Klinika kosmetologii Warszawa » Dotlenić skórę – ale jak? Różne metody w domu, gabinecie
terapia dwutlenkiem węgla Beauty Address

Dotlenić skórę – ale jak? Różne metody w domu, gabinecie

Każdy, kto spędza dużo czasu przed komputerem i w pracy ma problem z szarą, pozbawioną blasku skórą. Jak ją dotlenić? Możliwości jest wiele – od spaceru po lesie po karboksyterapię w gabinecie.

terapia dwutlenkiem węgla Beauty AddressKażdy zna uczucie ulgi, gdy po pobycie w dusznej klasie czy klimatyzowanym biurze może wreszcie wyjść na wiosenne słońce. Podobnie odczuwa to nasza skóra, która też może cierpieć przez niedotlenienie. Znamy to nawet z literatury. W „Tajemniczym ogrodzie” cera chłopca, który nie opuszcza swojego pokoju, jest blada, a oczy podkrążone. Po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu policzki zarumieniają się, a twarz nabiera życia.

Dziś wiele osób nie ma wyboru i siedzi od rana do nocy przed monitorem komputera lub w biurze. Powrót do domu autem, zakupy w markecie – cera nie ma kiedy wypocząć, dotlenić się i zregenerować. Dlatego najlepszym, darmowym sposobem na zadbanie o nią, jest weekend na rowerze lub chociaż spacer po lesie. Ważne, by przebywać na świeżym powietrzu również za miastem – w mieście powietrze może być zanieczyszczone.

Sposoby na dotlenienie skóry w domu

Większość osób nie ma jednak szans na radykalną zmianę stylu życia i spędzanie całych dni na świeżym powietrzu. Sięgają więc po zabiegi dotleniające w gabinecie (Np. karboksyterapia pod oczy) i te do przeprowadzania w domu. Należą do nich:

  • maski,
  • kremy,
  • serum.

Niestety umieszczenie tlenu w formule kremu tak, by faktycznie mógł zadziałać na skórę, jest bardzo trudne. I drogie. Dlatego producenci kosmetyków dotleniających mają na myśli raczej substancje, które poprawiają ukrwienie skóry i wywołują wrażenie, jakby skóra była bardziej dotleniona. Do takich zalicza się np. witaminę C. Nie da się jednak w domu osiągnąć efektów, jakie daje np. karboksyterapia w gabinecie.

Karboksyterapia w gabinecie

Efekt skóry dotlenionej i pełnej blasku po dniu spędzonym nad jeziorem czy w lesie można uzyskać w czasie godzinnego zabiegu w gabinecie. Karboksyterapia polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. Efekty karboksyterapii, jakie zauważają po zabiegu klientki gabinetu Beauty Address w Warszawie to:

  • szybsze krążenie krwi – jak po spacerze na świeżym powietrzu;
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych;
  • cera pełna blasku;
  • bardziej wypoczęta skóra.

Opinie o karboksyterapii są szczególnie pozytywne wśród palaczy i osób, które spędzają mało czasu na zewnątrz. Ci szczególnie potrzebują wsparcia w odżywieniu skóry. Szczególnie popularna jest karboksyterapia pod oczy.

Cienie, worki i zmarszczki pod oczami to problem wielu kobiet – nie tylko tych dojrzałych! Brak witamin, mało aktywności na świeżym powietrzu, mrużenie oczu przed komputerem czy czytanie – to wszystko sprawia, że skóra szybko traci jędrność i blask. Karboksyterapia oczu to niedrogi zabieg, który pozwala błyskawicznie odświeżyć spojrzenie przed ważnym wyjściem. Więcej takich szybkich zabiegów znajdziesz na stronie gabinetu Beauty Address.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button