Toksyna botulinowa znana substancja w usuwaniu zmarszczek

Cennik

1 okolicaod 650 zł
2 okoliceod 900 zł
3 okoliceod 1100 zł
Bruksizmod 1050 zł
Nadpotliwość (pachy, dłonie, stopy)od 1450 zł
Zabiegi z toksyny botulinowej Beauty Address

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, to substancja zaliczana do toksyn białkowych, która znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, w szczególności w medycynie estetycznej. Mimo iż botoks w nadmiernej ilości okazuje się trujący, podawany w kontrolowanej ilości wykazuje się skutecznym działaniem między innymi w walce z bruzdami i zmarszczkami.

Działanie toksyny botulinowej opiera się przede wszystkim na blokowaniu połączeń występujących między mięśniami, a zakończeniami nerwów, co skutkuje ich rozluźnieniem. Dlatego botoks doskonale sprawdza się w procesie wypełniania zmarszczek, a także we wszelkich innych zaburzeniach, które spowodowane są  nieprawidłowym, bądź zbyt silnym napięciem nerwowym.

Skutecznie działanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej wykorzystuje się w kilku różnych przypadkach. Korzystne działanie botoksu zauważono w:

 • wypełnianiu zmarszczek oraz bruzd,
 • unoszeniu opadających kącików ust,
 • leczeniu nadpotliwości w różnych obszarach ciała,
 • leczeniu problemu bruksizmu (patologiczne tarcie zębami),
 • redukcji “uśmiechu dziąsłowego”.

Toksyna botulinowa — kluczowe aspekty zabiegu

Cena/jakość

Zabieg aplikacji toksyny botulinowej charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz dużą skutecznością, efekty widoczne są już w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu. Cena, a także konieczność wykonania zabiegu powtórnie zależą od ilości obszarów, do których podawany jest botoks, a także od celu jej zastosowania.

Komfort

Zastosowanie toksyny botulinowej pozwala na szybką redukcję niechcianych zmarszczek czy rozwiązanie problemu nadpotliwości bądź bruksizmu. Zabieg nie powoduje dyskomfortu, moment aplikacji substancji aktywnej za pomocą igły wywołuje krótkotrwałe uczucie niewielkiego bólu, porównywalnego z ukąszeniem małego owada.

Bezpieczeństwo

Choć toksyna botulinowa w dużej ilości traktowana jest jak trucizna, w medycynie estetycznej zabiegi z jej aplikacją są w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Działa jedynie w tym miejscu, w którym została zaaplikowana, pozostając obojętna dla innych obszarów ciała. W klinice podawana jest w niewielkich, kontrolowanych przez specjalistę dawkach, po wcześniejszym wywiadzie z pacjentem.

Toksyna botulinowa okiem eksperta

80%

Czas rekonwalescencji

Po wykonaniu zabiegu należy zachować ostrożność przez dwie najbliższe doby, unikając przebywania w skrajnych temperaturach. Przez kilka godzin po zabiegu należy zachować ostrożność – unikać dotykania, masowania twarzy oraz gwałtownych zmian pozycji (zaleca się unikanie leżenia).

60%

Powtarzalność

Efekty aplikacji toksyny botulinowej utrzymują się przez kilka miesięcy. W zależności od obszaru, a także indywidualnych predyspozycji organizmu, efekt może być zauważalny od 3 miesięcy do pół roku. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Galeria efektów

Zasada działania

11

Wybór obszaru zabiegowego

Obszar iniekcji toksyny botulinowej wybierany jest przez specjalistę na podstawie wskazań pacjenta i wykluczenia przeciwwskazań.

22

Aplikacja preparatu

Toksyna botulinowa aplikowana jest pod skórę za pomocą igły.

33

Wpływ preparatu na organizm

W wyniku podania botuliny następuje blokowanie impulsów nerwowych, mięsień czasowo przestaje się kurczyć i pozostaje w spoczynku.

44

Efekt

Mięśnie, do których wstrzykuje się popularny botoks, rozluźniają się, a tym samym dochodzi do wygładzenia zmarszczek.

Jak przebiega zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

1

Konsultacja

Konsultacja ze specjalistą, wybór miejsca zabiegowego oraz wykluczenie przeciwwskazań.

2

Przygotowanie

Przygotowanie obszaru do zabiegu – oczyszczenie i odtłuszczenie skóry.

3

Aplikacja preparatu

Aplikacja toksyny botulinowej, instrukcja dotycząca zachowania zaleceń pozabiegowych.

4

Wizyta kontrolna

Kontrola po upływie 2 tygodni od zabiegu.

Toksyna botulinowa – obszary zabiegowe

Image
Czoło
Okolica oczu
Szyja
Kąciki ust
Bruksizm
Image
Pachy
Dłonie
Stopy

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Dyskomfort porównać można do ukąszenia komara, w przypadku osób o niskim progu bólu można zastosować znieczulenie w formie zimnych okładów po zabiegu.

 • Komu zaleca się zabieg?

  W przypadku działania przeciwzmarszczkowego zabieg przeznaczony jest dla osób po 25 roku życia, kiedy następuje spadek produkcji kolagenu i pogłębienie się zmarszczek mimicznych. Aplikacja botoksu zalecana jest bez względu na wiek osobom zmagającym się z nadpotliwością i bruksizmem.

 • Jakie są skutki uboczne?

  Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak po jego wykonaniu mogą wystąpić zaczerwienienia skóry w obszarze zabiegowym, które powinny ustąpić w przeciągu doby.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na substancję aktywną,
 • miejscowe infekcje skórne,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • zaburzenia w układzie mięśniowo – nerwowym.
Call Now Button