Klinika kosmetologii Warszawa » Jak pozbyć się pomarańczowej skórki? Skuteczne sposoby na redukcję cellulitu
usuwanie cellulitu Beauty Address

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki? Skuteczne sposoby na redukcję cellulitu

Cellulit to zmora niejednej kobiety. Powszechnie znana pomarańczowa skórka dotyka niemal każdej z nas. Zazwyczaj przyczyną powstawania cellulitu jest nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej pod skórą. Na wystąpienie cellulitu narażone są przede wszystkim osoby z otyłością. Jednak może on także pojawić się u osób szczupłych. Zazwyczaj występuje pod postacią nieregularnych zgrubień widocznych na skórze. Cellulit bardzo często pojawia się w trakcie intensywnych zmian hormonalnych. Jak sobie z nim skutecznie radzić? Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu? Sprawdź, jakie są skuteczne sposoby na redukcję cellulitu!

usuwanie cellulitu Beauty AddressSkąd się bierze cellulit?

Cellulit występuje zazwyczaj w dwóch postaciach – wodnej oraz tłuszczowej. Cellulit wodny pojawia się na skórze w wyniku zaburzeń w mikrokrążeniu krwi, a dokładnie nieprawidłowościami w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zazwyczaj cellulit wodny pojawia się na skutek niezdrowego trybu życia – braku aktywności fizycznej i nieodpowiedniej diety, a także zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Inną odmianą cellulitu jest cellulit tłuszczowy – jego występowanie obserwuje się głównie u osób cierpiących na otyłość. Cellulit ten, inaczej zwany lipidowym jest rezultatem nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Partiami ciała, które narażone są szczególnie na powstawanie cellulitu, są brzuch, biodra, pośladki oraz uda.

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Najlepszą metodą walki z cellulitem jest zapobieganie jego powstawaniu. Jak jednak można zmniejszyć ryzyko pojawienia się pomarańczowej skórki? Niezwykle ważny w zapobieganiu cellulitowi wodnemu jest ruch oraz odpowiednia dieta. Bardzo ważne jest też kontrolowanie hormonów przyczyniających się do powstawania cellulitu. Zapobieganie wspomóc też może odpowiednia pielęgnacja ciała, a przede wszystkim partii ciała, które są szczególnie narażone na powstawanie cellulitu. Różnego rodzaju kremy oraz peelingi pozwolą utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i zapewnią jej prawidłowe funkcjonowanie. Doskonale sprawdzą się też masaże, które mogą pobudzić mikrokrążenie.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej. Pozwalają one w łatwy sposób pozbyć się pomarańczowej skórki. Gwarantują nie tylko szybki, ale także długotrwały efekt. Jednym z zabiegów, który sprawdza się w redukcji pomarańczowej skórki, jest Endermologia LPG Alliance. Endermologia to niezwykle innowacyjna metoda modelowania sylwetki. Wykorzystuje się ją nie tylko do redukcji cellulitu, ale także usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej, przywracania skórze jędrności czy pobudzania krążenia krwi. Zabieg jest bezinwazyjny, a jego działanie oparte jest na działaniu ciśnienia zmiennego oddziałującego na tkankę łączną. Głowica wykorzystywana do zabiegu stymuluje dzięki niemu procesy metaboliczne, a także pobudza produkcję kolagenu – składnika odpowiedzialnego za utrzymanie jędrności skóry.

Ze względu na wysokie bezpieczeństwo takiego zabiegu podjąć może się niemalże każdy. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są infekcje i stany zapalne, choroby układu krążenia. Zabiegu nie powinno się wykonywać również u pacjentów chorych na nowotwory. Nie jest on także wskazany dla kobiet w ciąży.

Dowiedz się więcej na temat redukcji cellulitu w naszej klinice i ciesz się idealną skórą bez niedoskonałości!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button