Klinika kosmetologii Warszawa » Botoks i upływ czasu Cię nie dotyczy!
toksyna botulinowa

Botoks i upływ czasu Cię nie dotyczy!

Botox – wokół tej substancji i jej zastosowań w medycynie estetycznej narosło wiele mitów. Tymczasem wciąż cieszy się powodzeniem i to nie bez powodu. Jest trucizną? Owszem, ale w dawkach, które są wykorzystywane przez specjalistów w klinikach zdrowia i urody,  jest nieszkodliwy, a co więcej zbawienny dla Twojego wyglądu i samopoczucia. Botox jest specyfikiem podawanym domięśniowo w celu tymczasowego wygładzania kurzych łapek wokół oczu i zmarszczek na czole, leczy także nadpotliwość, migreny czy bruksizm. Zawiera wysoko oczyszczone białko botulinotoksyny. Warto więc poznać jego moc w warszawskiej Klinice  Beauty Address.

toksyna botulinowaBotox – gdzie i jak działa

Gdy marszczysz brwi lub śmiejesz się, wprowadzasz w ruch określone mięśnie twarzy, który jest niestety przyczyną zmarszczek, szczególnie między oczami, na czole czy skroniach.  Dobroczynna botulina ogranicza aktywność mięśni przez ich sparaliżowanie, które nie daje szansy kurzym łapkom czy zmarszczkom. Unikatowe działanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej wykorzystuje się w wielu przypadkach. Korzystne działanie botoksu zauważono oczywiście w:

  • wypełnianiu zmarszczek oraz bruzd
  • leczeniu hiperhydrozy w różnych obszarach ciała,
  • leczeniu problemu bruksizmu (patologiczne tarcie zębami),

ale też w redukcji “uśmiechu dziąsłowego”czy unoszeniu opadających kącików ust.

Jak Botox leczy migrenę? Otóż terapia polega na serii wstrzyknięć tej substancji w mięśnie szyi i głowy. Pojedyncza sesja obejmuje razem co najmniej trzydzieści wstrzyknięć –  w tym w okolicę czoła, skroni z każdej strony, w część potyliczną z każdej strony i w mięśnie karku. Po wstrzyknięciu botuliny pod pachami, w dłonie lub stopy, dezaktywuje ona gruczoły potowe w analogiczny sposób,  który zapobiega skurczom mięśni. W przypadku bruksizmu terapia ma na celu wyeliminowanie szkodliwego nawyku zaciskania szczęki i ograniczenia działania odpowiedzialnych za to mięśni. Bruksizm wywołuje nadaktywność mięśni żwaczy, a terapia ma na celu wyeliminowanie niepotrzebnego nawyku zaciskania szczęki i ograniczenia niepotrzebnej pracy odpowiedzialnych za to mięśni. Działanie toksyny botulinowej powoduje proces zaniku siły mięśniowej w obszarze szczęki. W konsekwencji zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika i mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć. Terapia bruksizmu botuliną jest skuteczna, gdyż pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe, czyli tzw. szczękościsk. A więc jad kiełabasiany działa i mimo że nazwa może kojarzyć się groźnie, naprawdę nie ma czego się bać. Można za to wiele zyskać.

Botox – zalety zabiegu

Jak już wiesz, jest ich wiele, a sam zabieg nie wywołuje dyskomfortu, gdyż iniekcja jest bardzo delikatna i trwa krótko. Botoks działa jedynie w obszarze, w którym został podany, jest za to obojętny dla innych miejsc i podkreślamy – nieszkodliwy. Po wykonaniu powinnaś/powinieneś jednak zachować ostrożność przez dwie najbliższe doby, unikając przebywania w zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach. Przez kilka godzin po terapii nie należy też dotykać leczonych obszarów, schylać się gwałtownie czy długo leżeć w jednej pozycji. Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zwykle po 3-6 miesiącach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Botox – przeciwwskazania

Jak większość działań medycznych ma oczywiście przeciwwskazania. Toksyny botulinowej nie podaje się:

  • kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym
  • pacjentom, u których występuje nadwrażliwość na kompleks toksyny lub jakikolwiek inny składnik preparatu
  • w przypadku infekcji i osłabienia organizmu

Warto jednak porozmawiać ze specjalistą. Nie zwlekaj, dowiedz się więcej na temat zastosowania botoxu. Zadzwoń już dziś.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button