Wybierz kategorię zabiegu

Cellulit

Cellulit to zmora niejednej kobiety. Pojawić się on może zarówno w formie twardej (wodnej), jak i miękkiej (tłuszczowej). Najczęściej pojawia się cellulit na udach, brzuchu, pośladkach, kolanach czy rękach. Popularnie cellulit nazywany jest także  “pomarańczową skórką”. Cellulit występuje w efekcie nieodpowiedniego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, gdy pod skórą zgromadzone zostaje zbyt duża ilość tłuszczu.

Na powstanie cellulitu narażone są przede wszystkim kobiety w czasie ciąży oraz pokwitania, a także osoby w okresie dojrzewania. Na cellulit podatni są również pacjenci, którzy cierpią na zaburzenia hormonalne i zakłócenia procesów metabolicznych.

W leczeniu cellulitu niezwykle pomocne okazać mogą się masaże oraz zabiegi medyczne. Podstawą terapii w likwidowaniu cellulitu jest pobudzenie mikrokrążenia oraz lipolizy i przywrócenie odpowiedniego stanu skórze.

Obecnie na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele kosmetyków, które wspomagają walkę z cellulitem i zapewniają odpowiednią pielęgnację skóry. Bardzo ważne jest też przestrzeganie odpowiedniej, zbilansowanej diety, która wspomoże w przywróceniu odpowiedniej kondycji skóry. Zabiegi na cellulit są odpowiednio dobierane i wykonywane pod okiem specjalistów. Szczególnie popularnymi i skutecznymi metodami w usuwaniu cellulitu są: Endermologia Alliance LPG, karboksyterapia czy też masaż próżniowo-ssący SPM.

Call Now Button
Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w najbliższej możliwej chwili.

Wpisz swój numer telefonu lub adres email, a skontaktujemy się Tobą.

Adres email lub telefon (wymagane)