Znanym i stosowanym już od kilku dekad sposobem na odmłodzenie twarzy są wypełniacze, czyli substancje, którymi wypełnia się zmarszczki oraz bruzdy na skórze. Alternatywą dla tego rozwiązania są stymulatory tkankowe, które wykorzystują naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Czy z ich pomocą rzeczywiście można odzyskać atrakcyjny, młody wygląd?

 

Stymulator tkankowy – co to takiego?

Stymulator tkankowy to preparat do iniekcji, o właściwościach odmładzających i regenerujących. Stymulatory różnią się między sobą składem oraz sposobem działania, ale ogólnie chodzi o to, żeby podczas zabiegu pobudzić organizm do wytwarzania większych ilości kolagenu i elastyny. Stymulatory poprawiają gęstość skóry oraz jej napięcie, przyspieszają odbudowę zniszczonych tkanek i spowalniają naturalne starzenie.

Do najczęściej stosowanych stymulatorów zaliczają się atekolageny, kwas hialuronowy z kompleksem aminokwasów, polinukleotydy niskocząsteczkowe. Zabiegi często przeprowadza się w seriach, na przykład czterech iniekcji w dwutygodniowych odstępach, a częstotliwość oraz wybór preparatów ustala specjalista. Poprawę w kondycji skóry widać po kilku tygodniach – efekt nie jest natychmiastowy, ponieważ stymulator tkankowy inicjuje odbudowę kolagenu, a na wyprodukowanie nowych włókien organizm potrzebuje czasu.

 

Gdzie można wykonać zabieg?

Stymulatorów tkankowych absolutnie nie powinno się wstrzykiwać samodzielnie. Takie zabiegi, jeśli mają być bezpieczne, muszą się odbywać pod nadzorem specjalisty, po wcześniejszej konsultacji. W Beauty Address konkretny preparat dobiera się indywidualnie do skóry pacjentki, zawsze też należy się stosować do zaleceń przed- i pozabiegowych.

 

Kiedy warto zdecydować się na stymulatory tkankowe?

To zabieg bardzo bezpieczny, który nie wymaga długiej rekonwalescencji, a działanie stymulatorów zostało udowodnione naukowo. Na życzenie pacjenta można dokonać iniekcji ze znieczuleniem miejscowym. Stymulatory tkankowe wygładzają zmarszczki i usuwają zwiotczenia skóry, ponadto poprawiają jej nawilżenie, modelują owal twarzy, usuwają przebarwienia. Preparaty stymulujące odnowę biologiczną można aplikować nie tylko na twarz, ale również na szyję, dekolt, dłonie, plecy, ramiona, uda, pośladki.

Call Now Button