Klinika kosmetologii Warszawa » Depilacja laserowa pach Warszawa

Depilacja laserowa pach Warszawa

Depilacja laserowa pach – co powinieneś o niej wiedzieć?

Regularne usuwanie owłosienia z okolic pach może być dla niektórych uciążliwe, zwłaszcza w okresie lata, kiedy nosimy odkrywającą ciało odzież. Jeśli tak jak wielu pacjentów naszej kliniki, zmagają się Państwo z podobnym problemem, można bliżej zapoznać się z zabiegiem, jakim jest depilacja laserowa pach. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania w tym temacie, rozwiewając przy tym wiele wątpliwości oraz obaw np. o bolesność całej procedury.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej pach?

Depilacja laserowa pach jest jednym z częstszych zabiegów wykonywanych w naszej klinice w Warszawie, ze względu na efekty osiągane w pozbywaniu się niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Aby zmaksymalizować rezultaty zabiegu, a także zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do depilacji. Przede wszystkim, na co najmniej cztery tygodnie przed pojawieniem się w naszym gabinecie należy powstrzymać się przed opalaniem lub stosowaniem samoopalacza. Istotne jest również, by pamiętać o zakazie usuwania włosków z pach za pomocą pęsety lub wosku. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, bez pozostałości kosmetyków, dezodorantów czy kremów, aby zapewnić najlepsze przewodnictwo promieni laserowych. Istotne jest również, aby poinformować specjalistę wykonującego zabiegi o zażywanych lekach lub suplementach, które mogą wpływać na wrażliwość skóry na laser.

Jaka jest zalecana częstotliwość wykonywania depilacji laserowej pach?

W dziedzinie depilacji laserowej zalecana częstotliwość zabiegów na okolicę pach oraz bikini wynosi zazwyczaj od 6-8 tygodni między sesjami. Ten interwał czasowy jest kluczowy, ponieważ pozwala na zastosowanie lasera w optymalnym momencie cyklu wzrostu włosów, zwiększając efektywność procedury. Ważne jest, aby podkreślić, że indywidualna reakcja skóry i włosów może wymagać zmiany tego harmonogramu. Regularne sesje mogą zapewnić stopniowe osłabienie mieszka włosowego, co prowadzi do długotrwałego efektu redukcji owłosienia. Zaleca się również konsultację ze specjalistą w celu opracowania spersonalizowanego planu terapii, dostosowanego do potrzeb i typu skóry pacjenta, aby depilacja laserowa pach w Beauty Address przyniosła oczekiwane przez Państwa rezultaty.

Czy depilacja laserowa pach jest bolesna?

Depilacja laserowa pach, nóg i bikini, którą w naszej klinice wykonujemy tylko na certyfikowanym sprzęcie, jest procedurą, która może być odczuwana różnie przez poszczególnych pacjentów, jednak większość opisuje ją jako łagodnie niekomfortową, a nie wyraźnie bolesną. Wrażenia związane z zabiegiem często są porównywane do lekkiego szczypania lub uczucia ciepła, które pojawia się w momencie ekspozycji skóry na laser. Ważne jest, aby pamiętać, że stopień odczuwanego dyskomfortu może być różny w zależności od indywidualnego progu bólu pacjenta oraz od zastosowanej technologii laserowej. Ponadto, przed zabiegiem można stosować miejscowe środki znieczulające, co dodatkowo minimalizuje dyskomfort związany z depilacją laserową, a które każdorazowo dobieramy na podstawie dokładnie przeprowadzonego wywiadu przed rozpoczęciem serii depilacji.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po każdym zabiegu zalecamy stosować się do kilku istotnych zasad, które mają na celu zapewnienie optymalnego procesu gojenia oraz minimalizację ewentualnych pozabiegowych skutków ubocznych. Przede wszystkim, należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i stosować kremy z wysokim filtrem UV, co pozwala skutecznie chronić podrażnione pachy po zabiegu depilacji, a także zapobiec hiperpigmentacji. Zalecamy również używanie łagodnych preparatów myjących, które w swoim składzie nie mają alkoholi ani mocno zapachowych substancji. Przez kilka dni po zabiegu nie wolno również odwiedzać sauny ani wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ pot może doprowadzić do zainfekowania podrażnionej skóry. Przestrzeganie powyższych zaleceń sprawi, że depilacja laserowa pach, a także innych miejsc, np. nóg, nie będzie związana z uczuciem dyskomfortu po zabiegu i problemów natury skórnej.

Powyższe odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i nie zastąpią porad specjalistów Beauty Address. Pozostajemy otwarci do bezpośredniego kontaktu drogą mailową, telefoniczną lub w siedzibie kliniki, znajdującej się pod adresem ul. Inflancka 4b, Gdański Business Center, budynek C, Warszawa.