Klinika kosmetologii Warszawa » Depilacja laserowa » Laserowa depilacja twarzy Warszawa

Laserowa depilacja twarzy Warszawa

Laserowa depilacja twarzy – na czym polega?

Niechciane owłosienie w okolicy twarzy, zwłaszcza dla pań, może być bardzo problematyczne, a jego mechaniczne usuwanie pracochłonne i nieprzynoszące spektakularnych efektów. W naszej klinice Beauty Address w Warszawie posiadamy certyfikowane, wielozadaniowe lasery, które pozwalają usunąć włoski z twarzy, bikini, pach oraz nóg.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej twarzy?

Depilacja laserowa twarzy wzbudza zainteresowanie, a coraz częściej na zabieg stawiają się nie tylko panie, ale również panowie, którzy chcą długotrwale pozbyć się niechcianego owłosienia z tej części twarzy. Aby zabieg był komfortowy i bezpieczny, a przede wszystkim przyniósł oczekiwane rezultaty, zalecamy unikanie opalania się na co najmniej 4 tygodnie przed pojawieniem się w naszych gabinetach w Warszawie. Dodatkowo na kilka dni przed rozpoczęciem sesji wskazane jest zaprzestanie stosowania silnych kremów, maści z retinolem lub preparatów z kwasami, które w interakcji z laserem mogą dodatkowo podrażnić delikatną skórę twarzy. W dniu zabiegu twarz powinna być dokładnie oczyszczona, bez makijażu i kosmetyków, co pozwala zwiększyć efektywność depilacji.

Jaka jest zalecana częstotliwość wykonywania depilacji laserowej twarzy?

Ilość zabiegów potrzebnych do trwałego pozbycia się owłosienia z twarzy uzależniona jest od indywidualnych preferencji pacjenta, m.in. kondycji jego skóry, typu cery, koloru owłosienia oraz oczekiwanych rezultatów końcowych. Przed rozpoczęciem pierwszej sesji specjaliści zatrudnieni w naszej klinice przeprowadzą z Państwem dokładny wywiad, po którym ustalona zostanie wstępna liczba niezbędnych zabiegów. Zazwyczaj rekomendujemy wykonanie 4-6 powtórzeń w odstępie od 4 do 6 tygodni, chociaż pierwsze sesje mogą odbywać się nieco częściej ze względu na intensywniejszy wzrost włosa. W trosce o Państwa zdrowie przypominamy, że tylko depilacja laserowa twarzy, bikini, pach oraz innych partii ciała, wykonana w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej jest bezpieczna, a ryzyko powikłań wówczas znikome.

Czy depilacja laserowa twarzy jest bolesna?

Odczuwany ból podczas zabiegu w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych cech każdego pacjenta. Z naszej strony zapewniamy jednak, że zabieg przeprowadzamy na certyfikowanym sprzęcie ze specjalną technologią chłodząca, która ma ogromne znaczenie w zmniejszaniu odczuwanego dyskomfortu podczas używania lasera. Dzięki temu depilacja laserowa twarzy oraz innych delikatnych obszarów, np. bikini, wykonywana w naszej klinice w Warszawie, jest możliwie jak najbardziej komfortowa dla wszystkich pacjentów. Zachęcamy również, aby przed przystąpieniem do zabiegu poinformować specjalistę o Państwa ewentualnych obawach, abyśmy wspólnie mogli dobrać metodę, która sprawi, że depilacja będzie miłym doświadczeniem. Należy także pamiętać, że odczuwany dyskomfort powinien być mniejszy z każdą kolejną sesją ze względu na osłabienie cebulek włosowych.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po każdej sesji zalecamy unikanie ekspozycji na słońce, a także stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przebarwień oraz dodatkowych podrażnień na skórze. Niewskazane są również sauny, gorące kąpiele i wysiłkowe ćwiczenia fizyczne, gdyż pot może doprowadzić do infekcji w obszarach poddanych działaniu lasera. Depilacja laserowa twarzy wymusza na nas również chwilowe zrezygnowanie z mocno perfumowanych kosmetyków, a także tych, które w swoim składzie mają alkohol lub inne mocno drażniące substancje. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, które Państwa zaniepokoją, pozostajemy do dyspozycji naszych pacjentów drogą mailową, telefoniczną lub bezpośrednio w naszej klinice, mieszczącej się pod adresem ul. Inflancka 4b, Gdański Business Center, Budynek C, Warszawa.

Powyższe odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą zastąpić profesjonalnej porady specjalistów zajmujących się depilacją laserową, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia się na bezpłatną konsultację, na której dobierzemy zabieg i metodę dostosowaną do Państwa indywidualnych potrzeb.