Klinika kosmetologii Warszawa » Dermapen na blizny potrądzikowe – sprawdź efekty i zasadę działania zabiegu!
Dermapen na blizny potrądzikowe Beauty Address

Dermapen na blizny potrądzikowe – sprawdź efekty i zasadę działania zabiegu!

Dermapen na blizny potrądzikowe na zawsze usuwa nieestetyczne ślady po trądziku. Zabieg redukuje blizny, wygładza skórę i eliminuje przebarwienia, a wszystko naturalnie, dzięki pobudzaniu skóry do intensywnej regeneracji.

Niejednokrotnie trądzik młodzieńczy nie pozwala o sobie zapomnieć pomimo upływu wielu lat. Krostki, nadmiar sebum i toczące się stany zapalne pozostawiają na skórze widoczne ślady w postaci przebarwień, blizn i osłabionej kondycji skóry. Spośród wszystkich zmian potrądzikowych szczególnie trudne do usunięcia są blizny, ponieważ niejednokrotnie zajmują większe fragmenty skóry i są głębokie, przez co powierzchowne peelingi nie są w stanie usunąć ich w całości. Zobacz, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki usuwaniu blizn zabiegiem Dermapen!

Dermapen na blizny potrądzikowe Beauty AddressJak działa zabieg Dermapen na blizny potrądzikowe?

Dermapen to urządzenie, przy pomocy którego wykonuje się zabieg polegający na mikronakłuwaniu obszaru wymagającego regeneracji. Mikronakłuwanie Dermapen może być wykonane na wybraną partię ciała, np. na twarz, na plecy, czy na ramiona, a także punktowo w przypadku redukcji jednej, bądź kilku blizn potrądzikowych.

Urządzenie Dermapen wykonuje kontrolowane nakłucia na odpowiedniej głębokości skóry, dzięki igłom poruszającym się w sposób pulsacyjny. Zastosowana metoda odznacza się wysokim bezpieczeństwem w porównaniu do innych zabiegów bazujących na wykonywaniu mikronakłuć, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności.

Co ważne, głębokość nakłuć można regulować w przedziale od 0,5 do 2,5 mm, dzięki czemu intensywność zabiegu dostosowywana jest indywidualnie do danego problemu ze skórą. Dermapen wykonuje nawet 1300 mikronakłuć w ciągu minuty.

Skóra po mikronakłuwaniu zostaje pobudzona do intensywnej przebudowy. Już po pierwszym zabiegu Dermapen na blizny potrądzikowe rozpoczyna się szereg zmian w skórze:

  • usprawnienie mikrokrążenia – skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona;
  • stymulacja fibroblastów – pulsujące igły docierają do skóry właściwej, pobudzając mechanicznie komórki, a co za tym idzie, zwiększając produkcję włókien kolagenowych i elastyny;
  • przebudowa tkanek – pod wpływem mikrouszkodzeń tworzy się kontrolowany stan zapalny, który uruchamia odpowiedź układu odpornościowego. Cytokiny napływające w miejsce zabiegu regenerują uszkodzenia, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, gęstsza i odmłodzona.

Dermapen na blizny potrądzikowe – efekty

Mikronakłuwanie Dermapen zastosowane na blizny potrądzikowe, a także na blizny pooperacyjne lub powstające po urazach, inicjuje naturalną przebudowę skóry. Stare tkanki tworzące bliznę zostają stopniowo zastępowane nowymi, zdrowymi komórkami.

Co ważne, nakłucia po Dermapenie zwiększają dostępność skóry dla preparatów kosmetycznych. Dzięki temu stosowane kremy na blizny wnikają głębiej, a tym samym działają skuteczniej. Za pomocą Dermapenu możemy usunąć blizny potrądzikowe nie tylko z twarzy, ale także z pleców, karku, dekoltu, czy ramion. Urządzenie doskonale radzi sobie zarówno z bliznami zanikowymi, które widoczne są na skórze jako zagłębienia, jak również bliznowcami dużych rozmiarów.

Rezultaty zabiegu zależą od głębokości blizn oraz indywidualnej reakcji organizmu, a także od ilości zabiegów. Decydując się na serię zabiegową Dermapen, możemy liczyć na efekty takie jak:

  • usunięcie drobnych blizn potrądzikowych;
  • redukcję lub całkowitą eliminację dużych blizn;
  • eliminację przebarwień okołobliznowych;
  • poprawę napięcia skóry;
  • wygładzenie cery;
  • nawilżenie i poprawę mikrokrążenia;
  • skórę zdrową, pełną blasku  i widocznie młodszą.

Ile zabiegów Dermapen trzeba wykonać?

Już pierwszy zabieg na blizny potrądzikowe urządzeniem Dermapen inicjuje procesy naprawcze w okolicach zmian, które chcemy usunąć. Efekty pojawiają się natomiast stopniowo, ponieważ skóra potrzebuje czasu do przebudowy. Po ok. 2-3 zabiegach skóra staje wyraźnie jędrniejsza, blizny potrądzikowe ulegają zmiękczeniu i systematycznie zanikają.

W zależności od rodzaju blizn zwykle zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegowej, co ustalane jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry. Zwykle już 4 zabiegi wykonywane co 2-4 tygodnie pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów.

Jeśli chcesz skutecznie wyeliminować pozostałości po trądziku, sprawdź zabiegi na blizny w naszej klinice Beauty Address! Umów się na konsultację, a pomożemy w wyborze najlepszej dla Ciebie metody i schematu leczenia!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button