Klinika kosmetologii Warszawa » Jak wyszczuplić twarz? Polecane zabiegi
wyszczuplić twarz

Akceptowanie swojego wyglądu oraz patrzenie na swoje ciało przyjaznym okiem jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze podoba nam się to, co widzimy w lustrze. Powody kompleksów bywają różne. Dla niektórych mankamentem urody okazuje się okrągła twarz, którą w przeciwieństwie do brzucha czy pośladków trudniej jest wymodelować przy pomocy ćwiczeń. Na szczęście z pomocą przychodzi kosmetologia i zabiegi, które sprawiają, że twarz staje się szczuplejsza, a tym samym bardziej pociągła.

Proste triki na optyczne wyszczuplenie twarzy

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych zabiegów, chcemy przedstawić kilka prostych trików, dzięki którym nastąpi optyczne wyszczuplenie twarzy. Aby uzyskać pożądany efekt, należy postawić na odpowiednią fryzurę oraz makijaż. Jeżeli chodzi o włosy, to posiadaczki okrągłej twarzy powinny postawić na boba z dłuższymi pasmami przy policzkach. Warto też zrezygnować z krótkich fryzur, które uwidaczniają okrągłą buzię. A im włosy dłuższe, tym twarz wydaje się szczuplejsza. Z kolei w makijażu polecane jest konturowanie przy użyciu bronzera. W drogeriach można kupić też krem wyszczuplający twarz, który posiada składniki aktywne i przy regularnym stosowaniu może ujędrnić skórę oraz nieznacznie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że efekt nie będzie spektakularny. Nie satysfakcjonują Cię proponowane rozwiązania i chciałabyś bardziej trwałego i szybkiego efektu? W takim razie rozważ skorzystanie z możliwości, które daje współczesna kosmetologia.

Wyszczuplenie podbródka za pomocą zabiegu, jakim jest lipoliza

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wymodelowanie i wyszczuplenie podbródka jest skorzystanie z zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Jest to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Często decydują się na niego klientki salonów kosmetycznych, które chcą się pozbyć tzw. drugiego podbródka. Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała może prowadzić do podkreślenia linii szczęki i ogólnego poprawienia konturu twarzy. Na czym polega ten zabieg? Otóż w jego trakcie pod skórę aplikowany jest roztwór fosfatydylocholiny, którego zadanie to rozpuszczenie nagromadzonego tłuszczu.

Warto zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem, który można bezpiecznie wykonywać na twarzy. Twarz jest bardzo złożonym obszarem anatomicznym z dużą ilością naczyń krwionośnych, nerwów i mięśni. Ponadto, w wielu obszarach twarzy występuje stosunkowo mało tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięcie substancji rozpuszczających tłuszcz w niewłaściwe miejsce może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak martwica tkanek.

Lipoliza iniekcyjna – bezpieczeństwo, skuteczność i szybkie efekty

Wyszczuplanie twarzy, a dokładniej podbródka metodą zwaną lipoliza iniekcyjna jest niezwykle skuteczne i w pełni bezpieczne. Dobra informacja to też to, że lipoliza może dać szybkie efekty – zazwyczaj są widoczne po 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu. W zależności od ilości nagromadzonej tkanki, zabieg bywa powtarzany 2-3 razy. Chciałabyś zdecydować się na wyszczuplanie podbródka metodą lipolizy, ale obawiasz się bólu? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ iniekcja jest praktycznie niewyczuwalna. Jedyne, co można poczuć, to delikatne ukłucie w momencie wbijania igieł. Choć dla zwiększenia komfortu na miejsca iniekcji zazwyczaj aplikowany jest specjalny krem znieczulający.

Modelowanie twarzy za pomocą zabiegu ICOONE

ICOONE wykorzystuje technologię masażu podciśnieniowego, lasera oraz światła LED, która może pomóc w modelowaniu i poprawie wyglądu twarzy. Choć nie jest to typowo zabieg wyszczuplający w klasycznym tego słowa znaczeniu, może przyczynić się do wysmuklenia i ujędrnienia twarzy. Zabieg może się przyczynić do poprawy mikrokrążenia i drenażu limfatycznego, co pomaga w redukcji obrzęków oraz „worków” pod oczami. Należy zaznaczyć, że lepszy przepływ limfy i krwi może optycznie wysmuklić twarz. Masaż podciśnieniowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy elastyczności i jędrności skóry. Dodatkowo skutkiem zabiegu może być redukcja tkanki tłuszczowej np.na policzkach. Finalnie poprawa kondycji skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu może przyczynić się do redukcji drobnych zmarszczek, co z kolei wpływa na ogólny, młodszy i zdrowszy wygląd twarzy.

Ze względu na nieinwazyjny charakter zabiegu ICOONE, nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się serię zabiegów – liczba sesji i częstotliwość zależą od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta. Warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który dobierze odpowiedni plan zabiegowy i oceni, czy ICOONE będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

Karboksyterapia sposobem na wymodelowanie twarzy

Karboksyterapia to innymi słowy zabieg opierający swoje działanie na medycznym dwutlenku węgla. Jego zaletą jest to, że rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje je do pracy oraz dotlenia organizm. Metoda ta pozwala wyszczuplić twarz, wymodelować sylwetkę, a także ujędrnić skórę i poprawić kondycję włosów. Karboksyterapia jest zabiegiem, do którego nie trzeba się wcześniej przygotowywać, a uzyskane efekty są trwałe. Jeżeli chodzi o przebieg zabiegu, to może mu towarzyszyć niewielki ból, spowodowany rozpychaniem naczyń krwionośnych przez pęcherzyki dwutlenku węgla. Ale ma on łagodne nasilenie i często określany jest mianem dyskomfortu, a tym samym przy karboksyterapii nie stosuje się znieczulenia.

Jeśli zastanawiałaś się, co wyszczupla twarz, to lektura niniejszego artykułu powinna przynieść odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Wymienione zabiegi, to skuteczne sposoby i nieinwazyjne sposoby na wyszczuplenie twarzy, poprawienie owalu oraz zniwelowanie drobnych niedoskonałości.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button