Mikronakłuwanie – sposób na regenerację skóry i wzmocnienie włosów

ujędrnianie skóry dermapen Beauty Address

Mikronakłuwanie

Likwidacja blizn oraz rozstępów na przestrzeni lat przestała być już kojarzona z bolesnymi i obarczonymi ryzykiem inwazyjnymi zabiegami. Dzisiaj, zarówno Panie, jak i Panowie, mogą zapomnieć o wiotkiej i przebarwionej skórze, nadmiernym wypadaniu włosów, czy też wcześniej wspomnianych bliznach.

Szybkie i skuteczne usuwanie blizn

Usuwanie blizn oraz rozstępów w Warszawie przynosi zadowalające efekty. Zabieg dostosowywany jest do potrzeb konkretnej osoby i polega na mikronakłuwaniu danego obszaru skóry. W ten sposób igły tworzą mikrouszkodzenia – to właśnie dzięki nim w głąb tkanki mogą przedostać się składniki aktywne, korzystnie wpływające na regenerację, krążenie krwi oraz limfy, a także na ogólne napięcie skóry.

Czy usuwanie blizn za pomocą nakłuwania boli?

Usuwanie blizn i rozstępów za pomocą mikronakłuwania z pewnością wiąże się z pewnym dyskomfortem. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pojawiać mogą się również delikatne kropki krwi, co jest jak najbardziej naturalne. Pacjentki nie określają jednak tego zabiegu jako bolesny, a skóra po nim bardzo szybko się regeneruje.

Prowadzona przez nas Klinika Kosmetologii w Warszawie oferuje pacjentom likwidację blizn oraz rozstępów przy pomocy mikronakłuwania.

Mikronakłuwanie — kluczowe aspekty zabiegu

Cena/jakość

Mikronakłuwanie jest zabiegiem często wybieranym przez pacjentów ze względu na swoją wysoką skuteczność. Efekty zastosowania zabiegu widoczne są już po pierwszych dwóch, trzech powtórzeniach i utrzymują się przez długi czas.

Komfort

Stosowane przez nas urządzenie do mikronakłuć skóry stanowi bardzo komfortowe rozwiązani zarówno dla pacjenta, jak i osoby przeprowadzającej zabieg. Jest ono niezwykle precyzyjne i pozwala na bardzo wysoką skuteczność w odżywieniu i regeneracji skóry.

Bezpieczeństwo

Wykorzystywane przez nas nowoczesne rozwiązania w nakłuwaniu to także znacznie większe bezpieczeństwo dla pacjenta. Zabieg jest obarczony niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, a dodatkowo czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku innych metod mikronakłuwania.

Mikronakłuwanie okiem eksperta

80%

Czas rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry i dolegliwości takie jak ból czy swędzenie. Stan taki może się utrzymywać przez kilka dni po zabiegu, należy się wówczas stosować do zaleceń pozabiegowych.

80%

Powtarzalność

Aby uzyskać dobre efekty mikronakłuwania skóry, konieczne jest wykonanie całej serii składającej się z kilku zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 powtórzeniach, jednak ilość zabiegów niezbędna dla pełnego efektu zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Galeria efektów

Zasada działania

11

Pobudzenie skóry

Tworzenie mikronakłuć i mikrouszkodzeń skóry pobudza ją do wzmożonej aktywności.

22

Produkcja kolagenu i elastyny

Skóra pod wpływem mikronakłuwania jest stymulowana do wytwarzania większej ilości kolagenu oraz elastyny.

33

Odżywienie skóry

Przez mikrokanaliki utworzone przez mikronakłucia, substancje aktywne docierają do głębszych warstw skóry.

44

Regeneracja

Wykonanie serii zabiegów pozwala na skuteczne rozświetlenie skóry, jej regenerację, a także walkę z przebarwieniami i nadmiernym wypadaniem włosów.

Jak przebiega zabieg mikronakłuwania?

1

Konsultacja wstępna

Pozwala określić obszar zabiegowy, a także wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania.

2

Przygotowanie skóry

Przed wykonaniem zabiegu należy oczyścić i osuszyć skórę pacjenta i nałożyć krem znieczulający.

3

Mikronakłucia

Sam zabieg nie trwa dłużej niż pół godziny, podczas tego czasu za pomocą specjalnego urządzenia, wykonywane są nakłucia i aplikowane są substancje aktywne.

4

Konsultacja końcowa

Określenie efektów zabiegu i ustalenie daty kolejnego zabiegu.

Obszary zabiegowe

Image
Skóra głowy
Szyja
Dekolt
Image
Usuwanie blizn

Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

  Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po dwóch tygodniach po wykonanym zabiegu, jednak pełniejsze efekty są widoczne po upływie miesiąca.

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  Należy stosować preparaty łagodzące, a także zrezygnować z opalania oraz korzystania z solarium, przez 1-2 miesiące od zabiegu.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Odczuwanie bólu i dyskomfortu zależy od indywidualnego progu bólu każdego pacjenta.

Przeciwwskazania

 • infekcje skórne,
 • trądzik,
 • opryszczka,
 • ciąża i okres laktacji,
 • nowotwory.
Call Now Button