osłabione włosy Beauty Address

Dermapen – skuteczny sposób na osłabione włosy

Kruche i łamliwe włosy to bardzo częsta przypadłość, która może stać się źródłem wielu kompleksów. Osłabione włosy mogą wskazywać na niedobór witamin, a także niektóre choroby. Bardzo często łamliwość włosa jest konsekwencją zaburzeń w gospodarce hormonalnej, do których dochodzi między innymi w trakcie okresu dojrzewania. Również czynniki zewnętrzne przyczynić się mogą do osłabienia włosów. Liczne zabiegi kosmetyczne takie jak  farbowanie czy częste prostowanie włosów mogą doprowadzić do pogorszenia się ich stanu. Jak w skuteczny sposób odżywić i zregenerować włosy? Poniżej przedstawiamy sposoby wykorzystywane przez specjalistów w naszej Klinice, które pomogą przywrócić Twoim włosom ich naturalny blask.

osłabione włosy Beauty AddressPrzyczyny osłabionych włosów

Osłabienie włosów, które bardzo często objawia się ich łamliwością a nawet wypadaniem, może być wywołane wieloma czynnikami. Przede wszystkim do pogarszania się ich stanu dochodzi na skutek naturalnych procesów starzenia się, które powodują, że nasze włosy stają się rzadkie i wypadają. Przypadłość ta może pojawić się jednak i u osób młodych. Do osłabiania się włosów przyczyniają się między innymi niedobór witamin oraz ważnych dla organizmu składników odżywczych. Ponadto, do wypadania włosów bardzo często dochodzi na skutek zaburzeń hormonalnych czy w trakcie chorób tarczycy. Bardzo często osłabienie włosów jest też  konsekwencją osłabienia organizmu oraz nadmiernego stresu.

Jak sobie radzić z osłabionymi włosami?

Zarówno w aptekach, jak i drogeriach dostępnych jest wiele preparatów w postaci szamponów, odżywek czy specjalnych olejków, których zadaniem jest wzmocnienie włosa. Aby przywrócić odpowiedni stan naszym włosom, nie możemy zapomnieć także o odpowiedniej diecie oraz ich pielęgnacji. Najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie osłabionych włosów, które przynoszą szybkie efekty, są jednak zabiegi medycyny estetycznej. Wśród specjalistów największym uznaniem cieszą się mezoterapia igłowa polegająca na wykonywaniu mikronakłuć, poprzez które w głąb skóry wprowadzane są odżywcze i regenerujące preparaty z substancjami aktywnymi i kwasem hialuronowym, które pozwalają wzmocnić włosy od ich nasady. Innym, niezwykle innowacyjnym sposobem na przywrócenie włosom dawnego blasku jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Osocze to materiał pobierany bezpośrednio z krwi pacjenta, który po oczyszczeniu może być wstrzyknięty w skórę głowy. Jego działanie polega na pobudzaniu procesów wzrostu włosów i ich zagęszczeniu. Terapia osoczem, dzięki tak wykorzystywanemu materiałowi jest całkowicie bezpieczna dla organizmu i do minimum niweluje ryzyko powikłań.

Dermapen – specjalista od osłabionych włosów

Innym, skutecznym zabiegiem na osłabione włosy, jaki stosują specjaliści z naszej Kliniki, jest Dermapen. Zabieg opiera się na wykonywaniu mikronakłuć, które pobudzają aktywność skóry, a także pozwalają na wprowadzenie w jej głąb aktywnych substancji odżywczych. Zabieg ten jest niezwykle krótki – trwa bowiem zaledwie do 30 minut. Zazwyczaj wykonywana jest seria takich zabiegów w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Pierwsze efekty zabiegu obserwuje się zazwyczaj już po dwóch tygodniach, a z czasem stają się one coraz bardziej widoczne. Dermapen jest niezwykle bezpiecznym i komfortowym zbiegiem, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Może być on wykonywany zarówno u mężczyzn, jak i kobiet niemal w każdym wieku. Przeciwwskazaniami do jego wykonania mogą być jednak infekcje skórne, trądzik czy opryszczka. Niewskazane jest też wykonywanie go u osób chorujących na nowotwory i kobiet w ciąży. Aby zagwarantować całkowite bezpieczeństwo zabiegu, w naszej Klinice wszelkie przeciwwskazania są wykluczane przez specjalistę w trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej.

Dowiedz się więcej na temat terapii na wzmocnienie włosów i ciesz się ich blaskiem na długi czas!

Call Now Button