Klinika kosmetologii Warszawa » Laser Alma Harmony Dye VL – skuteczny sposób na pękające naczynka
pękające naczynka Beauty Address

Laser Alma Harmony Dye VL – skuteczny sposób na pękające naczynka

Pojawianie się na naszej twarzy pękających naczynek może być niezwykle uciążliwe. Charakterystyczne czerwone oraz sine zmiany skórne są konsekwencją osłabienia naczyń krwionośnych, a także ich rozszerzenia. Z pękającymi naczynkami mierzą się przede wszystkim osoby z cerą naczynkową, mającą skłonność do pojawiania się tzw. pajączków. Jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się problemu pękających naczynek są zabiegi metodą laserową. Nie tylko wyróżniają się dużą skutecznością, ale także pozwalają zniwelować zmiany skórne w bezinwazyjny i długotrwały sposób. Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania naczynek!

pękające naczynka Beauty AddressPękające naczynka – jak powstają?

Problem pękających naczynek dotyka przede wszystkim osób z cerą naczynkową, która ma skłonność do powstawania takich zmian. Bardzo często posiadanie naczynkowego typu skóry uwarunkowane jest czynnikami genetycznymi. Pajączki – teleangiektazje pojawiają się na twarzy głównie w okolicach nosa i policzków, ale także w innych partiach ciała (jak, chociażby na nogach). Do ich powstawania dochodzi zazwyczaj w wyniku znacznego rozszerzania się i pękania naczyń krwionośnych. Zazwyczaj skóra w tych okolicach jest delikatna i przesuszona. Na pękanie naczynek wpływ mają też czynniki zewnętrzne – silne promieniowanie UV podrażniające skórę, zarówno wysokie, jak i bardzo niskie temperatury. Cera naczynkowa wymaga także  specjalnej pielęgnacji – brak odpowiedniego nawilżenia i odżywienia, a także ochrony przed słońcem w postaci kremów z filtrem UV przyczynia się do powstawania zmian. Na powstawanie widocznych naczynek wpływ ma także nieodpowiednia dieta oraz spożywanie alkoholu.

Laserowe usuwanie pękających naczynek

Pękające naczynka to niezwykle uciążliwa przypadłość, szczególnie gdy są one wyraźnie widoczne na twarzy. Najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się ich są zabiegi medycyny estetycznej. Dają one lepsze i bardziej długotrwałe efekty niż kosmetyki przeznaczone do zmniejszania widoczności zmian naczynkowych.

Specjalistą do walki z cerą naczyniową, którego wykorzystujemy w naszej klinice, jest laser Alma Harmony Dye VL. Laserowe usuwanie pękających naczynek jest jedną z najskuteczniejszych, a także najbardziej bezpiecznych metod wśród zabiegów medycyny estetycznej przeznaczonych do leczenia cery naczynkowej. Zabiegi laserem charakteryzują się bardzo szybkimi efektami – pierwsze rezultaty widoczne są bowiem tuż po wykonaniu zabiegu. Dzięki swojej bezinwazyjności laserowa terapia naczynek nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Do laserowego usuwania pękających naczynek wykorzystuje się wiązki światła lasera. Nie przerywając ciągłości naskórka, promienie przenikają do głębszych warstw tkanki skórnej i stymulują jej pracę. Odpowiedni dobór fal światła pozwala na zmniejszenie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Aby osiągnąć pełny efekt, zazwyczaj specjaliści zalecają wykonanie całej serii zabiegów. Zamykanie naczynek laserem może objąć zarówno pojedyncze naczynko, jak i ich większą liczbę na obszarach takich jak: twarz, dekolt, czoło, policzki czy dłonie.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek

Laserowe usuwanie naczynek dzięki swojej bezinwazyjności może być stosowane w bezpieczny sposób u wielu pacjentów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonywanie takich zabiegów. Przede wszystkim laserowe zamykanie naczynek nie jest wskazane u  kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Specjaliści nie podejmują się też wykonywania zabiegu u chorych na łuszczycę, infekcje skórne czy pacjentów mających problemy z krzepliwością krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu laserem są też nowotwory.

Dowiedz się więcej o tym, jak usunąć pękające naczynka i sprawdź laserowe zamykanie naczynek w naszej klinice Beauty Address. Ciesz się idealnie gładką skórą bez zaczerwienień!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button