Klinika kosmetologii Warszawa » Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Woman Clean Skin Face ower gray background hand touching face

Zima nie jest szczególnie łaskawa dla naszej cery. Mróz, opady, wiatr – to wszystko może mocno zaszkodzić i nasilić już istniejące dolegliwości skórne. Z drugiej strony to właśnie zimą jest najlepszy czas na przeprowadzenie wielu profesjonalnych zabiegów odmładzających i upiększających.

 

Odpowiedni krem

W sezonie zimowym każdy typ skóry jest szczególnie mocno narażony na przesuszenie, dlatego absolutną podstawą jest dobry krem nawilżający dopasowany do cery. Krem stosowany na dzień musi zapewnić skórze ochronę przed przemrożeniem i utratą wody, powinien więc mieć w swoim składzie emolienty, czyli substancje zapobiegające odparowywaniu wilgoci z naskórka. Dodatkowo zimowy krem ochronny musi tworzyć na skórze cienką warstwę lipidową, dzięki czemu mróz albo wiatr nie podrażnią i nie uszkodzą cery.

 

Ochrona przed słońcem

To jeden z częstszych błędów, jeśli chodzi o zimową pielęgnację cery. Większość osób wychodzi z założenia, że ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna latem, gdy słońce rzeczywiście mocno świeci, natomiast zimą nie ma to już większego sensu. Prawda jest jednak taka, że na szkodliwe promieniowanie UV skóra jest narażona przez cały rok, a więc również zimą, i jak najbardziej w tych najchłodniejszych miesiącach warto smarować twarz kremem z filtrem, choć faktycznie nie musi on mieć aż tak wysokiego SPF jak latem.

 

Peeling chemiczny

Peeling to zabieg polegający na złuszczaniu naskórka. Peeling chemiczny to jednak coś innego niż zastosowanie drogeryjnego kosmetyku. To profesjonalny zabieg, jaki można wykonać w Beauty Address, pod nadzorem specjalisty. Pomaga on odmłodzić skórę i przywrócić jej naturalny, zdrowy blask, jest także skuteczny w usuwaniu trądziku oraz nieestetycznych przebarwień. Podczas peelingu chemicznego stosowane są specjalne kwasy, i choć zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i skóry, to jednak powinno się w tym czasie unikać wysokich temperatur – dlatego na peeling chemiczny warto się wybrać w sezonie zimowym.

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to kolejny zabieg, po którym cera może być wrażliwa na ciepło, więc zamiast robić go latem, lepiej odłożyć swoją kurację na zimę. Podczas tego zabiegu usuwany jest martwy naskórek, co działa odmładzająco, poprawia napięcie skóry, zmniejsza przebarwienia, wygładza płytkie zmarszczki. Najlepiej wykonać całą serię zabiegów, w dwutygodniowych odstępach.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button