Klinika kosmetologii Warszawa » Czy suplementy na porost włosów działają?
worki pod oczami Beauty Address

Czy suplementy na porost włosów działają?

Lśniące, mocne włosy i wytrzymałe paznokcie łączą się bezpośrednio z ilością składników odżywczych w diecie. Pod tym względem suplementacja rzeczywiście może poprawić ich stan, a także zapobiec wypadaniu włosów. Warto jednak pamiętać, że:


worki pod oczami Beauty Address

  • suplementy takie jak miedź czy cynk należy przyjmować przez minimum 2 miesiące, by zobaczyć efekty. Nie ma też sensu od razu po zobaczeniu rezultatu przerywać     kuracji.
  • Trzeba być pewnym, że zły stan włosów to faktycznie efekt niedoboru. A może poziom składników odżywczych jest w normie, a odpowiedzialne za niedobór jest     zupełnie inny czynnik? Lepiej nie zaczynać żadnej kuracji     tabletkami bez konsultacji z lekarzem.
  • Tabletek na włosy raczej trzeba szukać w aptece, ewentualnie w sklepie zielarskim czy ekologicznym. Raczej nie należy się spodziewać sprawdzonych kuracji we     wszystkich innych miejscach, (a szczególnie w internecie).

Jakie zabiegi na porost włosów?

W Beauty Address w Warszawie dostępne są następujące zabiegi na łysienie i porost włosów:

  • mikronakłuwanie Dermapen,
  • dr. Cyj Hair Filler,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • mezoterapia igłowa,
  • karboksyterapia.

Mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, dr. Cyj i Dermapen to wszystko zabiegi na łysienie oparte o metodę mikronakłuwania. Ich skuteczność opiera się na kilku filarach. Po pierwsze, samo nakłuwanie głowy miejsce po miejscu pobudza krążenie krwi w skórze. W związku z tym włosy stają się pobudzone do wzrostu.

Dodatkowo w ramach większości z tych metod w skórę głowy wtłaczane są substancje, które odżywiają ją i jeszcze pobudzają porost włosa. W przypadku metody dr. Cyj będą to oligopeptydy i dekapeptydy. Przy mezoterapii może to być koktajl witaminowy. Osocze bogatopłytkowe to serum pobrane od pacjenta, które odnawia i odżywia skórę głowy.

Na tym tle wyróżnia się metoda karboksyterapii, czyli technika wprowadzania pod skórę dwutlenku węgla. Personel Beauty Address zwraca uwagę, że pacjent może wrócić do aktywności od razu po zabiegu bez właściwie żadnych ograniczeń. Nie odczuwa też bólu w trakcie ani po zabiegu. To zresztą dotyczy większości nowoczesnych sposobów na porost włosów opartych na mezoterapii i nakłuwaniu skóry, bo przed zabiegiem stosowany jest krem znieczulający.

Co jeszcze na porost włosów?

Wśród podstawowych metod na porost włosów są masaże, choć w dużej mierze można je zastąpić mezoterapią i podobnymi metodami. Działają znacznie intensywniej. Pozytywny wpływ może mieć też zmiana nawyków, to znaczy rezygnacja z używek czy ogólnie mniej stresujący tryb życia. Liczne badania potwierdziły związek stresu, alkoholu i papierosów, a także diety bogatej w cukier i tłuszcz nasycony, z przedwczesnym łysieniem i wypadaniem włosów.

Więcej na temat stanu włosów może powiedzieć lekarz trycholog. Można też zrobić badania pod kątem poziomu konkretnych substancji odżywczych w organizmie – np. cynku, krzemu czy miedzi, które mają wpływ na stan włosów. Na bieżąco najlepszym co można zrobić jest korzystanie z profesjonalnych zabiegów na porost włosów. Konkretne można łatwo dopasować w gabinecie Beauty Address.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button