Klinika kosmetologii Warszawa » Jak pozbyć się przebarwień skóry, czyli skuteczne usuwanie zmian barwnikowych
przebarwienia skóry likwidacja Beauty Address

Jak pozbyć się przebarwień skóry, czyli skuteczne usuwanie zmian barwnikowych

Przebarwienia skóry są dość powszechnym problemem, występującym w dużej mierze u kobiet. Zmiany barwnikowe mogą mieć różnorodną formę i charakter, w zależności od przyczyny oraz obszaru, na którym się znajdują. Walka z przebarwieniami twarzy i ciała zwykle jest trudna i nierówna. Istnieją sposoby na rozjaśnianie i wyrównywanie kolorytu, jednak zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą jest laserowe usuwanie przebarwień.

przebarwienia skóry likwidacja Beauty Address

Źródło zmian barwnikowych – skąd te przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany powstające na powierzchni skóry spowodowane nagromadzeniem barwnika. Zmiany barwnikowe mogą mieć postać znamion, pieprzyków i tym podobnych, ale również mogą mieć charakter zaczerwienień i różowych zmian, będących pozostałością po schorzeniach i stanach zapalnych skóry. Wśród najczęstszych przyczyn przebarwień skóry znajdują się:

  • nadmierna ekspozycja na słońce, korzystanie z solariów;
  • zaburzenia hormonalne, trądzik różowaty, przebarwienia potrądzikowe;
  • uwarunkowania genetyczne;
  • zaburzenia pracy tarczycy;
  • proces starzenia się organizmu;

Charakter zmian oraz sposób ich leczenia zależy zatem od ich bezpośredniej przyczyny.

Jak się pozbyć zmian – usuwanie przebarwień skóry

Przebarwienia skóry twarzy, a także innych obszarów ciała bywają utrapieniem. Są do tego stopnia uciążliwe, że osoby borykające się z tym problemem za wszelką cenę szukają sposobu na to, aby zredukować zmiany i wyrównać koloryt swojej skóry. Najczęściej w takiej sytuacji stosowane są wszelkie maści i maseczki wybielające, których zadaniem jest zmniejszenie widoczności zmian oraz działanie, poprzez które owe zmiany bledną. Nie jest to jednak usuwanie przebarwień skóry, a jedynie zmniejszenie ich widoczności, niekiedy wielkości, nie da się jednak w ten sposób całkowicie pozbyć przebarwień. Jedyną skuteczną metodą radzenia sobie z tym problemem jest laserowe usuwanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – Alma Harmony Dye Vl i iPixel

W kwestii przebarwień skóry, zmian barwnikowych i znamion, największą skutecznością wykazuje się laser Alma Harmony, który pozwala na całkowitą redukcję nagromadzonego barwnika bez stosowania silnych specyfików na powierzchni skóry. Wśród zabiegów wykonywanych laserem Alma Harmony, w kwestii usuwania przebarwień najlepiej sprawdzą się:

  • Dye – VL – jest to laser o wielorakim zastosowaniu, precyzyjne światło lasera skutecznie dociera do głębszych warstw skóry. Oprócz redukcji przebarwień laser stosowany jest również przy zamykaniu rozszerzonych naczynek, oraz w przypadku utraty kolorytu skóry.
  • iPixel – to laser do zadań specjalnych związanych z nagromadzeniem barwnika, a także z bliznami oraz zmarszczkami. Charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, a także pozwala zaobserwować efekty już po jednorazowym zastosowaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie przebarwień skóry laserem?

Przebarwienia skóry, podobnie jak wszystkie inne defekty, mogą dość mocno ingerować w estetykę i ogólny wygląd twarzy, bądź całej sylwetki, dlatego też ich usunięcie może okazać się kamieniem milowym do samoakceptacji i poczucia się dobrze we własnym ciele.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button