Klinika kosmetologii Warszawa » Lifting twarzy laserem – jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?
lifting twarzy laserem Beauty Address

Lifting twarzy laserem – jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Proces starzenia się skóry to nieuchronny efekt przybywających lat. Na twarzy zaczynają pojawiać się wówczas zmarszczki, a skóra ciała nieuchronnie wiotczeje i traci swoją jędrność. Wiele kobiet marzy, aby zatrzymać, a niekiedy cofnąć pojawiające się zmiany. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z najbardziej efektywnych, a jednocześnie coraz bardziej popularnych metod jest lifting twarzy laserem. Dzięki wykorzystaniu wiązek światła pozwala on na bezinwazyjne oraz szybkie odmłodzenie skóry i przywrócenie jej dawnego blasku za pomocą pobudzania procesów regeneracyjnych, oraz produkcji kolagenu.

lifting twarzy laserem Beauty AddressOdmładzanie twarzy laserem – na czym polega?

Lifting twarzy zazwyczaj kojarzony jest z inwazyjnym, chirurgicznym zabiegiem naciągania zwiotczałej skóry. Obecnie w dziedzinie medycyny estetycznej pojawia się jednak wiele alternatyw dla ostrza skalpela. Przykładem tego jest między innymi wykorzystanie technologii laserowej. Laserowe odmładzanie twarzy ma za zadanie przywrócić skórze elastyczność oraz napięcie. Do tego celu wykorzystywane są emitowane przez laser wiązki światła, które docierając w głąb tkanki skóry, przyczyniają się do jej regeneracji. Stymulują one także produkcję kolagenu – składnik odpowiedzialny za elastyczność skóry, co w efekcie wzmacnia również włókna kolagenowe.

Lasery frakcyjne – redukcja zmarszczek wiązką światła

Do wykonywania liftingu twarzy stosowane mogą być różne rodzaje laserów, w tym lasery działające na bazie metody frakcyjnej. Przykładem lasera frakcyjnego, wykorzystywanego do redukcji objawów starzenia się skóry jest laser Alma Harmony XL Pro Clearlift. Jest to laser nieablacyjny, który nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Emitowane przez niego krótkie, intensywne wiązki światła o różnej długości docierają bezpośrednio do głębokiej tkanki skórnej, stymulując odbudowę włókien kolagenowych. Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut. W efekcie skóra w krótkim czasie staje się bardziej napięta i zyskuje jędrność. Zazwyczaj całościowy efekt widoczny jest po około 4-6 zabiegach, które mogą być wykonywane w kilkutygodniowych odstępach.

Lifting laserem – przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu, niezbędna jest wizyta konsultacyjna. Jej celem jest zidentyfikowanie obszaru, który ma być poddany działaniu lasera, a także przeprowadzenie wywiadu, który sprawdzi, czy pacjent może zostać poddany zabiegowi.. Zabieg nie jest bolesny, naturalnym zjawiskiem jest jednak możliwość pojawienia się zaczerwienienia lub opuchlizny, które z czasem ustępują.

Odmładzanie laserem – dla kogo?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg przeznaczony dla osób zmagających się z objawami starzejącej się skóry. Poddają się mu pacjenci ze zwiotczałą skórą, widocznymi zmarszczkami oraz bruzdami. Wymieniony wyżej laser Alma Harmony Clearlift, działa jednak kompleksowo i można go również wykorzystać do wyrównywania kolorytu skóry oraz redukowania przebarwień. Dzięki temu, że laserowy lifting jest całkowicie bezinwazyjny oraz bezbolesny, przeznaczony jest dla niemal każdego pacjenta. Niemniej, istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwia jego wykonanie. Są to między innymi:

  • świeża opalenizna,
  • nowotwory,
  • infekcje skórne,
  • choroby skóry takie jakie: łuszczyca lub bielactwo,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • przyjmowanie leków fotouczulacjących.

Przed każdym zabiegiem, w trakcie konsultacji, specjalista sprawdza, czy wszelkie ewentualne przypadłości nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jest to niezbędne dla zagwarantowania pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa. W naszej klinice dbamy bowiem o najwyższy poziom fachowości i zdrowie naszych pacjentów.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button