Klinika kosmetologii Warszawa » Karboksyterapia

Karboksyterapia Warszawa- działanie dwutlenkiem węgla wymierzone w zmarszczki, rozstępy i cellulit

Karboksyterapia Warszawa Śródmieście

Karboksyterapia

Przeprowadzana przez nas w Warszawie karboksyterapia to zabieg opierający się na dobroczynnym działaniu czystego medycznego dwutlenku węgla. Jest to bardzo skuteczny sposób na rozwiązanie wielu problemów z zakresu medycyny estetycznej. Karboksyterapia na twarz, brzuch, rozstępy, a nawet cellulit pozwala na szybkie uporanie się z niedoskonałościami, co również pozytywnie wpływa na samoocenę i podnosi pewność siebie. Sekret tkwi w związku dwutlenku węgla. Znacznie rozszerza on naczynia krwionośne, co w efekcie stymuluje je do pracy i przyspiesza proces ukrwienia, dotlenienia, a także regeneracji organizmu.

Ogromną zaletą oferowanej przez nas w atrakcyjnej cenie karboksyterapii w Warszawie jest jej różnorodny wachlarz zastosowań. Metoda ta okazuje się niezwykle skuteczna zarówno w przypadku ujędrniania skóry twarzy, modelowania sylwetki, ale również wzmocnienia włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu. Karboksyterapia pod oczy pozwoli uporać się z nieestetycznymi cieniami, a przeprowadzona na zmarszczkach pozwoli je spłycić. Możliwości jest dużo.

Wykonanie zabiegu karboksyterapii zaleca się w przypadku:

  • utraty jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi,
  • objawów starzenia się skóry – zmarszczki i bruzdy,
  • objawów zmęczenia skóry – cienie i opuchlizna pod oczami, ziemistość cery,
  • nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu,
  • osłabienia kondycji włosów, nadmiernego ich wypadania, łysienia.

Poza karboksyterapią przeprowadzamy również termolifting i masaż w Warszawie. Oferowane również przez nas masaże podciśnieniowy, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz Lipoliza w Warszawie lipoliza to zabiegi, dzięki którym w kompleksowy sposób można zadbać o ciało i wymodelować sylwetkę.

Karboksyterapia — kluczowe aspekty zabiegu

Cena/jakość

Karboksyterapia jest zabiegiem, który nie wymaga specjalnego przygotowania, jednocześnie zapewnia widoczne oraz trwałe efekty. Specyfika karboksyterapii na twarz (w tym na podbródek oraz zmarszczki), cellulit pozwala na częste i regularne powtarzanie zabiegu. Jest to również skuteczna metoda na redukcję tkanki tłuszczowej, odmładzanie, a także na walkę z łysieniem.

Komfort

Zabiegowi karboksyterapii może towarzyszyć niewielki ból i uczucie dyskomfortu spowodowane rozpychaniem naczyń krwionośnych przez pęcherzyki dwutlenku węgla. Nie jest to jednak intensywny i uporczywy ból, zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia.

Bezpieczeństwo

Przeprowadzany przez nas w Warszawie zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Wprowadzany dwutlenek węgla posiada certyfikat medyczny i gwarancję skuteczności.

Karboksyterapia okiem eksperta

100%

Czas rekonwalescencji

Karboksyterapia nie wymaga okresu na rekonwalescencję i dochodzenie do siebie. Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu pacjent może wrócić do wykonywania swoich codziennych czynności.

80%

Powtarzalność

Aby można było uzyskać zauważalne i trwałe rezultaty karboksyterapii, konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, w zależności od indywidualnych predyspozycji, ich liczba powinna wynosić od 10 do 12 powtórzeń.

Zasada działania

11

Przygotowanie do zabiegu

Po wykluczeniu przeciwwskazań oraz wskazaniu obszarów zabiegowych, specjalista przygotowuje skórę do wykonania zabiegu.

22

Podanie dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla dostarczany jest do głębszych warstw skóry za pomocą cienkich igieł.

33

Oddziaływanie dwutlenku węgla

Co2 stymuluje naczynia krwionośne do rozszerzenia się i większej przenikalności. Obecność dwutlenku stymuluje również organizm do tworzenia nowych naczynek, co skutkuje znacznie przyspieszonym procesem regeneracji i odżywienia skóry.

44

Stymulacja odnowy skóry

Wzmożona praca naczyń krwionośnych to również stymulacja organizmu do produkcji kolagenu, a także znacznie przyspieszony proces metabolizmu i spalania, co ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Jak przebiega zabieg kaboksyterapii?

1

Konsultacja

Konsultacja ze specjalistą, ustalenie obszarów zabiegowych, wykluczenie przeciwwskazań do zabiegów.

2

Podanie dwutlenku węgla

Podanie za pomocą malutkich igieł dwutlenku węgla do głębszych warstw skórnych.

3

Konsultacja po zabiegu

Kolejna konsultacja specjalistyczna, mająca na celu określenie pierwszych efektów, określenia konieczności kolejnych zabiegów oraz ich terminu.

Karboksyterapia obszary zabiegowe

Depilacja laserowa obszarów twarzy w Warszawie
Szyja
Okolica oczu
Dekolt
Skóra głowy
Depilacja laserem Vectus w Warszawie
Uda
Brzuch
Ręce
Pośladki
Łydki

Najczęściej zadawane pytania

  • Jak często można powtarzać zabieg karboksyterapii?

    Specyfika zabiegu pozwala na jego częste powtarzanie, można go wykonać nawet dwa razy w tygodniu.

  • Jak należy zachowywać się po zabiegu?

    Należy zachować ostrożność i szczególną troskę o skórę, konieczna jest ochrona przed promieniami słonecznymi.

  • Czy mogą wystąpić podrażnienia po zabiegu?

    U niektórych pacjentów mogą wystąpić zaczerwienienia bądź zasinienia skóry, takie objawy jednak ustępują już po jednej – dwóch dobach od zabiegu.

Przeciwwskazania

  • niewydolność serca, płuc,
  • epilepsja,
  • nowotwory.
Karboksyterapia – na czym polega ten zabieg?

Karboksyterapia to zabieg dedykowany różnym partiom ciała i problemom estetycznym. Jak sama nazwa wskazuje, jest to terapia wykorzystująca dobroczynne działanie medycznego dwutlenku węgla. Zabieg określany jest jako skuteczna metoda na poprawę wielu niedoskonałości, co potwierdzają opinie specjalistów medycyny estetycznej.

Karboksyterapia jest mało inwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji, czy specjalnego przygotowania. Natomiast uzyskiwane efekty często przerastają oczekiwania pacjentów. Również przebieg karboksyterapii, gdzie wykonuje się jedynie niewielkie nakłucia w skórze, budzi zadowolenie wśród osób, które poszukują małoinwazyjnych zabiegów estetycznych. Podczas karboksyterapii w partię ciała wymagającą regeneracji wstrzykuje się podskórnie techniczny dwutlenek węgla. Gaz rozpraszający się pod skórą powoduje rozszerzenie tkanek, co niekiedy jest widoczne gołym okiem, jako pęcherzyki powietrza uwypuklające się pod skórą. Taki widok może nieco przerazić wrażliwych, którzy niekorzystnie reagują na ingerencję w ciało. Wystarczające okazuje się jednak zamknięcie oczu i pozostawienie zabiegu w rękach specjalisty.

Dwutlenek węgla rozproszony w tkance śródskórnej lub podskórnej wykazuje korzystne działanie nie tylko na skórę, ale także na tkankę tłuszczową. Co więcej, gaz okazuje się mieć szczególne powinowactwo właśnie do zbędnego tłuszczu, dzięki czemu karboksyterapia ma tak wszechstronne działanie. Po karboksyterapii komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a dzięki usprawnionemu krążeniu są one znacznie szybciej eliminowane z organizmu.

Jakie są wskazania do karboksyterapii?

Jakie są wskazania do karboksyterapii?
Po wprowadzeniu do skóry dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły dochodzi do jego naturalnego rozproszenia w okolicznych tkankach. W efekcie naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Działanie takie sprawia, że karboksyterapia okazuje się skuteczna po zastosowaniu zarówno na twarz, jak i na inne partie ciała, w tym na skórę głowy.

Karboksyterapia jest zabiegiem wszechstronnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Wszystko dlatego, że dwutlenek węgla rozpraszający się w tkankach inicjuje szereg zmian, które mają istotny wpływ na występowanie różnych defektów ciała. Warto zaznaczyć, że inicjacja procesów regeneracyjnych w tkance skórnej ma kluczowe znaczenie w przypadku wszystkich niedoskonałości ciała.  Z tego powodu wskazania do karboksyterapii obejmują różnego typu niedoskonałości i schorzenia skóry, m.in.:

cellulit;
blizny, w tym potrądzikowe;
rozstępy;
zmarszczki i bruzdy;
cienie pod oczami;
“worki” pod oczami;
poszarzała cera;
opuchnięcia;
zaburzenia krążenia;
utrata jędrności, w tym zwiotczenia po ciąży;
nadmiar tkanki tłuszczowej;
nadmierne wypadanie włosów;
łuszczyca.

Karboksyterapia – dlaczego to wybieramy?

Walorem karboksyterapii jest bardzo szeroki wachlarz jej zastosowań. Terapia ta przynosi efekty zarówno w przypadku ujędrniania skóry twarzy i jej okolic, w procesie modelowania sylwetki, jak i również podczas wzmocnienia cebulek włosowych i w terapii zapobiegającej ich wypadaniu. Przeprowadzenie zabiegu karboksyterapii zaleca się w sytuacjach:

zaniku jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi,
pragnienia usunięcia zmarszczek i usunięcia objawów zmęczenia skóry – cienie i opuchlizna pod oczami, ziemistość cery,
kiedy konieczna jest redukcja cellulitu (w stadiach od I–IV) i w sytuacji lokalnie nagromadzonej tkanki lipidowej
w przypadku osłabienia kondycji włosów, nadmiernego ich wypadania, łysienia.
potrzeba leczenia rozstępów i blizn
potrzeba leczenia zasinień i obrzęków pod oczami
Metodę tę stosuje się też przy różnego rodzaju zmianach, egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia, itp. Związek dwutlenku węgla pozwalający na znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymuluje je do pracy i sprzyja procesowi ukrwienia, dotlenienia, a także regeneracji ciała.

Karboksyterapia – czy możesz poddać się zabiegom?

Zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny, jest to metoda, która nie wymaga rekonwalescencji. Nie obawiaj się! Wprowadzany dwutlenek węgla posiada certyfikat medyczny i gwarancję skuteczności. Jednak nawet najbardziej bezpieczny zabieg wymaga wcześniejszego wywiadu ze specjalistą. Jeżeli organizm jest osłabiony, kosmetolog na pewno zaleci, by terapię przesunąć w czasie. Wśród przeciwwskazań do karboksyterapii wymienia się: niewydolność serca, płuc i nerek, a także epilepsję i nowotwory. Zadzwoń do naszej kliniki i dowiedz się więcej o leczeniu CO2!

potrzeba leczenia zasinień i obrzęków pod oczami
Metodę tę stosuje się też przy różnego rodzaju zmianach, egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia, itp. Związek dwutlenku węgla pozwalający na znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymuluje je do pracy i sprzyja procesowi ukrwienia, dotlenienia, a także regeneracji ciała.

Czy karboksyterapia jest bolesna?

Odczucia podczas karboksyterapii zależą od indywidualnej wrażliwości na ból. Terapia dwutlenkiem węgla określana jest jako mało bolesna, aczkolwiek nie należy do przyjemnych metod poprawy wyglądu. Dwutlenek węgla podaje się za pomocą cienkiej igły, co jest odczuwane jako niewielkie ukłucie. Natomiast podczas rozpraszania się gazu pod skórą możemy odczuwać dyskomfort i umiarkowany ból, co wiąże się z rozpychaniem naczyń krwionośnych. Duże znaczenie na odczucia bólowe ma również partia ciała, w jaką wstrzykujemy dwutlenek węgla. W każdym jednak przypadku karboksyterapia nie wymaga stosowania znieczulenia.

Jeśli chcesz poprawić napięcie skóry, usunąć cienie pod oczami lub zredukować inne niedoskonałości – umów się na karboksyterapię w naszej klinice i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać dzięki zabiegom opierającym się na naturalnej poprawie wyglądu!

Cennik

Okolica oczu150 zł
% Okolica oczu 5 zabiegów 750 zł 650 zł
% Okolica oczu 10 zabiegów 1500 zł 1000 zł
Twarz250 zł
% Twarz 5 zabiegów 1250 zł 1100 zł
% Twarz 10 zabiegów 2500 zł 1500 zł
Szyja350 zł
% Szyja 5 zabiegów 1750 zł 800 zł
% Szyja 10 zabiegów 3500 zł 1300 zł
Dekolt350 zł
% Twarz + szyja600 zł 300 zł
% Twarz + szyja + dekolt950 zł 350 zł
Głowa200 zł
% Głowa 5 zabiegów 1000 zł 750 zł
% Głowa 10 zabiegów 2000 zł 1200 zł
Dłonie180 zł
Pośladki/ uda przód / uda tył / łydki / brzuch / boczki / ramiona / plecy270 zł
% Pośladki / uda przód / uda tył / łydki / brzuch / boczki / ramiona / plecy 5 zabiegów 1350 zł 1200 zł
% pośladki / uda przód / uda tył / łydki / brzuch / boczki / ramiona / plecy 10 zabiegów 2700 zł 2000zł
Całe uda320 zł
% Całe uda 5 zabiegów 1600 zł 1400 zł
% Całe uda 10 zabiegów 3200 zł 2300 zł
Całe nogi350 zł
% Całe nogi 5 zabiegów 1750 zł 1500 zł
% Całe nogi 10 zabiegów3500 zł 2500 zł
Rozstępyod 230 zł
Piersi230 zł