Klinika kosmetologii Warszawa » Jak pozbyć się Cellulitu?

Jak pozbyć się Cellulitu?

Odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, szukają kobiety w różnym wieku. Pomarańczowa skórka nie wybiera – jak to się mówi – i jest zmorą wielu osób, bez względu na to, czy są one szczupłe, czy też nie. Jak to się dzieje, że po kryjomu pojawia się ona i jak z nią walczyć? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.


Czym jest cellulit i jak powstaje?

Jak pozbyć się cellulitu? Aby przejść do odpowiedzi na to pytanie w pierwszej kolejności należy uzmysłowić sobie, czym tak właściwie jest pomarańczowa skóra. To nic innego jak zbita tkanka tłuszczowa, która niewłaściwie jest ułożona pod naszą skórą. To przez nią tworzą się nierówności – widoczne zarówno na udach, jak i na pośladkach, brzuchu, a nawet na ramionach. Posiadające ją kobiety, wraz z nadejściem cieplejszych dni, zaczynają odczuwać dyskomfort przed założeniem sukienki, czy też stroju kąpielowego.

Wbrew pozorom walka z cellulitem powinna rozpocząć się od zmiany codziennych nawyków. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pomarańczowa skórka powstaje w wyniku braku ruchu, złej diety, a nawet ciągłego siedzenia! Zanim zatem podejdzie się do różnych sposobów na cellulit, należy w pierwszej kolejności w kompleksowy sposób zadbać o swój cały organizm – naprawdę warto!

Jakie mamy rodzaje cellulitu?

Usuwanie cellulitu jest priorytetem dla wielu kobiet. Ten rodzaj zwyrodnienia – ulokowany w tkance tłuszczowej – nieraz spędza sen z powiek. I nie powinno to dziwić, gdyż zaburza on estetyczny wygląd ud, brzucha, czy też pośladków. Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się cellulitu, należy poświęcić trochę czasu, aby rozróżnić jego rodzaje, wśród których znajduje się:

  • cellulit twardy, inaczej wodny –  powstaje on w wyniku nadmiernego gromadzenia się wody oraz toksyn w ludzkim organizmie. Prowadzi to nie tylko do rozrostu lipidów w tkance podskórnej, ale i do ich nieregularnego rozmieszczenia. Ten typ cellulitu zaobserwować mogą u siebie osoby, które nawet przez dłuższy czas utrzymują tą samą wagę ciała. Cellulit obrzękowy, bo i tak można go nazwać, bardzo łatwo można rozpoznać, gdyż szybkie ostukiwanie skóry prowadzi do wytworzenia na jej powierzchni charakterystycznej “fali”,
  • cellulit lipidowy, inaczej miękki lub tłuszczowy –  fałdy i obrzęki to z pewnością znak rozpoznawczy cellulitu miękkiego. Pojawiają się one u osób nieaktywnych fizycznie. W tym przypadku rozrost komórek tłuszczowych prowadzi do powstawania grudek a te, naciskając na inne tkanki, nie pozwalają na sprawne usuwanie toksyn oraz wody z organizmu,
  • cellulit włóknisty – przyczyną jego powstania jest nie tylko siedzący tryb życia, czy też geny. Jest on bardzo charakterystyczny, gdyż jego powstanie wiąże się z włóknami kolagenowymi, które narastają wokół komórek tłuszczowych. Przy tego typu cellulicie można wyodrębnić stwardniały cellulit zwłóknieniowy (w jego przypadku skóra jest twarda i boli w trakcie dotykania), czy też miękki cellulit zwłóknieniowy (w tym przypadku na skórze można zaobserwować fale oraz fałdy, będące wynikiem rozciągliwego kolagenu).

Jak pozbyć się cellulitu?

Sposoby na redukcję cellulitu są różne. Aby uzyskać zadowalające efekty dobrze jest przedstawione zalecenia wprowadzić do swojego codziennego życia – nie tylko pozwolą one Tobie zadbać o swój organizm, ale i pozytywnie wpłyną na prezentację wszystkich części ciała. Zatem jakie są sposoby na cellulit? Przede wszystkim należy:

Pić dużo wody

Cellulit na pośladkach, nogach, czy też brzuchu? Aby zacząć z nim walkę należy regularnie swojemu organizmowi dostarczać wody. Przyjmuje się, że na wagę 30 kg człowiek powinien dziennie przyjmować 1 litr płynów. Dzięki odpowiedniemu nawadnianiu wspiera się prawidłową wymianę płynów i zapobiega się ich gromadzeniu.

Skupić się na aktywności fizycznej

Pod wieloma względami nie ma nic gorszego dla ludzkiego organizmu niż brak aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że przy odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, nie zabrakło tego podpunktu. Warto tutaj postawić na sporty, które z przyjemnością będzie się wykonywać – ważne bowiem jest, aby regularnie do nich wracać. Można zatem zdecydować się na basen, pływanie, bieganie, czy też ćwiczenia – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Zwrócić uwagę na dietę na cellulit

Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków? Kolejnym sposobem na cellulit jest z pewnością odpowiednia dieta. Warto w tym przypadku postawić na sprawdzone rozwiązania, a w szczególności na warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste oraz takie, które dostarczą błonnik do naszego organizmu. Należy unikać przy tym żywności przetworzonej, tłustej, czy też słodkiej – mowa tu w szczególności o słodyczach.

Przeprowadzać masaż

Masaż na cellulit jest bardzo niedocenianym sposobem walki z pomarańczową skórką. Nie tylko skutecznie stymuluje on krążenie krwi, a także płynów. Jego regularne wykonywanie wpływa na tkankę tłuszczową i doprowadza do rozbicia komórek tłuszczowych, które następnie w naturalny sposób, w procesie metabolizmu, zostają usunięte z organizmu.

Odwiedzić profesjonalną klinikę

Sposobem na to, jak pozbyć się cellulitu, jest również wizyta u specjalisty. Profesjonalna klinika kosmetologii i medycyny estetycznej ma obecnie wiele do zaoferowania swoim klientom. Dzięki nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegom, można skutecznie nie tylko pozbyć się cellulitu na udach, czy też brzuchu, ale i polepszyć krążenie, jak i zadbać o stan skóry. W tej kategorii z pewnością znajduje się:

  • masaż SPM w Warszawie – masaż próżniowy połączony z drenującym to sposób na bezinwazyjne wymodelowanie sylwetki. Dzięki specjalnemu urządzeniu można poprawić zarówno krążenie krwi, limfy, co w ostateczności prowadzi do wzrostu metabolizmu komórek, a także do wzmożonej produkcji kolagenu,
  • fala akustyczna Storz Medical – podczas tego zabiegu wykorzystywane są fale akustyczne o wysokiej częstotliwości. Przenikają one w głąb tkanki i tym samym rozbijają komórki tłuszczowe, które podczas przyspieszonego metabolizmu w naturalny sposób usuwane są z organizmu,
  • karboksyterapia w Warszawie – kolejnym sposobem na cellulit jest karboksyterapia, podczas której wykorzystywany jest dwutlenek węgla. Pod jego wpływem naczynka krwionośne ulegają rozszerzeniu oraz dotlenieniu, a skóra jest bardziej jędrna oraz gładka,
  • endermologia LPG Alliance – pod tą zagadkową nazwą kryje się zabieg, dzięki któremu w kompleksowy sposób można nie tylko wygładzić nieestetyczny cellulit, ale i skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, a przy tym ujędrnić skórę. Warto również wspomnieć o tym, że endermologia LPG Alliance nie jest inwazyjna, a podczas jej trwania można się nawet zrelaksować,
  • Icoone® Laser 2 – jest to nowoczesne urządzenie, które podczas zabiegu wykorzystuje zarówno biostymulującą energię lasera oraz światło LED, jak i przeprowadza masaż, działający dogłębnie na tkankę. Walka z cellulitem w przypadku Icoone® Laser 2 polega na zmniejszeniu objętości adipocytów, czyli komórek, z których składa się tkanka tłuszczowa.

W powyższym tekście podaliśmy kilka sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu wodnego, lipidowego, jak i włóknistego na udach, pośladkach, a także innych partiach ciała. Jako Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej zachęcamy nie tylko do codziennego dbania o swój organizm, ale także do skorzystania z zabiegów, które przyspieszą walkę z cellulitem i pozwolą cieszyć się zadowalającymi efektami.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button