Klinika kosmetologii Warszawa » Lipoliza iniekcyjna — piękna sylwetka bez skalpela

Lipoliza iniekcyjna — piękna sylwetka bez skalpela

Piękna i smukła sylwetka to często efekt ciężkiej pracy. Aczkolwiek zdarza się, że pomimo zdrowej diety i systematycznych ćwiczeń nadal widoczny jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda bezinwazyjnego modelowania sylwetki, podczas której nie tylko pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu, lecz także poprawimy kondycję skóry.

Lipoliza iniekcyjna — co to jest?

Lipoliza jest to nieinwazyjny, nieoperacyjny zabieg, pozwalający na trwałe usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu. Raz usunięty tłuszcz nigdy już nie wraca w to miejsce. Na czym polega? Cienką igłą w miejsca otłuszczone wstrzykuje się mieszaninę dwóch substancji:  fosfatydylocholiny oraz deoksycholatu, czyli soli żółciowej. W tym momencie dochodzi do procesu lipodestrukcji, czyli rozpuszczania komórek tłuszczowych, które następnie są transportowane do wątroby i w naturalnych procesach metabolicznych usuwane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Często te dwa zabiegi są wymieniane zamienne — jednak diametralnie się różnią. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego lekarz nacina skórę, poprzez nacięcie wprowadza igłę ssącą do tkanki tłuszczowej i pod ciśnieniem odsysa nadmiar tłuszczu. Zabieg liposukcji obarczony jest długim okresem rekonwalescencji. Zdarza się również, że pozostawia na skórze nieestetyczne odkształcenia.

W przypadku lipolizy wstrzykiwana substancja wspomaga naturalne procesy metaboliczne rozkładania tłuszczu. Zabieg także poprawia ogólną kondycję skóry. Po sesji pacjent od razu udaje się do domu.

Dla kogo jest to zabieg?

Najlepsze efekty uzyskuje się u osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Lipoliza iniekcyjna pomaga usunąć tłuszcz z brzucha, ud, pośladków, ramion, a także podbródka.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, aczkolwiek występują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Wykonanie lipolizy wyklucza:

  • ciąża i karmienia piersią;
  • padaczka oraz choroby wątroby i nerek;
  • cukrzyca;
  • nadmierna otyłość;
  • choroby tarczycy i autoimmunologiczne;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • aktywne infekcje skórne;
  • przyjmowanie aspiryny oraz innych leków przeciwzakrzepowych;
  • alergia na jakikolwiek składnik preparatu.

Zabieg zawsze wykonuje się u osób dorosłych.

Lipoliza iniekcyjna — jak przebiega

W Klinice Beauty Address, zanim przystąpimy do lipolizy przeprowadzamy konsultacje przedzabiegową. W jej trakcie lekarz wyklucza przeciwwskazania oraz ustala obszar zabiegowy. Jest on zaznaczany na ciele pacjenta specjalnym flamastrem. Następnie powierzchnia ciała, która będzie poddawana zabiegowi, zostaje oczyszczona i odkażona. Przed zabiegiem pacjent dostaje znieczulenie miejscowe.

Za pomocą zastrzyków wykonywanych miejscowo, do ciała wprowadzane są substancje aktywne — jest to kombinacja roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu (soli żółciowej), który skutecznie likwiduje nadmiar tłuszczu, rozbijając komórki tłuszczowe, które następnie są usuwane z organizmu. Substancje aktywne działają jeszcze długo po zabiegu. Terapia nie zajmuje dużo czasu — około kilkunastu minut.

Efekty lipolizy są widoczne już po jednorazowym zabiegu — oczywiście po upływie czasu, kiedy organizm wydali rozbite komórki tłuszczowe.

Lipoliza iniekcyjna — zalecenia po zabiegu

Po zabiegu w miejscu iniekcji może wystąpić zaczerwienienie, zasinienie oraz obrzęk. Skóra także staje się wrażliwsza na dotyk lub ucisk, takiemu stanowi może towarzyszyć świąd lub lekki ból. Wszystkie skutki uboczne powinny zniknąć po kilku dniach. Jeśli dolegliwości są bardzo uciążliwe, można zażyć leki antyhistaminowe lub przeciwbólowe.

Jako uzupełnienie lipolizy warto po upływie 3-4 dni od zabiegu rozważyć zastosowanie masażu limfatycznego, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne.

Wśród zaleceń pozabiegowych jest także picie dużej ilości wody, unikanie promieni słonecznych, powstrzymanie się od korzystania z solarium, basenu i sauny przez około tydzień. Również niewskazana jest intensywna aktywność fizyczna.

Lipoliza iniekcyjna to bardzo bezpieczny zabieg, który powoduje, że komórki tłuszczowe znikają na stałe z naszego organizmu. Zadzwoń i umów się na konsultację w Klinice Beauty Address w Warszawie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button