Klinika kosmetologii Warszawa » Czy musisz się pogodzić z opadającym owalem twarzy?
ujędrnianie skóry dermapen Beauty Address

ujędrnianie skóry dermapen Beauty AddressCzy musisz się pogodzić z opadającym owalem twarzy?

Opadanie konturu twarzy wraz z wiekiem jest nieuchronne. Można jednak je opóźnić za pomocą zabiegów takich jak lipoliza iniekcyjna.

Dlaczego skóra twarzy z wiekiem opada?

Z roku na rok tracimy wrodzone zasoby kolagenu. W czasie pierwszych pięciu lat menopauzy ubywa nam ich nawet 30 proc. W związku z tym:

  • skóra wiotczeje,
  • jest gorzej podtrzymywana, opada,
  • staje się cieńsza.

W efekcie zaczyna się opadanie owalu twarzy. Można to dostrzec w kilku miejscach, a szczegóły zależą od indywidualnych konturów i predyspozycji. Przykładowo opadać mogą powieki, kąciki oczu, policzki, podbródek i kąciki ust. Szczególnie będzie to widać u osób bardzo szczupłych – nie mają one pod skórą tkanki tłuszczowej, która podtrzymywałaby owal twarzy. Z drugiej strony u tych, którzy mają drugi podbródek, opadający owal twarzy może być szczególnie widoczny. Do pewnego stopnia z opadaniem owalu twarzy da się walczyć, np. za pomocą specjalnych ćwiczeń. Poza tym znaczenie ma np. krótkowzroczność czy wzrost – osoby wysokie, o słabym wzroku, mają tendencję do garbienia się i pochylania szyi, przez co jest ona bardziej podatna na zmarszczki i wiotka.

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Ta metoda kojarzy się głównie z wyszczuplaniem. W trakcie lipolizy iniekcyjnej pod skórę podaje się roztwór fosfatydylocholiny, który rozpuszcza nagromadzony tłuszcz. Następnie jest on z czasem wydalany, a pacjent osiąga harmonijnie wyszczuplony konkretny obszar ciała. Lipoliza iniekcyjna działa właśnie na tych fragmentach sylwetki, których nie da się wyszczuplić za pomocą innych metod. W gabinecie Beauty Address stosowana jest czasem jako uzupełnienie liposukcji lub innych zabiegów wyszczuplających. Daje nie tak spektakularny, ale naturalny efekt. Pamiętajmy jednak, że liposukcja to zabieg bardziej inwazyjny, który mógłby pozostawić bliznę we wrażliwej okolicy podbródka. W czasie lipolizy roztwór jest podawany pod skórę za pomocą strzykawki, a przy liposukcji w grę wchodzi grubsza kaniula.

Lipoliza iniekcyjna – jak długo utrzymuje się efekt?

Odpowiedź na pytanie o to, jak długo utrzymuje się efekt lipolizy, zależy od kilku czynników takich jak miejsce podania i stopień otłuszczenia. Lipoliza iniekcyjna daje efekt najskuteczniejszy przy drobnym nadmiarze tkanki tłuszczowej np. podbródka. Po serii kilku zabiegów można już liczyć na trwałe wyszczuplenie danego obszaru. Oczywiście, jeśli pacjent mocno przytyje, to otłuszczenie może wrócić. Jeśli jednak będzie utrzymywał prawidłową masę ciała, lipoliza iniekcyjna pozwala mu na zawsze zapomnieć o dawnym problemie. W przypadku twarzy najczęściej wykonuje się lipolizę iniekcyjną podbródka.

Inne sposoby na opadający owal twarzy

Lipoliza podbródka to nie jedyna metoda polecana na opadający owal twarzy. Inne stosowane w klinice Beauty Address to:

  • kwas hialuronowy,
  • toksyna botulinowa,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • nici liftingujące,
  • termolifting.

Zapraszamy do zapisów w celu omówienia szczegółów pierwszej wizyty.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button