Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak przygotować się do depilacji laserowej? Pytanie to coraz częściej zadają pacjentki, jak i pacjenci klinik oraz gabinetów kosmetycznych. Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą nowoczesnych metod jest bardzo popularne – co do tego nie ma wątpliwości. Dzięki nim można zadbać o swój wygląd i cieszyć się gładką skórą. W poniższym tekście opowiemy o tym, jakie kroki należy poczynić przed depilacją laserową, aby ta była skuteczna i przede wszystkim bezpieczna.


Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserowa?

O odpowiednim przygotowaniu do depilacji laserowej myślą najczęściej osoby, w przypadku których tradycyjne metody usuwania owłosienia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Podrażnienia oraz zaczerwienienia po wosku, albo też depilatorze również zachęcają do zmiany. Z efektów, jakie gwarantuje laserowe usuwanie owłosienia, z pewnością zadowolone będą osoby, które:

 • posiadają ciemne, szybko odrastające owłosienie,
 • zmagają się z wrastającymi włoskami, a przez to stanami zapalnymi oraz krostkami,
 • dużo czasu poświęcają na regularną depilację.

Sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań do zabiegu

Chcąc dokładnie opowiedzieć o depilacji laserowej i o tym, jak się przygotować do zabiegu, należy również wspomnieć o przeciwwskazaniach, których nie można bagatelizować. To one gwarantują bezpieczeństwo, które jest tutaj kluczowe. O wszelkich przeciwwskazaniach zawsze warto porozmawiać ze specjalistą, przeprowadzającym zabieg. Z laserowego usuwania owłosienia powinny zrezygnować osoby, które:

 • mają opaloną skórę,
 • są w trakcie ciąży,
 • zmagają się z chorobami skórnymi, takimi jak bielactwo, czy też łuszczyca,
 • w odstępie kilku dni od zabiegu stosowały samoopalacze, czy też zażywały beta-karoten,
 • mają zdiagnozowane nowotwory. W przypadku osób, które przebyły już chorobę, niezbędna jest opinia lekarza,
 • przyjmują leki światłoczułe. Do tej kategorii zaliczyć można między innymi: antybiotyki na trądzik, antydepresanty, a także suplementy z witaminą A i zioła typu: dziurawiec, skrzyp, nagietek, pokrzywa, arcydzięgiel, bergamotka, koper włoski, rumianek, bratek,
 • zmagają się obecnie z infekcją grzybiczą, bakteryjną, czy też wirusową,
 • są w trakcie kuracji dermatologicznych.

Wymienione przeciwwskazania obrazują również doskonale to, czego nie powinno się robić przed zabiegiem depilacji laserowej.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Przede wszystkim należy w pierwszej kolejności odwiedzić salon kosmetyczny, w którym chce się przeprowadzić zabieg. Na miejscu przeprowadza się szczegółowy wywiad z wykwalifikowanym kosmetologiem, który dodatkowo wykonuje ocenę stanu skóry, a także sprawdza rodzaj włosa. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie na tym etapie pacjent dowiaduje się o przeciwwskazaniach i o tym, jak zachować się przed i po depilacji laserowej.

Czy przed depilacją laserową trzeba się golić?

Wiele osób, przed pierwszą wizytą w gabinecie kosmetycznym, zadaje sobie pytanie: czy przed depilacją laserową trzeba się golić? Odpowiedź brzmi: tak. Należy jednak zrobić to delikatnie, nie używając w tym celu depilatora, czy też pęsety. Cebulki włosa powinny być nietknięte.

Czego nie należy robić przed depilacją laserową?

Odpowiednie i kompletne przygotowanie do depilacji laserowej możliwe jest w momencie, kiedy pacjent myśli już o niej dużo wcześniej. Przed zabiegiem nie powinno się przede wszystkim:

 • być w trakcie kuracji retinoidami – preparaty doustne powinny być odstawione nawet do 6 miesięcy przed zabiegiem, a maść przynajmniej trzy tygodnie,
 • wyrywać włosów miesiąc przed zabiegiem,
 • przyjmować leków światłoczułych, o których wspominaliśmy w podpunkcie z przeciwwskazaniami. Tego typu preparatów nie powinno się już zażywać na dwa tygodnie przed zabiegiem,
 • opalać i stosować preparatów samoopalających.

Dzień przed zabiegiem, jak i tego samego dnia, należy również zrezygnować z picia alkoholu, a także dokładnie umyć ciało oraz odtłuścić skórę, na której w trakcie depilacji nie powinny znajdować się inne kosmetyki.

Depilacja laserowa po zabiegu

Mówiąc o tym, jak przygotować skórę do depilacji laserowej, nie można również zapomnieć o profilaktyce, obowiązującej po zabiegu. Przede wszystkim należy zrezygnować z:

 • sauny oraz kąpieli w basenach,
 • kosmetyków, w składzie których znajduje się alkohol,
 • opalania, gorących kąpieli, a także złuszczania naskórka.

Jako profesjonalna klinika kosmetologii i medycyny estetycznej zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, gdzie również znajduje się depilacja laserowa w Warszawie. Podczas zabiegu wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, taki jak niezawodny Laser Vectus Palomar, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom komfort na najwyższym poziomie.

Call Now Button