jaki laser do depilacji Beauty Address

Jaki laser do depilacji wybrać? Pozbądź się niechcianego owłosienia z laserem Vectus!

Laserowe usuwanie owłosienia to absolutna rewolucja w dziedzinie usuwania włosków. Popularne klasyczne golarki, depilatory czy plastry z woskiem, mimo iż dość szybko potrafią usunąć niechciane włoski, to oferują tylko krótkotrwałe efekty. Ponadto bardzo często wiążą się z pozostawieniem licznych podrażnień na skórze. Metoda laserowa jako jedyna pozwala w sposób trwały pozbyć się niechcianych włosków. Sprawdź, na czym polega i jakie lasery pomogą Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia!

jaki laser do depilacji Beauty AddressLaserowe usuwanie owłosienia – jak to działa?

Trwała depilacja, czyli usuwanie owłosienia za pomocą lasera to jedyna metoda, która pozwala na pozbycie się niechcianych włosków na zawsze. Działanie lasera oparte jest na emitowanych przez niego wiązkach światła przenikających przez skórę, które powodują trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Jest to możliwe dzięki obecności melaniny, czyli barwnika zawartego we włoskach. To właśnie ona pozwala na absorpcję wiązki światła, co skutkuje destrukcją macierzy włosa. Dzięki epilacji laserowej w sposób bardzo szybki i trwały pozbędziemy się niechcianych włosków.

Epilacja laserowa – na jakie partie ciała?

Epilacja laserowa pozwala nie tylko pozbyć się niechcianych włosków na stałe, ale jest także skuteczną metodą na precyzyjne usunięcie owłosienia z niemal wszystkich partii ciała. Wykorzystywana jest zarówno do epilacji nóg, rąk, brzucha, klatki piersiowej, jak i okolic intymnych i bikini. Za jej pomocą w bezinwazyjny sposób możemy także pozbyć się niechcianego wąsika, baczków, a nawet włosów z nosa czy okolic uszu.

Epilacja laserowa – czy jest bolesna?

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, innowacyjnych technologii epilacja laserowa może okazać się praktycznie bezbolesna. Zazwyczaj metody pozbywania się owłosienia kojarzą nam się z czymś niekomfortowym, jednak lasery stosowane w klinikach medycyny estetycznej bardzo często wyposażone są w głowice zakończone specjalnym szkłem szafirowym. Pozwala ono na równomierne rozproszenie energii, a ponadto ma ono właściwości chłodzące, dzięki którym zabieg może stać się prawie niewyczuwalny. Dodatkowo, w trakcie zabiegów skórę można schładzać lodem, co poprawia komfort zabiegowy. Pozwala także na wyeliminowanie ryzyka jakichkolwiek poparzeń.

Skuteczne trwałe usuwanie owłosienia z laserem Vectus

Jednym z laserów, który wykorzystywany jest w naszej Klinice do trwałego usuwania owłosienia, jest laser Vectus Palomar. Tak jak inne lasery może on być wykorzystywany niemal na wszystkie partie ciała. Vectus jest laserem diodowym, który emituje wiązki światła o określonej długości absorbowane przez melaninę. W konsekwencji powoduje termiczne uszkodzenie struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Tym sposobem laser w sposób trwały usuwa niechciane owłosienie. Długość wiązki światła, jej intensywność dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki czemu zabieg charakteryzuje się niezwykle dużą efektywnością. Nie niesie też ryzyka powikłań, dzięki adekwatnemu dopasowaniu parametrów niezbędnych do usunięcia włosków. Laser diodowy jest uznawany za najbardziej skuteczne urządzenie wykorzystywane do epilacji laserowej. Co ciekawe, może być on stosowany także w celu leczenia zapalenia mieszków włosowych oraz do usuwania wrastających włosków. Dzięki temu, że w urządzeniu lasera znajduje się już wbudowany system chłodzący, epilacja laserowa jest komfortowa, a ryzyko poparzeń zniwelowane.

Dowiedz się więcej na temat tego, jaki laser do depilacji będzie najlepszym rozwiązaniem do trwałego usuwania owłosienia i ciesz się idealnie gładką skórą na zawsze!

Call Now Button