Klinika kosmetologii Warszawa » Botoks – sposób na zmarszczki i nie tylko
zamykanie naczynek Beauty Address

Botoks – sposób na zmarszczki i nie tylko

Botoks jest jednym z najczęściej wykorzystywanych środków w gabinetach medycyny estetycznej. Za jego pomocą nie tylko wygładzimy zmarszczki, ale również zniwelujemy nadmierną potliwość. Botoks to również doskonały lek na bruksizm i migrenę.

zamykanie naczynek Beauty AddressBotoks – co to jest?

Botoks jest popularną nazwą toksyny botulinowej, czyli jadu kiełbasianego. Jest to bardzo silna trucizna, która prowadzi do porażenia mięśni. W kosmetyce stosuje się ją w formie bardzo rozcieńczonej, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne.

Na co pomaga botoks?

Najbardziej powszechne użycie jadu kiełbasianego to likwidowanie zmarszczek.

Najczęściej botoks koryguje zmarszczki mimiczne, „kurze łapki” czy zmarszczki palacza. Za jego pomocą można podnieść opadające kąciki ust oraz wygładzić szyję i czoło.

Bardzo popularnym zabiegiem jest powiększanie i korekta kształtu warg. Toksynę wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły w kilka miejsc w obrębie ust, po kilku dniach wargi stają się pełniejsze.

Botoks jest również skuteczny w przypadku korygowania blizn oraz ubytków mięśni wskutek choroby lub wypadku.

Botoks jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości w okolicach pach, stóp i dłoni. Wprawdzie pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, podczas którego usuwane są z organizmu uboczne produkty metabolizmu oraz toksyny, to nadmierna potliwość jest już chorobą, którą należy leczyć. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki botoksu do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Toksyna blokuje zakończenia nerwów, odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych. Zabieg działa od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie można go powtórzyć.

Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy, która objawia się zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu. Skutkami choroby jest ścieranie się szkliwa, uszkodzenia dziąseł, a nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Pacjenci często skarżą się na migreny, napięcia karku, bóle głowy lub zaburzenia równowagi. W Klinice Beauty Address w Warszawie można wykonać zabieg botoksem, który zmniejszy napięcie mięśni odpowiedzialnych za zaciskanie i zgrzytanie zębami.

Jak się przygotować do zabiegu

Nie ma specjalnej procedury na przygotowanie się do zabiegu wstrzyknięcia botoksu.

W Klinice Beauty Address każda osoba odbywa wstępną konsultację ze specjalistą, który przeprowadza wywiad oraz kwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Terapia z użyciem jadu kiełbasianego jest bezpieczna, aczkolwiek istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Jeśli w obrębie obszaru iniekcji występują jakiekolwiek stany zapalne (np. silny trądzik) lub uszkodzenia skóry niestety, ale zabieg będzie możliwy dopiero po wyleczeniu.

Przeciwwskazaniem do wstrzyknięcia toksyny jest również stosowanie antybiotyków, leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, grypa, przeziębienie, ogólne osłabienie organizmu, ciąża, karmienie piersią, niewydolność serca i nerek oraz stan po zawale serca. Zabiegów nie robi się również kobietom w trakcie miesiączki, ponieważ w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia.

Botoks — jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem obszar nakłucia odtłuszcza się oraz dezynfekuje. Wstrzykiwanie botoksu jest bezbolesne, zatem nie stosuje się środków znieczulających. Pacjenci Kliniki Beauty Address w Warszawie opisują, że same wykłucia odczuwa się jak ugryzienie komara.

W zależności od rodzaju zabiegu: likwidacja zmarszczek, czy leczenie nadpotliwości lekarz dobiera odpowiednią ilość botoksu oraz wylicza liczbę potrzebnych wkłuć. Zabieg może trwać do kilkunastu minut.

Po zakończeniu sesji miejsce nakłucia zostaje schłodzone i pokryte kremem z witaminą K, który ma chronić skórę przed powstawaniem siniaków.  Po wyjściu z gabinetu niemal natychmiast można wrócić do swoich obowiązków. Nie ma potrzeby żadnej rekonwalescencji.

Zabieg botoksu — kiedy widać efekty

Pierwsze efekty po wstrzyknięciu toksyny są widoczne po upływie 2-3 dni od zabiegu. Pełny rezultat zobaczymy po około 10 dniach. Taki stan utrzymuje się najczęściej od 4 do 6 miesięcy w przypadku likwidacji zmarszczek oraz około 9-12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości czy bruksizmu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach z wykorzystaniem botoksu, zadzwoń do nas lub odwiedź stronę Beauty Address.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button