przebarwienia posłoneczne Beauty Address

Laser Alma Harmony Dye-VL – skuteczne usuwanie przebarwień posłonecznych

Lato to czas, kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na powstawanie przebarwień. Intensywna ekspozycja ciała na promienie słoneczne zwiększa ryzyko, iż pojawić się mogą przebarwienia posłoneczne. Przyczyną pojawienia się zmian na skórze mogą być też inne czynniki niż promieniowanie UV. Bardzo często są one następstwem zmian trądzikowych, a także zaburzenia gospodarki hormonalnej  Przebarwienia to nieestetyczne zmiany, które mogą być źródłem licznych kompleksów, szczególnie jeśli pojawiają się w widocznych miejscach. Medycyna estetyczna oferuje jednak wiele metod, które w szybki i bezinwazyjny sposób pozwolą się ich pozbyć. Jedną z najbardziej skutecznych jest laserowe usuwanie przebarwień.

przebarwienia posłoneczne Beauty AddressPrzebarwienia – dlaczego powstają?

Przebarwienia to zmiany skórne, które zaobserwować może każdy z nas. Są to różnego rodzaju plamki, pieprzyki oraz inne zmiany fototoksyczne. Pojawiają się one na ciele w bardziej lub mniej widocznych miejscach, występować mogą w różnych kształtach i rozmiarach. Pojawianie się przebarwień może mieć niezwykle zróżnicowane podłoże. Wady w postaci przebarwień mogą być wrodzone – wówczas powstają ze względu na uwarunkowania genetyczne. Powodować mogą je także czynniki zewnętrzne. Bardzo często przebarwienia powstają w wieku młodzieńczym, jako efekt trądziku. Mogą być one także następstwem intensywnych przemian i zaburzeń hormonalnych. Przebarwienia pojawiają się także u osób, u których występują zaburzenia w rozkładzie melaniny – substancji odpowiadającej za pigmentację skóry. Jedną z najbardziej powszechnych przyczyn powstawania przebarwień jest intensywna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne. Skutkuje ona powstawaniem ostudy, a także piegów. Na przebarwienia posłoneczne narażeni jesteśmy przede wszystkim latem, kiedy promieniowanie UV jest najbardziej nasilone.

Przebarwienia posłoneczne – usuwanie laserowe

Przebarwienia powstałe w wyniku promieniowania słonecznego mogą być nieestetyczne i uciążliwe. Jedną z metod ich redukcji są zabiegi wykonywane laserem. Sposób ten pozwala w szybki oraz bezinwazyjny sposób pozbyć się niechcianych piegów, plam oraz innych zmian na skórze, które powstały w wyniku promieniowania UV, ale też o innym podłożu etiologicznym. Przykładem lasera wykorzystywanego w usuwaniu przebarwień jest Laser Alma Harmony XL PRO Dye-VL. Jest to zabieg, który stosowany jest w przypadku wystąpienia przebarwień skóry, ale także zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry, rumienia oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zabieg laserowego usuwania przebarwień przynosi bardzo szybkie efekty, są one bowiem widoczne już po pierwszym zabiegu, choć zazwyczaj do uzyskania pełnego efektu wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość zależy od zmian skórnych, obszaru zabiegowego oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Przebieg zabiegu i przeciwwskazania do jego wykonywania

Zabieg zawsze poprzedzany jest konsultacją wstępną. Wykluczane wówczas zostają wszelkie przeciwwskazania. Ograniczeniami do wykonania zabiegu są między innymi przypadłości takie jak: łuszczyca, nowotwory, ciąża oraz laktacja, infekcje skórne i podrażnienia. Po wyeliminowaniu przeciwwskazań i zweryfikowaniu oraz zbadaniu obszaru zabiegowego specjalista dobiera odpowiednie parametry zabiegowe. W trakcie zabiegu może być odczuwane ciepło oraz szczypanie. Nie wymaga on rekonwalescencji. Po zabiegu należy pamiętać o specjalnej ochronie obszaru zabiegowego – w tym unikaniu wystawiania go na wysokie temperatury i słońce oraz o jego odpowiedniej pielęgnacji i nawilżaniu.

Call Now Button