Klinika kosmetologii Warszawa » Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej na lato? Najlepsze zabiegi
tkanka tłuszczowa

Atrakcyjny wygląd to cel, do którego dąży w dzisiejszych czasach wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kluczem do jego uzyskania jest zdrowy wygląd skóry, a także wymodelowana sylwetka. Często proporcje ciała są zaburzone przez nadmierną tkankę tłuszczową. Najczęściej gromadzi się ona w okolicy brzucha, pośladków, ud czy nawet pleców. Istnieje wiele sposobów, jak ją zredukować. Można to zrobić przy zastosowaniu odpowiednio dopasowanej do konkretnego pacjenta diety, ćwiczeń fizycznych lub poprzez rozbijanie tkanki tłuszczowej różnymi zabiegami. Warto też łączyć ze sobą te metody dla uzyskania optymalnych rezultatów. Należy jednak pamiętać, by stosować je pod okiem specjalisty, a nie na własną rękę. Jedynie wtedy redukcja tkanki tłuszczowej będzie bezpieczna. Jeśli chcesz wymodelować sylwetkę na lato i pozbyć się zbędnych kilogramów, możesz skorzystać z zabiegów odchudzających wykonywanych w klinice kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie. W tym artykule omawiamy najskuteczniejsze z nich. Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Płaski brzuch – realna wizja czy nieosiągalne marzenie?

Niezbilansowana dieta, podjadanie między posiłkami, słabość do wysokokalorycznych przekąsek, a także różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne czy brak ruchu. To jedynie kilka przyczyn niekontrolowanego przybierania na wadze. A czy można szybko i bezpiecznie pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej? Najczęściej ta odkłada się w okolicach talii. W ten sposób tworzy się otyłość brzuszna, np. w postaci oponki. Rozwiązaniem mogą być wówczas zabiegi wyszczuplające brzuch, jak choćby wykonywana w klinice Beauty Address lipoliza iniekcyjna. Pozwala ona na redukcję tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. To szybka, a jednocześnie nieinwazyjna metoda. Jeśli zastanawiasz się więc, jakie zabiegi na płaski brzuch zastosować, by cieszyć się zgrabną sylwetką na lato, rozważ tę opcję. Umów się na wizytę ze specjalistą w dziedzinie kosmetologii i dowiedz się więcej o możliwych do uzyskania rezultatach.

Jak zadbać o zgrabne uda i pośladki przed sezonem letnim?

To pytanie, które często zadają osoby zmagające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej zgromadzonej we wspomnianych partiach ciała. Czy można poradzić sobie z tym problemem przed nadejściem lata? Skuteczne okazują się zazwyczaj zabiegi odchudzające. Kiedy zbliża się sezon letni, zarówno panie, jak i panowie, częściej myślą o tym, by zadbać o sylwetkę. O ile zimą kilka dodatkowych kilogramów łatwo ukryć pod szerszym swetrem, kurtką czy płaszczem, podczas upałów jest to dużo trudniejsze lub niemożliwe. Szczególnie na plaży, w kostiumie do opalania czy kąpielówkach, nadmiar tkanki tłuszczowej jest widoczny. Jeśli to stanowi dla Ciebie dyskomfort, możesz jeszcze przed sezonem wakacyjnym skontaktować się z kliniką kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address i zapytać o najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające. To szansa na redukcję tkanki tłuszczowej w szybki, a przy tym kontrolowany sposób, pod czujnym okiem specjalisty.

Zabiegi wyszczuplające w medycynie estetycznej

Nie możesz zmobilizować się do ścisłego przestrzegania diety lub wykonywania ćwiczeń fizycznych? A może nie przynoszą one satysfakcjonujących rezultatów czy też nie masz czasu czekać na efekty swoich starań? Możesz wspomóc proces odchudzania, stosując wyszczuplające zabiegi na brzuch czy uda. Wśród nich najczęściej zalecana jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wykonywaniu zastrzyków, które wprowadzają do ciała substancje aktywne redukujące tkankę tłuszczową. Ten zabieg można stosować na różne partie ciała, zależnie od potrzeb oraz zaleceń specjalisty. Zwykle jest wykonywany na ramionach, brzuchu, pośladkach, lecz również w obrębie twarzy. Nie wymaga specjalnego przygotowania oprócz szczegółowego wywiadu z kosmetologiem, który ustali, ile powtórzeń może okazać się potrzebnych, oraz wyeliminuje ewentualne przeciwwskazania. Do tych natomiast zalicza się m.in.: ciążę i okres laktacji, zaburzenia pracy tarczycy, cukrzycę, padaczkę oraz kilka innych chorób i dolegliwości, o których pacjent ma obowiązek poinformować.

Na czym polega rozbijanie tkanki tłuszczowej przez lipolizę iniekcyjną?

Jak wspomnieliśmy, podczas tego zabiegu wykonywane są zastrzyki wprowadzające w tkanki substancje aktywne. Mają one na celu rozbijanie komórek lipidowych i ich usunięcie z organizmu. Do lipolizy iniekcyjnej używane są jednorazowe igły, które powodują lekkie, kontrolowane stany zapalne. Te jednak nie są groźne, a proces ich gojenia przebiega szybko, zwłaszcza jeśli skóra jest odpowiednio nawodniona. Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez ten zabieg okazuje się możliwa dzięki zastosowaniu związków chemicznych od dawna wykorzystywanych w medycynie estetycznej, które regulują pracę narządów, jak np. fosfatydylocholina. Poza tym, że lipoliza iniekcyjna może pomóc w pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej, dodatkowo wpływa korzystnie na kondycję i wygląd skóry – wiele pacjentów zauważa, że staje się ona wówczas gładsza i ujędrniona. Choć największe zainteresowanie tym zabiegiem obserwujemy przed latem, można przeprowadzać go niezależnie od pory roku.

Inne zabiegi wykonywane w klinice Beauty Address

Aby uzyskać zdrowy i promienny wygląd, warto zadbać nie tylko o sylwetkę, lecz również o twarz. To ona przede wszystkim przyciąga spojrzenia. Bez wątpienia gładka, pozbawiona niedoskonałości i odżywiona cera wpływa korzystnie na naszą atrakcyjność. W klinice Beauty Address oprócz zabiegów odchudzających, wykonywane są też te mające na celu poprawę kondycji skóry. Na twarz stosowana jest m.in. mezoterapia igłowa, która może pomóc ją nawilżyć, ujędrnić, wyrównać jej koloryt i pozbyć się cieni pod oczami. Na cerę z trądzikiem stosuje się natomiast mikrodermabrazję, oxybrazję lub peelingi chemiczne. Każdy z tych zabiegów musi być jednak skonsultowany i wykonywany przez specjalistę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz skonsultować się bezpośrednio z kliniką kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button