Klinika kosmetologii Warszawa » Depilacja laserowa Vectus Palomar

Depilacja laserowa Vectus Palomar

Depilacja laserowa Vectus to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością wśród pań. Pozwala on trwale usunąć niechciane włoski z różnych części ciała, co przy leczeniu hormonalnym lub też innych metodach stanowi atrakcyjną alternatywę. Sprawdź, co warto wiedzieć o epilacji laserowej, jak się do niej przygotować i czego dokładnie można się spodziewać.


Depilacja laserowa – na czym polega?

Na samym początku należy podkreślić, że laserowe usunięcie owłosienia nie jest tym samym, co depilacja metodą IPL. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, a różnica jest znacząca, gdyż:

 • laser diodowy Vectus – wysyła wiązkę spójnego, monochromatycznego światła,
 • IPL – generuje pulsujące światło, które ma szerokie spektrum.

Przeprowadzana przez nas w Warszawie laserowa depilacja polega na przyłożeniu urządzenia do skóry, a następnie wyemitowanie nim światła lasera. Czynność ta przeprowadzana jest punktowo i bardzo dokładnie, dla uzyskania lepszego efektu.

Światło lasera przenika w głąb skóry i oddziałuje na barwnik, który zawarty jest w mieszkach włosowych, tym samym uszkadzając je. Sprawia to, że nowe owłosienie przestaje się pojawiać.

Na czym polega depilacja laserem Vectus?

Chcąc trwale usunąć owłosienie z pewnością warto zdecydować się na depilację laserową Vectus. Uznawana jest ona za jedną z najnowocześniejszych technik. Swoją popularność zawdzięcza między innymi czytnikowi SkinTel – pozwala on zbadać aktywny poziom melaniny. To na jego podstawie laser Vectus jest w stanie zastosować odpowiednie parametry podczas zabiegu – eliminując tym samym ryzyko wystąpienia poparzeń.

Jak często należy powtarzać zabieg i dlaczego nie wszystkie włoski można usunąć od razu?

Decydując się na laserową depilację Vectus w Warszawie należy zdawać sobie sprawę z kilku kwestii:

 • wszelkie zabiegi związane z laserową depilacją wykonuje się w określonych odstępach, które uzależnione są od części ciała. Mogą się one zatem odbywać co 8, a nawet 12 tygodni,
 • światło lasera działa tylko i wyłącznie na te włoski, które w dniu zabiegu są w stanie wzrostu. Oznacza to, że nie zawsze podczas jednej sesji da się równomiernie oddziaływać na wszystkie mieszki włosowe.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

To, jak długo będzie się miało gładką skórę po epilacji laserowej, zwłaszcza po pierwszych zabiegach, zależy w głównej mierze od organizmu każdego człowieka. U niektórych mieszki włosowe szybciej mogą się regenerować, a u innych wolniej – jest to uwarunkowane genetycznie i zawsze należy o tym pamiętać. Dlatego też uznaje się, że początkowe zabiegi powinno się powtarzać przynajmniej 6-8 razy.

Depilację laserową Vectus, po odbyciu wszystkich zabiegów, zapobiegawczo warto powtarzać raz na kilka lat w celu tz. zabiegu przypominającego. 

Jakie są przeciwwskazania?

Depilacja laserowa Vectus może być przeciwwskazana dla osób, które:

 • posiadają uszkodzony naskórek w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg,
 • zażywając regularnie zioła, takie jak dziurawiec, czy też nagietek,
 • przyjmują różnego typu leki, a w tym antybiotyki (te z grupy tetracyklin), sterydy, psychotropowe i inne – o suplementacji i lekach zawsze powiadomić specjalistę przed zabiegiem,
 • zmagają się z chorobami skóry, nowotworami, czy też zaburzeniami pigmentacji,
 • posiadają nietypowe znamiona oraz brodawki,
 • posiadają w ciele urządzenia typu stymulator serca, czy też defibrylator,
 • są w ciąży.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wybierając się na zabieg do kliniki kosmetologii i medycyny estetycznej trzeba się odpowiednio przygotować. Tylko wtedy będzie się miało pewność, że nowoczesna epilacja laserowa Vectus przyniesie zadowalające efekty. Należy zatem:

 • przynajmniej na 1-2 tygodnie przed zabiegiem, im wcześniej tym lepiej, nie podrażniać skóry, ani nie stosować na nią żadnych leków,
 • unikać naświetlań w miejscach, gdzie przeprowadzany będzie zabieg i nie stosować na nich żadnych samoopalaczy,
 • zrezygnować z opalania, 
 • upewnić się, że na skórze podczas zabiegu nie ma makijażu, czy też innych środków, takich jak kremy, perfumy, a nawet dezodorant.

Zanim laser Vectus Palomar zostanie użyty na włosach, to powinny być one dzień wcześniej zgolone. Należy również pamiętać o tym, że:

 • w momencie, kiedy podczas wcześniejszej wizyty nie była wykonana analiza włosów, należy zostawić obszar nieogolony, który powinien przynajmniej wynosić 10 cm2,
 • 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po depilacji laserowej Vectus należy pamiętać o kilku zaleceniach, aby nie narażać skóry na różnego typu dolegliwości. Przede wszystkim:

 • warto używać kremów ochronnych z filtrem – przynajmniej SPF 30-50,
 • w odstępie między zabiegami nie wolno samodzielnie usuwać włosków, które się pojawiły,
 • należy zrezygnować z ekspozycji naświetlonych obszarów na słońce oraz unikać ich przegrzania.

 

Wszystkie panie zachęcamy do odwiedzenia naszej Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Beauty Address. Wśród naszych usług znajduje się również przedstawiona w powyższym wpisie depilacja laserowa Vectus, którą przeprowadzają nasi specjaliści. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą rozbudowaną ofertą, a także kontaktowania się z nami.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button