Klinika kosmetologii Warszawa » Karboksyterapia na poprawę sylwetki
poprawa sylwetki Beauty Address

Karboksyterapia na poprawę sylwetki

Karboksyterapia zyskała opinie zabiegu wszechstronnego, ponieważ ta sama metoda, czyli doskórne podanie dwutlenku węgla, ma zbawienne działanie w przypadku wielu problemów ze skórą. Karboksyterapia stosowana do poprawy sylwetki umożliwia m.in. wyszczuplenie ciała, redukcję cellulitu i rozstępów, czy poprawę kolorytu skóry. Poznaj szczegóły dotyczące karboksyterapii i sprawdź, na jakie efekty możesz liczyć po serii zabiegów z dwutlenkiem węgla!

poprawa sylwetki Beauty AddressJakie działanie wykazuje dwutlenek węgla stosowany przy karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na podaniu medycznego dwutlenku węgla w głębsze warstwy skóry w obszarze ciała wymagającym regeneracji. Dwutlenek węgla po wstrzyknięciu za pomocą cieniutkich igieł rozprasza się w tkankach, doprowadzając tym samym do rozszerzenia naczyń, co jest widoczne na powierzchni skóry w postaci poruszających się pęcherzyków, które uwypuklają skórę w kierunku prowadzenia gazu.

Istotą działania karboksyterapii jest wpływ gazu na objętość naczyń krwionośnych, a także na żywotność komórek tłuszczowych:

  • Poszerzone naczynia krwionośne zapewniają intensywniejsze ukrwienie tkankom, co wpływa na zwiększenie odżywienia skóry.
  • Kontrolowany stan zapalny inicjuje w skórze procesy regeneracyjne, a tym samym dochodzi do wzmożonej produkcji związków odpowiedzialnych za zachowanie gęstości skóry (m.in. kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny).
  • Dwutlenek węgla podany w tkankę tłuszczową ulega przekształceniu w kwas węglowy, który kolejno uszkadza błony komórkowe. Zainicjowany proces lipolizy (rozpadu tłuszczu) ma kluczowe znaczenie podczas odchudzania. Zniszczone komórki tłuszczowe zostają następnie usunięte przez naturalne procesy zachodzące w organizmie, a usprawnione krążenie przyspiesza eliminację tłuszczu.

Skuteczna poprawa sylwetki dzięki karboksyterapii

Karboksyterapia jest aktualnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na małoinwazyjną poprawę wyglądu. Zabieg można przeprowadzać na twarz i na wybrane partie ciała. Jest to doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki. Dzięki działaniu uszkadzającemu komórki tłuszczowe karboksyterapia jest często wybieranym zabiegiem wyszczuplającym brzuch, uda, czy pośladki.

Co ważne, podczas jednego zabiegu dochodzi nie tylko do redukcji obwodu ciała, ale także do eliminacji cellulitu, rozstępów, blizn, czy przebarwień. Z tego powodu karboksyterapia jest często wybieranym sposobem na profilaktykę przeciwstarzeniową. Jej wszechstronne zastosowanie wspomaga uzyskanie idealnej sylwetki praktycznie w przypadku każdego problemu ze skórą.

Ile zabiegów karboksyterapii należy wykonać, by zaobserwować efekty?

Efekty karboksyterapii pojawiają się w wyniku zainicjowania naturalnych procesów, dlatego też dla uzyskania porządanych rezultatów zwykle zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. Zaletą karboksyterapii jest możliwość powtarzania zabiegu nawet co kilka dni. Natomiast ilość zabiegów zawsze ustalana jest indywidualnie. Zwykle optymalne okazuje się wykonanie ok. 10-12 zabiegów na wybranej partii ciała.

Karboksyterapia – przeciwwskazania do wykonania

Karboksyterapia to bezpieczny zabieg wyszczuplający, który wymaga niewielkiej ingerencji w ciągłość naskórka. Niemniej jednak poprawa sylwetki przy pomocy dwutlenku węgla nie jest dla każdego. Przeciwwskazania do karboksyterapii to m.in.:

  • choroby serca,
  • niewydolność płuc,
  • epilepsja,
  • choroby nowotworowe,
  • niekontrolowana cukrzyca,
  • infekcje skórne,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Czy karboksyterapia jest bolesna i wywołuje powikłania?

Podanie dwutlenku węgla wymaga nakłucia skóry, co jest najmniej przyjemnym etapem zabiegu. Odczucia przypominają wykonanie zastrzyku, jednak igły są bardzo cienkie i karboksyterapia nie jest zabiegiem bardzo bolesnym. Natomiast rozprowadzanie gazu w obrębie tkanek może być odczuwane jako wewnętrzne rozpychanie naczyń krwionośnych trwające przez krótką chwilę. Dyskomfort związany z zabiegiem nie wymaga stosowania znieczulenia. Pod wpływem wykonywanych nakłuć może dochodzić do pojawiania się miejscowych siniaków i zaczerwienienia. W zależności od partii ciała i intensywności zabiegu mogą powstawać również obrzęki. Jest to naturalna reakcja skóry, która zdarza się u części pacjentów. Wszelkie dolegliwości zwykle ustępują samoistnie po kilku dniach.

Jeśli interesują Cię poprawa sylwetki oraz skuteczne i nowatorskie metody poprawy wyglądu – umów się na karboksyterapię w naszej klinice i zyskaj smukłe, jędrne, pozbawione niedoskonałości ciało!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button