Klinika kosmetologii Warszawa » Jak sobie poradzić z uciążliwą cerą naczynkową – laserowe zamykanie naczynek, skuteczny sposób na czerwone pajączki
zamykanie naczynek Beauty Address

Jak sobie poradzić z uciążliwą cerą naczynkową – laserowe zamykanie naczynek, skuteczny sposób na czerwone pajączki

Wrażliwe i pękające naczynka to temat dobrze znany wielu osobom. Szczególnie często cierpią z tego powodu osoby o jasnej karnacji, gdzie widoczność rozszerzonych bądź pękniętych naczynek jest naprawdę duża. Nieestetyczne pęknięte naczynka często nazywane są pajączkami, bo takowe właśnie przypominają. Mogą występować zarówno na twarzy, jak i na innych obszarach ciała. Często obserwuje się również czerwone pajączki na nogach. Istnieje kilka sposobów walki z pajączkami, jednak najbardziej skuteczne jest zamykanie naczynek laserem.

Skąd się biorą pajączki – kilka słów o pękających naczynkach

Wbrew pozorom pękające naczynka, to nie tylko kwestia związana z układem krwionośnym, ale również ze skórą. Cera naczynkowa to najczęściej skóra delikatna ze skłonnością do przesuszania, a także blada i cienka. Oczywiście same naczynia krwionośne nie pozostają w tym zjawisku bez winy. Powodem pękania i rozszerzania naczynek jest również ich niska elastyczność, a także cienkie ściany ze skłonnością do pękania. Pękające naczynka mogą występować na twarzy, tworząc mikrowylewy, w takim przypadku można mówić o cerze naczynkowej. Równie częstym obszarem, na którym występują, są nogi, wówczas można mówić o tak zwanych pajączkach na nogach.

Dlaczego naczynka pękają?

Bezpośrednia przyczyna pękających naczynek to wspomniana wcześniej kruchość, a także delikatna, cienka i sucha skóra. Mimo to, powodów tego zjawiska może być kilka, do najczęstszych należą:

  • uwarunkowania genetyczne, dziedziczone po przodkach,
  • zaburzenia w gospodarce hormonalnej,
  • problemy z krążeniem krwi,
  • nadciśnienia tętnicze,
  • zaburzenia układu pokarmowego.

Widoczne i nieestetyczne naczynka – sposoby

Dla większości osób widoczne naczynka stanowią dość poważny problem, wpływają dość mocno na wygląd, a także na odbiór własnej osoby.  Z tego względu powstało już całkiem dużo sposobów na radzenie sobie z tą przykrą dolegliwością. Na czele takich rozwiązań stoją oczywiście odpowiednie kremy blokujące pękanie naczynek, a także ich widoczność. Dodatkowo zalecane jest także stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz diety, ograniczenie alkoholu oraz unikanie słońca. Wśród metod walki z naczynkami znajduje się także stosowanie odpowiednich tabletek na pękające naczynka, a także uzupełnienie poziomu witamin. Mimo to, zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą jest zamykanie naczynek laserem, które pozwoli zmniejszyć ich widoczność oraz wzmocnić ściany naczyń, aby zapobiec ich ponownemu pęknięciu.

Laserowe zamykanie naczynek – jak to działa?

Zabieg laserowego zamykania naczynek odbywa się przy użyciu lasera Alma Harmony Dye-VL. Jest to laser o dość wszechstronnym działaniu, stosowany przy różnych problemach z zakresu medycyny estetycznej. Ogromnym atutem zamykania naczynek laserem jest bezinwazyjność. Światło lasera może bardzo precyzyjnie dotrzeć do naczynek, bez przerywania ciągłości naskórka. Zabieg laserowego zamykania naczynek odbywa się pod okiem specjalistów, co gwarantuje pacjentowi nie tylko komfort, ale również pełne bezpieczeństwo.

Laser Alma Harmony XL PRO – skuteczna rada na pękające naczynka

W kwestii zamykania naczynek laser Alma Harmony jest zdecydowanym liderem ze względu na swoją wysoką skuteczność – pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Oczywiście problem pękających naczynek jest dość złożony i obszerny, dlatego też, aby uzyskać pełny rezultat gładkiej, pozbawionej pajączków skóry, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ilość powtórzeń zalecana jest przez specjalistę w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia problemu.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button