Klinika kosmetologii Warszawa » Karboksyterapia – na czym polega ten zabieg, jakie są efekty i wskazania?
terapia dwutlenkiem węgla Beauty Address

Karboksyterapia – na czym polega ten zabieg, jakie są efekty i wskazania?

Karboksyterapia, czyli zabieg, podczas którego wykorzystuje się działanie dwutlenku węgla, staje się jednym z najczęściej wymienianych tematów wśród nowości w medycynie estetycznej. Osoby po  karboksyterapii oceniają zabieg jako niezbyt przyjemny, jednak wyjątkowo skuteczny. Terapia dwutlenkiem węgla to idealny sposób na poprawę wielu niedoskonałości, takich jak cellulit, blizny, rozstępy, czy zmarszczki i worki pod oczami. Poznaj całą prawdę na temat wstrzykiwania pod skórę dwutlenku węgla!

terapia dwutlenkiem węgla Beauty AddressKarboksyterapia – na czym polega ten zabieg?

Karboksyterapia to zabieg dedykowany różnym partiom ciała i problemom estetycznym. Jak sama nazwa wskazuje, jest to terapia wykorzystująca dobroczynne działanie medycznego dwutlenku węgla. Zabieg określany jest jako skuteczna metoda na poprawę wielu niedoskonałości, co potwierdzają opinie specjalistów medycyny estetycznej.

Karboksyterapia jest mało inwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji, czy specjalnego przygotowania. Natomiast uzyskiwane efekty często przerastają oczekiwania pacjentów. Również przebieg karboksyterapii, gdzie wykonuje się jedynie niewielkie nakłucia w skórze, budzi zadowolenie wśród osób, które poszukują małoinwazyjnych zabiegów estetycznych. Podczas karboksyterapii w partię ciała wymagającą regeneracji wstrzykuje się podskórnie techniczny dwutlenek węgla. Gaz rozpraszający się pod skórą powoduje rozszerzenie tkanek, co niekiedy jest widoczne gołym okiem, jako pęcherzyki powietrza uwypuklające się pod skórą. Taki widok może nieco przerazić wrażliwych, którzy niekorzystnie reagują na ingerencję w ciało. Wystarczające okazuje się jednak zamknięcie oczu i pozostawienie zabiegu w rękach specjalisty.

Dwutlenek węgla rozproszony w tkance śródskórnej lub podskórnej wykazuje korzystne działanie nie tylko na skórę, ale także na tkankę tłuszczową. Co więcej, gaz okazuje się mieć szczególne powinowactwo właśnie do zbędnego tłuszczu, dzięki czemu karboksyterapia ma tak wszechstronne działanie. Po karboksyterapii komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a dzięki usprawnionemu krążeniu są one znacznie szybciej eliminowane z organizmu.

Jakie są wskazania do karboksyterapii?

Po wprowadzeniu do skóry dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły dochodzi do jego naturalnego rozproszenia w okolicznych tkankach. W efekcie naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Działanie takie sprawia, że karboksyterapia okazuje się skuteczna po zastosowaniu zarówno na twarz, jak i na inne partie ciała, w tym na skórę głowy.

Karboksyterapia jest zabiegiem wszechstronnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Wszystko dlatego, że dwutlenek węgla rozpraszający się w tkankach inicjuje szereg zmian, które mają istotny wpływ na występowanie różnych defektów ciała. Warto zaznaczyć, że inicjacja procesów regeneracyjnych w tkance skórnej ma kluczowe znaczenie w przypadku wszystkich niedoskonałości ciała.  Z tego powodu wskazania do karboksyterapii obejmują różnego typu niedoskonałości i schorzenia skóry, m.in.:

  • cellulit;
  • blizny, w tym potrądzikowe;
  • rozstępy;
  • zmarszczki i bruzdy;
  • cienie pod oczami;
  • “worki” pod oczami;
  • poszarzała cera;
  • opuchnięcia;
  • zaburzenia krążenia;
  • utrata jędrności, w tym zwiotczenia po ciąży;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • nadmierne wypadanie włosów;
  • łuszczyca.

Czy karboksyterapia jest bolesna?

Odczucia podczas karboksyterapii zależą od indywidualnej wrażliwości na ból. Terapia dwutlenkiem węgla określana jest jako mało bolesna, aczkolwiek nie należy do przyjemnych metod poprawy wyglądu. Dwutlenek węgla podaje się za pomocą cienkiej igły, co jest odczuwane jako niewielkie ukłucie. Natomiast podczas rozpraszania się gazu pod skórą możemy odczuwać dyskomfort i umiarkowany ból, co wiąże się z rozpychaniem naczyń krwionośnych. Duże znaczenie na odczucia bólowe ma również partia ciała, w jaką wstrzykujemy dwutlenek węgla. W każdym jednak przypadku karboksyterapia nie wymaga stosowania znieczulenia.

Jeśli chcesz poprawić napięcie skóry, usunąć cienie pod oczami lub zredukować inne niedoskonałości – umów się na karboksyterapię w naszej klinice i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać dzięki zabiegom opierającym się na naturalnej poprawie wyglądu!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button