oxybrazja z infuzja tlenową Beauty Address

Botoks i co potem? Czyli czego nie wolno robić po botoksie?

Zastanawiasz się, co można, a czego nie wolno robić po zabiegu? Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli planujesz botoks na włosy lub twarz!

oxybrazja z infuzja tlenową Beauty AddressBotoks staje się coraz popularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Nie tylko ze względu na coraz bardziej przystępną cenę. Robi go coraz więcej gabinetów, a Polacy przestają mieć uprzedzenia i wiedzą coraz więcej na temat tego sposobu na poprawę urody. Rozprawmy się więc z mitami na temat tego, czego nie wolno robić po botoksie.

Tuż po botoksie: normalny powrót do pracy?

Na początek dobra wiadomość: po zabiegu botoksu można od razu wrócić do pracy. Z tego powodu w USA okrzyknięto go „zabiegiem lunchowym”: trwa 20 minut, po których pacjentki często od razu wracają do biura.

Botulinę wstrzykuje się w zaledwie jedno czy dwa miejsca, więc nie pozostają ślady, które byłyby widoczne i uniemożliwiały później pokazanie się w pracy. Do zabiegu nie trzeba zmywać makijażu z całej twarzy, co dodatkowo ułatwia jego przeprowadzenie. Sprawdź, czy możesz umówić się na botoks w Beauty Address wtedy, gdy masz przerwę w pracy.

Warto tylko pamiętać o jednym: efekty botoksu będą widoczne po 2-3 dniach. Lepiej więc zachować odstęp, jeśli np. po zabiegu pacjentka chce wyglądać świetnie na firmowej czy prywatnej imprezie.

Dlaczego po botoksie nie można pić?

Alkoholu i papierosów trzeba unikać po większości zabiegów, podczas których przerwana jest ciągłość naskórka. Botoks nie jest tu wyjątkiem. Po pierwsze, takie używki zaburzają krzepliwość krwi.

W związku z tym po botoksie mogą pojawić się siniaki czy obrzęk, których nie powinno być. Poza tym rany ogólnie gorzej się goją u palaczy i osób spożywających alkohol, co zwiększa prawdopodobieństwo problemów po zabiegu. Jednak chodzi jedynie o zachowanie abstynencji przez kilka dni przed i po zabiegu. Jeśli przyjmujesz silne leki, skonsultuj się przed zabiegiem z personelem Beauty Address, by sprawdzić, czy nie wpływają one na możliwość poddania się zabiegowi.

Czego jeszcze nie wolno robić po botoksie?

Lista nie jest długa. Wystarczy pamiętać o tym, że po botoksie nie wolno:

  • masować twarzy, kłaść się głową do dołu, iść spać itp. – przez kilka pierwszych godzin;
  • używać peelingów na twarz, przebywać w wysokich i niskich temperaturach (sauna, zimowe wycieczki w plener) – przez kilka dni;
       
  • intensywnie ćwiczyć – przez     kilka dni;

To wszystko, czego nie wolno robić po botoksie. Jak widać, biorąc pod uwagę skuteczność i efekty działania botuliny, lista nie jest zbyt długa. Chętnych po więcej szczegółów zapraszamy do Beauty Address, gdzie można umówić się na pierwszą wizytę.

Call Now Button