Klinika kosmetologii Warszawa » Jak mezoterapia pobudza włosy do wzrostu?

Jak mezoterapia pobudza włosy do wzrostu?

Wiele osób, które zaczynają mieć problemy z wypadaniem włosów, zaczyna się obawiać, że czeka je czasochłonny i bolesny przeszczep. Na szczęście w ostatnich latach pojawiło się sporo metod pobudzania włosów do wzrostu, jak mezoterapia.

Co to jest mezoterapia skóry głowy?

Wszystkie zabiegi oparte na mezoterapii igłowej polegają na ręcznym nakłuwaniu powłoki skóry w celu wprowadzenia pod nią substancji odżywczych. Po pierwszych eksperymentach z terapią migreny czy żylaków w latach 60., leczenie łysienia plackowatego za pomocą mezoterapii igłowej głowy było w cenie już od lat 70. XX wieku.

Zabieg wykonuje dermatolog, nakłuwając głowę miejsce po miejscu za pomocą specjalnego pistoletu-strzykawki. Każde nakłucie odbywa się na tej samej głębokości. W trakcie zabiegu pod skórę wstrzykiwane są preparaty, które mają działać odżywczo i regenerująco. W przypadku mezoterapii skóry głowy najlepsze efekty dają:

  • koktajl witamin,
  • kwas hialuronowy,
  • krzemionka organiczna,
  • kofeina,
  • aminokwasy,
  • osocze bogatopłytkowe.

Substancje, jakie zostaną podane podczas mezoterapii na włosy, zależą od efektu, jakiego spodziewa się pacjent, a także opinii lekarza. W celu dobrania odpowiedniego preparatu w Beauty Address w Warszawie każdorazowo jest przeprowadzana konsultacja z pacjentem, która pozwala dobrać środki do oczekiwań każdego z klientów gabinetu.

Jak działa mezoterapia na włosy?

W efekcie mezoterapii skóry głowy można spodziewać się:

  • bardziej lśniących, gładszych włosów
  • mniej wypadania włosów
  • szybszego wzrostu nowych włosów
  • gęstszych włosów.

Metoda opiera się z jednej strony na wprowadzeniu substancji odżywczych głęboko pod skórę – takiego efektu nie osiągniesz, stosując maski czy płukanki. Z drugiej strony nakłuwanie skóry głowy pobudza krążenie i wzrost włosa. Podobne techniki stosowano już w starożytnej akupunkturze. Masaże skóry głowy czy codzienne szczotkowanie włosów dla poprawy krążenia poleca się do dziś; mezoterapia igłowa głowy w Beauty Address daje jednak efekt znacznie bardziej intensywny w porównaniu z powierzchniowym masażem skóry!

Opinie o efektach zabiegu mezoterapii na włosy

Zabieg jest skuteczny zarówno jako element prewencji wypadania włosów, jak i wówczas, gdy już pojawia się łysienie. W tym pierwszym wypadku można spodziewać się, że włosy dłużej pozostaną na swoim miejscu, będą gęste i bardziej lśniące. U osób łysiejących mezoterapia na włosy może być stosowana osobno lub razem z innymi metodami na poprawę ukrwienia skóry głowy i ilości aktywnych mieszków włosowych. Razem z płukankami czy karboksyterapią można spodziewać się jeszcze lepiej widocznych efektów.

Cena mezoterapii skóry głowy a innych zabiegów

Cenę mezoterapii na włosy najczęściej porównuje się z przeszczepem włosów. Zabieg jest nawet kilkukrotnie tańszy. Przeszczep nowoczesną metodą to co najmniej kilka tysięcy złotych, podczas gdy pojedynczy zabieg mezoterapii głowy kosztuje maksymalnie kilkaset. Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się wykonać serię ok. 5 zabiegów. Mimo wszystko cena mezoterapii igłowej na włosy pozytywnie zaskoczy osoby, które od dawna poszukują skutecznego sposobu na walkę z łysieniem.

Chcesz wiedzieć więcej o zabiegach na włosy? Zapraszamy na stronę poświęconą prewencji łysienia dla mężczyzn.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button