przebarwienia skóry likwidacja Beauty Address

Jak pozbyć się przebarwień skóry, czyli skuteczne usuwanie zmian barwnikowych

Przebarwienia skóry są dość powszechnym problemem, występującym w dużej mierze u kobiet. Zmiany barwnikowe mogą mieć różnorodną formę i charakter, w zależności od przyczyny oraz obszaru, na którym się znajdują. Walka z przebarwieniami twarzy i ciała zwykle jest trudna i nierówna. Istnieją sposoby na rozjaśnianie i wyrównywanie kolorytu, jednak zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą jest laserowe usuwanie przebarwień.

przebarwienia skóry likwidacja Beauty Address

Źródło zmian barwnikowych – skąd te przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany powstające na powierzchni skóry spowodowane nagromadzeniem barwnika. Zmiany barwnikowe mogą mieć postać znamion, pieprzyków i tym podobnych, ale również mogą mieć charakter zaczerwienień i różowych zmian, będących pozostałością po schorzeniach i stanach zapalnych skóry. Wśród najczęstszych przyczyn przebarwień skóry znajdują się:

  • nadmierna ekspozycja na słońce, korzystanie z solariów;
  • zaburzenia hormonalne, trądzik różowaty, przebarwienia potrądzikowe;
  • uwarunkowania genetyczne;
  • zaburzenia pracy tarczycy;
  • proces starzenia się organizmu;

Charakter zmian oraz sposób ich leczenia zależy zatem od ich bezpośredniej przyczyny.

Jak się pozbyć zmian – usuwanie przebarwień skóry

Przebarwienia skóry twarzy, a także innych obszarów ciała bywają utrapieniem. Są do tego stopnia uciążliwe, że osoby borykające się z tym problemem za wszelką cenę szukają sposobu na to, aby zredukować zmiany i wyrównać koloryt swojej skóry. Najczęściej w takiej sytuacji stosowane są wszelkie maści i maseczki wybielające, których zadaniem jest zmniejszenie widoczności zmian oraz działanie, poprzez które owe zmiany bledną. Nie jest to jednak usuwanie przebarwień skóry, a jedynie zmniejszenie ich widoczności, niekiedy wielkości, nie da się jednak w ten sposób całkowicie pozbyć przebarwień. Jedyną skuteczną metodą radzenia sobie z tym problemem jest laserowe usuwanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – Alma Harmony Dye Vl i iPixel

W kwestii przebarwień skóry, zmian barwnikowych i znamion, największą skutecznością wykazuje się laser Alma Harmony, który pozwala na całkowitą redukcję nagromadzonego barwnika bez stosowania silnych specyfików na powierzchni skóry. Wśród zabiegów wykonywanych laserem Alma Harmony, w kwestii usuwania przebarwień najlepiej sprawdzą się:

  • Dye – VL – jest to laser o wielorakim zastosowaniu, precyzyjne światło lasera skutecznie dociera do głębszych warstw skóry. Oprócz redukcji przebarwień laser stosowany jest również przy zamykaniu rozszerzonych naczynek, oraz w przypadku utraty kolorytu skóry.
  • iPixel – to laser do zadań specjalnych związanych z nagromadzeniem barwnika, a także z bliznami oraz zmarszczkami. Charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, a także pozwala zaobserwować efekty już po jednorazowym zastosowaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie przebarwień skóry laserem?

Przebarwienia skóry, podobnie jak wszystkie inne defekty, mogą dość mocno ingerować w estetykę i ogólny wygląd twarzy, bądź całej sylwetki, dlatego też ich usunięcie może okazać się kamieniem milowym do samoakceptacji i poczucia się dobrze we własnym ciele.

Call Now Button