terapia dwutlenkiem węgla Beauty Address

Dotlenić skórę – ale jak? Różne metody w domu, gabinecie

Każdy, kto spędza dużo czasu przed komputerem i w pracy ma problem z szarą, pozbawioną blasku skórą. Jak ją dotlenić? Możliwości jest wiele – od spaceru po lesie po karboksyterapię w gabinecie.

terapia dwutlenkiem węgla Beauty AddressKażdy zna uczucie ulgi, gdy po pobycie w dusznej klasie czy klimatyzowanym biurze może wreszcie wyjść na wiosenne słońce. Podobnie odczuwa to nasza skóra, która też może cierpieć przez niedotlenienie. Znamy to nawet z literatury. W „Tajemniczym ogrodzie” cera chłopca, który nie opuszcza swojego pokoju, jest blada, a oczy podkrążone. Po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu policzki zarumieniają się, a twarz nabiera życia.

Dziś wiele osób nie ma wyboru i siedzi od rana do nocy przed monitorem komputera lub w biurze. Powrót do domu autem, zakupy w markecie – cera nie ma kiedy wypocząć, dotlenić się i zregenerować. Dlatego najlepszym, darmowym sposobem na zadbanie o nią, jest weekend na rowerze lub chociaż spacer po lesie. Ważne, by przebywać na świeżym powietrzu również za miastem – w mieście powietrze może być zanieczyszczone.

Sposoby na dotlenienie skóry w domu

Większość osób nie ma jednak szans na radykalną zmianę stylu życia i spędzanie całych dni na świeżym powietrzu. Sięgają więc po zabiegi dotleniające w gabinecie (Np. karboksyterapia pod oczy) i te do przeprowadzania w domu. Należą do nich:

  • maski,
  • kremy,
  • serum.

Niestety umieszczenie tlenu w formule kremu tak, by faktycznie mógł zadziałać na skórę, jest bardzo trudne. I drogie. Dlatego producenci kosmetyków dotleniających mają na myśli raczej substancje, które poprawiają ukrwienie skóry i wywołują wrażenie, jakby skóra była bardziej dotleniona. Do takich zalicza się np. witaminę C. Nie da się jednak w domu osiągnąć efektów, jakie daje np. karboksyterapia w gabinecie.

Karboksyterapia w gabinecie

Efekt skóry dotlenionej i pełnej blasku po dniu spędzonym nad jeziorem czy w lesie można uzyskać w czasie godzinnego zabiegu w gabinecie. Karboksyterapia polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. Efekty karboksyterapii, jakie zauważają po zabiegu klientki gabinetu Beauty Address w Warszawie to:

  • szybsze krążenie krwi – jak po spacerze na świeżym powietrzu;
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych;
  • cera pełna blasku;
  • bardziej wypoczęta skóra.

Opinie o karboksyterapii są szczególnie pozytywne wśród palaczy i osób, które spędzają mało czasu na zewnątrz. Ci szczególnie potrzebują wsparcia w odżywieniu skóry. Szczególnie popularna jest karboksyterapia pod oczy.

Cienie, worki i zmarszczki pod oczami to problem wielu kobiet – nie tylko tych dojrzałych! Brak witamin, mało aktywności na świeżym powietrzu, mrużenie oczu przed komputerem czy czytanie – to wszystko sprawia, że skóra szybko traci jędrność i blask. Karboksyterapia oczu to niedrogi zabieg, który pozwala błyskawicznie odświeżyć spojrzenie przed ważnym wyjściem. Więcej takich szybkich zabiegów znajdziesz na stronie gabinetu Beauty Address.

Call Now Button