epilacja Beauty Address

Epilacja – jesień i zima to najlepszy czas na depilację laserową, dlaczego?

Depilacja laserowa w zależności od zastosowanego urządzenia może być wykonywana również latem. Jednak opalanie niekorzystnie wpływa na skuteczność zabiegu, co więcej, nie można się opalać także przez kilka tygodni po zakończeniu sesji laserowych. Najlepiej rozpocząć trwałą depilację jesienią lub zimą, tak by wraz z rozpoczęciem wiosny uzyskać efekty i cieszyć się idealnie gładką skórą. Dlaczego to właśnie jesień jest najlepszą porą na usuwanie owłosienia? Poznaj przeciwwskazania do epilacji związane ze słońcem oraz zalecenia po zabiegu!

epilacja Beauty AddressKiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Epilacja jesienią, a najlepiej pod koniec tej pory roku to najlepszy czas na usuwanie owłosienia. Wszystko dlatego, że jednym z głównych przeciwwskazań do zastosowania lasera jest opalenizna. Należy zrezygnować z opalania przynajmniej 3-4 tygodnie przed depilacją laserową.

Decydując się na zabieg jesienią, nie ma konieczności żadnych wyrzeczeń. Pierwsza sesja może być wykonana, gdy temperatury wymuszają noszenie odzieży zasłaniającej obszary zabiegowe. Co więcej, epilacja przeprowadzona w zimie przyniesie ostateczne efekty wraz z początkiem kolejnego sezonu letniego. Wtedy to z pełną swobodą będzie można cieszyć się gładką skórą bez włosów. Warto jednak pamiętać, że usuwanie owłosienia z twarzy wymaga stosowania kremów z filtrem nawet w zimie.

Jak opalanie wpływa na depilację laserem – przeciwwskazania i skutki uboczne

Przed depilacją laserową należy unikać zarówno słońca, jak i solarium. Pigment skóry (melanina) wytwarzany pod wpływem promieni ultrafioletowych ma za zadanie ochraniać skórę przed przegrzaniem. Nadaje jej konkretny odcień, a także odpowiada za jej brązowienie podczas opalania. Melanina wytwarzana jest także w mieszkach włosowych będących w fazie wzrostu.

Działanie laserów do depilacji opiera się na absorpcji promieni laserowych właśnie przez melaninę. Wiązka o odpowiedniej długości przenika przez skórę, trafiając wprost do cebulek włosów, a wytwarzana temperatura trwale niszczy strukturę odpowiedzialną za ich wzrost. Z kolei im ciemniejszą mamy skórę w wyniku opalania, tym mniejszy jest kontrast między barwą włosa, a skóry. Oznacza to, że zabieg jest nie tylko mniej skuteczny, ale może także wywoływać większy dyskomfort, podrażnienie i poparzenia naskórka. Najefektywniej jest więc wykonywać zabieg na skórę o naturalnej barwie, bez wcześniejszego pobudzania melanocytów do produkcji barwnika.

Co ważne, również pomiędzy seriami zabiegowymi, których zwykle jest 4-8, a także na 3-4 tygodnie po zakończeniu depilacji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Nawet po zabiegu depilacji laserowej może dojść do poparzeń, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona. Ponadto, w miejscu poddawanym epilacji mogą pojawiać się przebarwienia, które są skupiskami nierównomiernie rozłożonej melaniny.

Jaki laser do depilacji można stosować latem?

Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej odznaczają się zwiększonym bezpieczeństwem, ponieważ emitują skoncentrowaną wiązkę światła, która dociera precyzyjnie do mieszków włosowych. Możliwość indywidualnego ustawienia parametrów lasera pozwala na usuwanie nawet jasnych włosów u osób z ciemną karnacją.

W Beauty Address wykorzystujemy laser do depilacji Vectus, który doskonale radzi sobie z usuwaniem owłosienia niezależnie od rodzaju włosa i fototypu skóry. Co więcej, zabieg poprzedzamy pomiarem poziomu melaniny, dzięki czemu ustawienia mocy lasera są spersonalizowane. Depilacja laserowa może więc być wykonana wiosną i latem, jeśli rezygnujemy z opalania i pamiętamy o stosowaniu preparatów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Jeśli masz dość nietrwałej depilacji – umów się na konsultację w naszej Klinice Beauty Address. Rozpocznij depilację laserową już teraz i zyskaj idealnie gładkie ciało!

Call Now Button