Niechciane owłosienie pojawia się na różnych partiach ciała. Wiele metod, jak golenie czy stosowanie kremów depilacyjnych, daje bardzo krótkotrwały efekt i po kilku dniach włoski znowu odrastają. Dużo skuteczniejszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, dzięki której niechcianych włosów można pozbyć się raz na zawsze.
Jak wygląda usuwanie owłosienia laserem?
W odróżnieniu od golenia bądź woskowania, depilacja laserowa nie koncentruje się tylko na samym wyrywaniu włosów. Podczas zabiegu uszkadzane są mieszki włosowe, dlatego usunięte owłosienie przestaje odrastać. Efekt ten osiąga się za pomocą lasera diodowego, który działa bardzo precyzyjnie, tylko na wskazane obszary, docierając do mieszków dzięki ustawieniu odpowiedniej długości fali.
W Beauty Address parametry lasera ustalane są indywidualnie, na podstawie oceny włosów – istotna jest ich długość, grubość, kolor, gęstość. Urządzenie do depilacji laserowej jest wyposażone w system chłodzenia, więc nie ma ryzyka, że w trakcie zabiegu dojdzie do poparzenia skóry, a cała procedura jest względnie komfortowa i nie powoduje takiego bólu jak wyrywanie włosów woskiem czy depilatorem.
Czy depilacja laserowa może trwale usunąć całe owłosienie?
Laser jest w stanie trwale zlikwidować zbędne owłosienie, ale gdy włosy są bardzo grube i ciemne, koniecznie może być wykonanie przypominającego zabiegu. Do depilacji laserowej dochodzi także kilka dodatkowych zabiegów utrwalających efekty i zazwyczaj po zakończeniu pełnego cyklu włoski przestają odrastać, a skóra pozostaje idealnie gładka.
Depilację laserową można wykonywać na różnych częściach ciała: nogach, pośladkach, okolicach intymnych, pod pachami, na plecach. W ten sposób usuwa się także wąsik pod nosem. W przypadku w pełni zdrowego organizmu bez problemów hormonalnych należy wykonać ok 6-8 zabiegów w odstępach 6-10 tygodni w zależności od partii.
Czy u każdego można usunąć owłosienie laserem?
Depilacja laserowa jest dostępna dla większości osób. Na liście wykluczeń jest cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo, choroby nowotworowe, metalowe implanty, różnego rodzaju infekcje. Nie wolno wykonywać depilacji laserowej podczas kuracji lekami i preparatami światłouczulającymi. Podrażnienia po depilacji ustępują z reguły po maksymalnie dwóch dniach, a przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno wydepilowanej skóry opalać – może to doprowadzić do trwałych przebarwień.