Klinika kosmetologii Warszawa » Cellulit w ciąży – jak się pozbyć?
cellulit kobiety zdjęcie

Bez wątpienia czas oczekiwania na narodziny maluszka to ważny moment w życiu kobiety. Ale jest to też okres, kiedy w znaczący sposób zmienia się jej ciało. Nie chodzi tylko o przybieranie na wadze, lecz również związane z tym inne kwestie, jak choćby skłonność do pojawienia się cellulitu w ciąży. Wiele pań zadaje sobie pytanie, czy ten zniknie po urodzeniu dziecka i przy stopniowym odzyskiwaniu poprzedniej figury. A jeśli nie – jak skutecznie się go pozbyć. Istnieją różne kosmetyki i ćwiczenia na cellulit w ciąży, lecz należy pamiętać, że nosząc pod sercem maleństwo, trzeba zachować szczególną ostrożność w ich doborze. Natomiast już po urodzeniu dziecka skorzystać można z dostępnych choćby w klinice Beauty Address w Warszawie zabiegów pomagających w walce z tzw. „pomarańczową skórką”, jak np. karboksyterapia. W tym artykule omówimy je pokrótce. Zapraszamy do lektury, która pozwoli się dowiedzieć, jak skutecznie walczyć z cellulitem.

Jak pozbyć się cellulitu w ciąży?

To zagadnienie często poruszane wśród pań spodziewających się narodzin maluszka. Choć zmiany zachodzące w ich ciele w tym szczególnym okresie są naturalne, mogą okazać się dla nich uciążliwe z estetycznego punktu widzenia. Jedną z takich niepożądanych przypadłości może być np. cellulit na udach w ciąży. O ile zabiegi w tym okresie nie zawsze są wskazane, to istnieje kilka innych metod, jak radzić sobie z „pomarańczową skórką”. Co więc można zrobić, by się jej pozbyć lub ograniczyć jej widoczność? Pierwszym ze sposobów są kosmetyki na cellulit w ciąży. Muszą one jednak mieć bezpieczny dla ciężarnych kobiet skład. Aby zyskać pewność, czy stosowanie danego produktu nie zaszkodzi maluszkowi, najlepiej skorzystać z fachowej porady. Inną metodą na walkę z cellulitem w ciąży są specjalnie opracowane ćwiczenia. Jeśli nie ma przeciwwskazań i ciąża przebiega prawidłowo, można użyć również odpowiedniego masażera. Przed wyborem któregokolwiek z tych sposobów walki z „pomarańczową skórą” należy jednak skorzystać z profesjonalnej konsultacji w celu określenia i wyeliminowania ewentualnego ryzyka.

Czy po ciąży zniknie cellulit?

Niektóre z pań rezygnują z prób uporania się z cellulitem na czas trwania ciąży. Choć istnieją bezpieczne metody, jak walczyć z nim w tym okresie, wolą skupić się na przygotowaniach do narodzin maluszka, a o swoje ciało zatroszczyć się szczegółowo już po porodzie. Czasami są też przeciwwskazania do wykonywania przez kobiety ciężarne ćwiczeń lub używania pewnych kosmetyków, jak np. konkretny krem na cellulit w ciąży. W takich sytuacjach poczekanie do narodzin maluszka, by rozpocząć proces pozbywania się „pomarańczowej skórki”, jest w pełni uzasadnione. Jednakże niektóre panie wychodzą z założenia, że po porodzie problem sam się rozwiąże. Czy rzeczywiście cellulit w ciąży zniknie już po rozwiązaniu? Owszem, może się tak zdarzyć. Jeśli po urodzeniu dziecka na udach czy innych partiach ciała nadal pozostanie „pomarańczowa skórka”, można skorzystać z zabiegów służących jej zwalczaniu, jak ICOONE.

Dlaczego w ciąży tyją uda?

To zmiana, którą często obserwują u siebie ciężarne kobiety. Choć wiedzą, że tak się dzieje, zastanawiają się niekiedy: dlaczego? Co jest więc tego przyczyną? Otóż za cellulit w ciąży odpowiada przede wszystkim gospodarka hormonalna. W tym okresie hormony pracują inaczej, co sprawia, że inaczej wygląda też ciało. Tkanka tłuszczowa może zatem zacząć odkładać się w okolicach ud. Poza tym obserwowany jest także cellulit wodny. Wywołuje go nieprawidłowy przepływ limfy, a to z kolei sprawia, że woda gromadzi się w pod skórą, czego efektem może być właśnie tzw. „pomarańczowa skórka”. Jednakże odpowiednio dobrane kosmetyki na cellulit w ciąży w wielu przypadkach okazują się pomocne w tym problemie. Te o składzie opracowanym z myślą o kobietach ciężarnych są bezpieczne dla maleństwa. Poza tym, jeśli mowa o cellulicie wodnym, może on samoistnie zniknąć po urodzeniu dziecka. Kiedy jednak tak się nie stanie, pozostają zabiegi lub masażer na cellulit w ciąży. Można więc pozbyć się „pomarańczowej skórki” z ud po zastosowaniu indywidualnie dopasowanej do potrzeb i specyfiki skóry kuracji.

Zabiegi na cellulit w ciąży – przegląd

Kiedy nosi się pod sercem nowe życie, priorytetem powinna być troska o jego bezpieczeństwo. Dlatego, jeśli słyszy się o zabiegach na cellulit w ciąży, ma się raczej na myśli ich wykonanie już po narodzinach maleństwa. A o jakich metodach najczęściej się wspomina i które cieszą się największym zainteresowaniem wśród pacjentek klinik kosmetycznych? Oto przykłady!

  • ICOONE – celem zabiegu jest stymulowanie mikrokrążenia skóry i tkanki podskórnej oraz redukcja tkanki tłuszczowej. W tym celu wykorzystuje się technologię masażu podciśnieniowego, lasera oraz światła LED. ICOONE pozwala na precyzyjne działanie na wybrane partie ciała oraz jest zabiegiem nieinwazyjnym. Zabieg można stosować przez cały rok, również latem.
  • Masaż próżniowo-drenujący SPM – to zabieg poprawiający krążenie krwi i limfy, co jest bardzo ważnym czynnikiem podczas walki z tzw. „pomarańczową skórką”. Masaż ten wspomaga ponadto produkcję kolagenu, a więc uelastycznia i ujędrnia skórę.

Jak wybrać odpowiedni zabieg na cellulit po ciąży?

Nie wystarczy poznać dostępne metody walki z cellulitem, by móc dopasować do siebie odpowiednią. Tu wymagana jest specjalistyczna opinia. Warto zatem skonsultować się z kliniką kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie, by dowiedzieć się, co na cellulit w ciąży czy po ciąży może pomóc w danym przypadku. Każda pacjentka ma inną skórę, która także w indywidualny sposób reaguje na poszczególne zabiegi. Nie warto dobierać ich przypadkowo, gdyż wówczas rezultaty mogą okazać się mało satysfakcjonujące. Aby uniknąć ryzyka związanego z wystąpieniem jakichkolwiek skutków ubocznych, należy więc najpierw odbyć konsultację, by dobrać właściwą metodę walki z cellulitem w ciąży czy po ciąży. O dobre samopoczucie i estetyczny wygląd można dbać niezależnie od okoliczności, lecz powinno się robić to bezpiecznie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button