Klinika kosmetologii Warszawa » Karboksyterapia – poznaj gaz, który Cię upiększy!
ujedrnianie

Karboksyterapia – poznaj gaz, który Cię upiększy!

Cóż to takiego. Otóż, jak sama nazwa wskazuje (węgiel, łac. carboneum) – karboksyterapia to leczenie medycznym dwutlenkiem węgla, które uznawane jest za milowy krok medycyny estetycznej ostatnich czasów. Terapia tym gazem, choć stosowana już od lat trzydziestych, obecnie ma przed sobą świetlaną przyszłość, jeśli chodzi o leczenie wielu dolegliwości, jak również na polu medycyny estetycznej. Jest to metoda bezpieczna, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy chcą zredukować skutecznie, acz bezinwazyjnie, cellulit, rozstępy i inne zmiany oraz wymodelować sylwetkę czy też pozbyć się obrzęków i sińców pod oczami oraz przywrócić gładkość i napięcie skórze na twarzy, szyi, ramionach czy pośladkach. Chcesz poznać tajniki metody, zapraszamy do do warszawskiej Kliniki  Beauty Address.

ujedrnianieKarboksyterapia – charakterystyka metody

Dwutlenek węgla znamy nie tylko z lekcji chemii, towarzyszy nam on codziennie, gdy wraz z krwią transportowany jest do płuc, a tam w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości tego związku wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Podczas karboksyterapii dwutlenek węgla podaje się za pomocą  malutkich igieł do głębszych warstw skórnych. Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga też stosowania anestetyków, a czas rekonwalescencji nie jest długi. Co więcej, leczenie to nie pozostawia żadnych śladów, a więc  od razu po zabiegu będziesz mogła/mógł wrócić do swoich obowiązków. Jedyny dyskomfort, którego możesz doświadczyć po zastosowaniu gazu, jest pewien ucisk, jednak ustępuje on po kilku minutach. Następstwem zabiegu może być także obrzęk czy niewielkie zaczerwienienie. Seria zabiegów liczy od 5 do 15 sesji.

Karboksyterapia – dlaczego to wybieramy?

Walorem karboksyterapii jest bardzo szeroki wachlarz jej zastosowań. Terapia ta przynosi efekty zarówno w przypadku ujędrniania skóry twarzy i jej okolic, w procesie modelowania sylwetki, jak i również podczas wzmocnienia cebulek włosowych i w terapii zapobiegającej ich wypadaniu. Przeprowadzenie zabiegu karboksyterapii zaleca się w sytuacjach:

  • zaniku jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi,
  • pragnienia usunięcia zmarszczek i usunięcia objawów zmęczenia skóry – cienie i opuchlizna pod oczami, ziemistość cery,
  • kiedy konieczna jest redukcja cellulitu (w stadiach od I–IV) i w sytuacji lokalnie nagromadzonej tkanki lipidowej
  • w przypadku osłabienia kondycji włosów, nadmiernego ich wypadania, łysienia.
  • potrzeba leczenia rozstępów i blizn
  • potrzeba leczenia zasinień i obrzęków pod oczami

Metodę tę stosuje się też przy różnego rodzaju zmianach, egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia, itp. Związek dwutlenku węgla pozwalający na znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymuluje je do pracy i sprzyja procesowi ukrwienia, dotlenienia, a także regeneracji ciała.

Karboksyterapia – czy możesz poddać się zabiegom?

Zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny, jest to metoda, która nie wymaga rekonwalescencji. Nie obawiaj się! Wprowadzany dwutlenek węgla posiada certyfikat medyczny i gwarancję skuteczności. Jednak nawet najbardziej bezpieczny zabieg wymaga wcześniejszego wywiadu ze specjalistą. Jeżeli organizm jest osłabiony, kosmetolog na pewno zaleci, by terapię przesunąć w czasie. Wśród przeciwwskazań do karboksyterapii wymienia się: niewydolność serca, płuc i nerek, a także epilepsję i nowotwory.  Zadzwoń  do naszej kliniki i dowiedz się więcej o leczeniu CO2!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button