Karboksyterapia na zmarszczki Beauty Address

Dwutlenek węgla na odmładzanie twarzy – karboksyterapia na zmarszczki

Zmarszczki to defekt estetyczny, który pojawia się w następstwie naturalnych procesów starzenia się. Mogą one stać się przyczyną wielu kompleksów oraz złego samopoczucia. Współczesne technologie pozwalają jednak zapobiegać powstawaniu zmarszczek, jak i redukować te już powstałe. W redukcji zmarszczek jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów jest karboksyterapia – zabieg polegający na działaniu na skórę twarzy dwutlenkiem węgla. Dowiedz się, jak działa karboksyterapia i jakie efekty można osiągnąć z jej pomocą!

Karboksyterapia na zmarszczki Beauty Address

Zmarszczki – dlaczego się pojawiają?

Pojawianie się zmarszczek spowodowane jest naturalnymi procesami, którym podlega skóra. Ich początek ma miejsce około 25 roku życia na skutek obniżonej produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za odpowiednie napięcie oraz elastyczność skóry. Wraz z zanikaniem tych składników, skóra traci swoją jędrność, zaczyna wiotczeć. Zaczynają pojawiać się zmarszczki. Widoczne są one szczególnie w okolicach oczu czy na czole. Zmarszczki to nie tylko skutek starzenia się skóry. Do ich powstawania przyczynia się także wiele innych czynników. Naturalne ruchy mimiczne twarzy, zmiany hormonalne, uwarunkowania genetyczne, używki czy ekspozycja skóry na szkodliwe promieniowanie słoneczne UV mogą przyspieszyć pojawianie się tych zmian.

Karboksyterapia na zmarszczki – skuteczny sposób na odmładzanie

Zmarszczki to nie koniec świata, obecnie możemy pozbyć się ich w bardzo naturalny, bezbolesny i niemalże bezinwazyjny sposób. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wykorzystywanych do redukcji zmarszczek jest karboksyterapia. Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę dwutlenkiem węgla, który pobudza ją do wzmożonej aktywności i procesów regeneracyjnych. Karboksyterapię na zmarszczki stosować można na ujędrnianie skóry twarzy, okolic szyi oraz dekoltu. Poza usuwaniem zmarszczek i przywracaniem skórze jej napięcia karboksyterapia pozwala zredukować oznaki zmęczenia skóry, odżywić ją oraz usunąć cienie i opuchliznę pod oczami.

Karboksyterapia – na czym polega zabieg?

Karboksyterapia na zmarszczki to zabieg opierający się na wykorzystaniu właściwości dwutlenku węgla. Wprowadza się go do głębokich warstw skóry za pomocą igieł. Oddziaływując na skórę medycznym dwutlenkiem węgla, który pozwala stymulować pracę naczyń krwionośnych oraz przyspieszać procesy regeneracyjne, możemy w bardzo prosty sposób przywrócić skórze jej napięcie oraz lepszą kondycję. Zabieg stymuluje również produkcję kolagenu, dzięki czemu zmarszczki na twarzy zostają widocznie wygładzone. Dzięki temu, że karboksyterapia na zmarszczki jest bardzo mało inwazyjnym zabiegiem, można wykonywać ją nawet dwa razy w tygodniu. Po jej zaaplikowaniu mogą pojawić się zaczerwienienie lub zasinienie, jednak ustępują one zazwyczaj do dwóch dni po zabiegu.

Karboksyterapia na zmarszczki i nie tylko

Co ciekawe, karboksyterapię wykorzystać możemy nie tylko do redukcji zmarszczek na twarzy, ale również do modelowania innych partii ciała. Swoje zastosowanie znalazła ona między innymi w redukcji tkanki tłuszczowej oraz usuwaniu cellulitu. Sprawdza się ona nawet do zabiegów wspomagających odbudowę  kondycji włosów, zapobiegania ich nadmiernego wypadania oraz w przypadku łysienia.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów na zmarszczki w Klinice Beauty Address i zapewnij sobie idealnie gładką skórę bez niedoskonałości!

Call Now Button