Klinika kosmetologii Warszawa » Czy istnieją skuteczne i bezbolesne metody na likwidację zmarszczek?
zabiegi na cerę Beauty Address

Czy istnieją skuteczne i bezbolesne metody na likwidację zmarszczek?

Szukasz sposobu na pozbycie się lub spłycenie niechcianych zmarszczek, ale nie wiesz, na który zabieg się zdecydować? Nie potrafisz się odnaleźć przy takim szerokim wyborze sposobów na walkę z oznakami starzenia i szukasz informacji o ich zaletach i wadach? W takim razie to idealny przewodnik dla Ciebie, jeśli chcesz zrozumieć, skąd się biorą zmarszczki i jakie metody sprawdzają się w walce z nimi.

zabiegi na cerę Beauty AddressSkąd w ogóle biorą się zmarszczki?

Z biegiem lat skóra traci kolagen, a razem z nim swoją jędrność, wiotkość i sprężystość, przez co zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. To, ile zmarszczek się na niej pojawi, zależy w dużej mierze od diety, trybu życia, ilości i jakości snu, stresów i od genów. Niektóre zmarszczki są mimiczne, inne grawitacyjne, jeszcze inne mogą się pojawić przez oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i częste wystawianie skóry na działanie promieni UV, bez odpowiedniej ochrony. Na szczęście, procesy starzenia można skutecznie spowalniać i usuwać ich skutki.

W jaki sposób? Najlepiej w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym lub w klinice medycyny estetycznej, gdzie wykwalifikowany personel nie tylko pomoże ci dobrać najlepszą kurację dla Twojej skóry, ale także zadba o Twoje bezpieczeństwo i komfort w trakcie zabiegu. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu bardzo ważna jest konsultacja i badanie skóry, żeby opracować najlepszy plan do danej skóry. Walka ze zmarszczkami to nie tylko spłycanie ich, ale także dbanie o odpowiednie ujędrnienie i nawilżenie skóry, żeby efekty utrzymywały się jak najdłużej.

Czym pozbywać się pierwszych zmarszczek?

Pierwsze oznaki starzenia można usunąć już przy pomocy delikatnych zabiegów złuszczających. Peelingi chemiczne, enzymatyczne i z użyciem kwasów pomagają pozbyć się martwego naskórka, a przy okazji pobudzają skórę do szybszej regeneracji. Dzięki regularnym zabiegom skóra stanie się bardziej napięta, jędrniejsza i zdrowsza, a zmarszczki spłycone lub całkowicie niewidoczne. Takie peelingi to także znakomita kuracja oczyszczająca, pozbywająca się toksyn i zanieczyszczeń ukrytych w porach skóry. Dzięki temu skóra nabiera blasku i traci swój ziemisty odcień.

Jeśli zmarszczki są nieco głębsze, można sięgnąć po metody nieco bardziej inwazyjne. Przy użyciu mikronakłuć, w trakcie karboksyterapii, czy mezoterapii za cenę niewielkiego dyskomfortu pobudzane zostają głębsze warstwy skóry do pracy i regeneracji. Większość tych metod opiera się na rozszerzaniu naczyń krwionośnych i motywowaniu organizmu do większego wysiłku i tworzenia nowych naczynek, a także na przyspieszeniu metabolizmu komórek i większej produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra jest pobudzona, nie nosi śladów zmęczenia, a zmarszczki są widocznie spłycone, bez konieczności wypełniania ich botoksem.

Jakie jeszcze są skuteczne sposoby usuwania zmarszczek?

Stymulowanie skóry do regeneracji i odbudowy można wykonywać nie tylko w obrębie naskórka, ale także głębszych warstw skóry. Żeby się do nich dostać, trzeba skorzystać z opisanych wyżej technologii mikronakłuć, z terapii laserowej albo wykorzystać specjalne nici liftingujące.

Ostatni zabieg jest najbardziej inwazyjny i wymaga zastosowania znieczulenia, w postaci specjalnego kremu nakładanego na skórę. Przy tak przygotowanej skórze, przy pomocy igieł wprowadza się specjalne nici pod skórę pacjenta. Dzięki ich obecności w skórze uzyskuje się nie tylko efekt liftingu, ale także stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Korzystając z nici liftingujących PDO, które nie posiadają haczyków, służących do podnoszenia tkanki, korzystasz z innowacyjnej technologii, nie pozostawiając widocznych śladów ani blizn.

Terapia laserowa także może przyczynić się do poprawienia elastyczność i jędrność skóry, a w efekcie także poprawić owal twarzy. Dzięki zabiegom z użyciem lasera zmarszczki są spłycone, skóra lepiej ukrwiona, odżywiona, sprężysta i jędrna. Nie pozwól, żeby z wiekiem Twoja skóra straciła swoją gęstość i wiotkość, walcz z oznakami starzenia i zmęczenia już dziś – likwidacja zmarszczek Warszawa.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button