Klinika kosmetologii Warszawa » Epilacja laserowa – sposób na skuteczne i trwałe usunięcie owłosienia
epilacja laserowa Beauty Address

Epilacja laserowa – sposób na skuteczne i trwałe usunięcie owłosienia

Usuwanie nadmiernego owłosienia to nieodzowny element codziennej pielęgnacji ciała. Znanych jest wiele sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Na rynku drogeryjnym dostępnych jest wiele depilatorów, maszynek do golenia oraz preparatów w postaci kremów czy żelów lub wosku, które mają umożliwić łatwe usuwanie włosków. Żadna z tych metod nie pozwala jednak na trwałe usunięcie tego problemu. Jedyną metodą, która pozwala na stałe pozbyć się owłosienia, jest epilacja laserowa. Można ją stosować zarówno na skórze twarzy, jak i całym ciele. Lasery umożliwiają usuwanie jasnych i cienkich,  ale też ciemnych i grubych włosków. Dowiedz się więcej na temat epilacji laserowej i ciesz się idealnie gładką skórą bez niechcianego owłosienia!

epilacja laserowa Beauty AddressEpilacja laserowa – co to takiego?

Epilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu lasera, który emituje wiązkę światła oddziałującą na barwnik znajdujący się we włosach, mieszki włosowe zostają uszkodzone. Na początku, przed zabiegiem dokonuje się pomiaru barwnika we włosach i skórze, co umożliwia indywidualne dobranie parametrów zabiegowych dla danego pacjenta. Światło lasera uszkadzając mieszki włosowe, uniemożliwia porost włosa. Depilację laserową wykonać można na niemal wszystkich partiach ciała. Najczęściej epilacji takiej poddaje się pachy, łydki, okolice bikini, czy okolice wąsika.

Bezbolesna epilacja – czy jest możliwa?

Usuwanie owłosienia kojarzy nam się zazwyczaj z czymś bolesnym. Epilacja laserowa nie musi być bolesna. Dzięki specjalnym systemom chłodzącym wykorzystywanym w laserze niwelowany jest ból, który mógłby wystąpić na skutek ekspozycji skóry na światło lasera. Takie rozwiązanie zwiększa także bezpieczeństwo zabiegów. Pozwala bowiem na zniwelowanie ryzyka poparzeń. Epilacja laserowa jest więc dobrym wyborem nawet dla osób o niskim progu bólu.

Trwałe usuwanie owłosienia – laser Vectus

W naszej klinice do trwałego usuwania owłosienia, specjaliści medycyny estetycznej wykorzystują specjalny laser Vectus Cynosure Palomar. Laser Vectus to laser diodowy pozwalający na trwałą redukcję każdego rodzaju włosów. Jest on wyposażony także w specjalny system chłodzący, który pozwala na bezbolesną depilację. Epilacja laserem Vectus może zostać wykonana na całym ciele i twarzy. Doskonale sprawdza się ona w przypadku problemu z wrastającymi włoskami czy przy zapaleniu mieszków włosowych. Laser taki pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów światła emitowanego przez laser w zależności od rodzaju włosków pacjenta. Są one dobierane na podstawie zbadanej struktury włosa oraz skóry. Zazwyczaj seria zabiegów, która daje ostateczny rezultat, składa się z 4-10 zabiegów w zależności od partii ciała i typu włosów. Pierwsze efekty epilacji laserowej zauważalne są jednak już po pierwszym zabiegu.

Czy epilacja laserowa jest dla każdego?

Epilacja laserowa nie jest inwazyjnym, bolesnym zabiegiem. Może więc być wykonywana nawet u osób z niskim progiem bólu. Epilacja może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.  Na konsultacji wstępnej, przed zabiegiem epilacji, specjalista sprawdza, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Mogą nimi być między innymi: różnego rodzaju infekcje, choroby skóry (na przykład łuszczyca) czy opryszczka. Epilacji nie powinno wykonywać się u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji. Zabronione jest to również u osób z nowotworami i w trakcie antybiotykoterapii. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej może być także przyjmowanie wybranych leków.

Dowiedz się, jak przebiega depilacja laserowa w naszej klinice i zapomnij o ciągłym goleniu zbędnych włosków na stałe!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button