Klinika kosmetologii Warszawa » Leczenie łysienia – jak rozwiązać problem wypadających włosów
przebarwienia posłoneczne Beauty Address

Leczenie łysienia – jak rozwiązać problem wypadających włosów

Łysienie to powszechny problem, z którym borykają się mężczyźni i kobiety. Wypadające włosy nie tylko wpływają na wygląd, lecz również stanowią duży dyskomfort psychiczny. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów, które wspomagają leczenie łysienia. Za ich pomocą można wzmocnić i pobudzić włosy do wzrostu.

przebarwienia posłoneczne Beauty AddressPrzyczyny łysienia

Aby podjąć właściwe leczenie łysienia, należy przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem i poznać przyczyny nadmiernego wypadania włosów.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Ogromny wpływ na ich kondycję ma styl życia i odżywianie. Nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów również nie jest obojętne dla skóry głowy. Niedotlenione i źle odżywione cebulki są przyczyną wypadania włosów.

Również ciągły stres i sytuacje traumatyczne mają wpływ na ich kondycję. Stres spowalnia krążenie krwi, co powoduje, że skóra głowy jest niewystarczająco dotleniona i nawodniona.

Łysienie to także efekt zaburzeń hormonalnych. Androgeny: testosteron i dihydrotestosteron oddziałują na mieszki włosowe powodując łysienie androgenowe. Problem z tego typu łysieniem dotyka najczęściej mężczyzn. W przypadku kobiet wypadanie włosów, może powodować ciąża, poród, stosowanie leków antykoncepcyjnych czy menopauza.

Nadmierne wypadanie włosów może być również objawem wielu chorób taki jak: cukrzyca, nowotwory, anemia albo choroby tarczycy.

Trzeba pamiętać również, że niewłaściwie przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne także mogą dać efekt przerzedzonych włosów.

Leczenie łysienia — skuteczne zabiegi

Przejście na zdrowy styl życia oraz właściwe odżywianie z pewnością korzystnie wpłyną na kondycje włosów. Jednak w niektórych przypadkach jest to niewystarczające. Wtedy leczenie łysienia odbywa się w połączeniu farmakologii oraz zabiegów medycyny estetycznej. Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Beauty Address w Warszawie ma w swojej ofercie kilka zabiegów, które mogą skutecznie zniwelować wypadanie włosów:

  • Karboksyterapia — jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu w głębsze warstwy skóry czystego medycznego dwutlenku węgla. Związek ten powoduje, że naczynia krwionośne się rozszerzają, a skóra głowy jest bardziej dotleniona. CO2 stymuluje również organizm do tworzenia nowych naczynek, co skutkuje znacznie przyspieszonym procesem regeneracji i odżywienia skóry. Dla pełnego efektu należy przeprowadzić całą serię zabiegów. W zależności od kondycji skóry jest to 10-12 powtórzeń.
  • Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym — za pomocą cienkich igieł w skórę wprowadza się osocze, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Osocze posiada skoncentrowaną ilość płytek krwi oraz zawiera liczne czynniki wzrostu. Dzięki temu  następuje naturalny proces zagęszczenia, odżywienia i zregenerowania skóry głowy.
  • Mezoterapia igłowa — zabieg polega na wykonaniu serii mikronakluć, podczas których wprowadza się do skóry głowy substancje odżywcze i aminokwasy. Specjalnie dobrany do potrzeb pacjenta koktajl, przyspiesza porost nowych włosów i zapobiega łysieniu, natomiast same nakłucia stymulują skórę głowy do regeneracji.
  • Mikronakłuwanie Dermapen — jest to zabieg podobny do mezoterapii, jednak w tym przypadku do nakłuć wykorzystuje się urządzenie Dermapen. Mikronakłuwanie odbywa się ruchem pulsacyjnym, który sprawia, że poprawia się krążenie krwi oraz limfy. Ruch igieł również stymuluje komórki do szybszego metabolizmu.
  • Dr. Cyj Hair Filler — jest to zabieg, którego celem jest powstrzymanie włosów od nadmiernego wypadania. Jest to również idealna terapia, aby zagęścić i wzmocnić włosy. Zabieg polega na wykonaniu serii mikronakłuć, podczas których cebulkom włosów dostarczane są specjalnie dobrane składniki aktywne i związki peptydowe.  Skutecznie hamują one proces wypadania włosów oraz pobudzają komórki macierzyste i stymulują większy porost włosów.

W Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Beauty Address w Warszawie każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem i konsultacją ze specjalistą. Zadzwoń i umów się na wizytę. Leczenie łysienia zacznij już dziś.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button