laserowe usuwanie blizn Beauty Address

Mikrodermabrazja – co to jest za zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Mikrodermabrazja to alternatywa dla peelingów chemicznych. Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mikrodermabrazja nie tylko likwiduje martwy, zrogowaciały naskórek, lecz także wygładza zmarszczki mimiczne i zmniejsza widoczność przebarwień oraz blizn.

laserowe usuwanie blizn Beauty AddressMikrodermabrazja – co to jest

Zabieg mikrodermabrazji, nazywany jest często mikropeelingiem. Martwy naskórek oraz głębsze warstwy skóry są ścierane za pomocą specjalnej głowicy z zakończeniem diamentowym. W tym samym momencie złuszczone warstwy wraz z zanieczyszczeniami obecnymi na skórze są zasysane pod ciśnieniem przez otwór w głowicy.

Zabieg wykonuje się głównie na twarzy, jednak można go z powodzeniem przeprowadzić także na skórze szyi, dekoltu lub pleców.

Dla kogo jest to zabieg?

Mikrodermabrazja jest bardzo uniwersalnym zabiegiem i można go zastosować w wielu przypadkach. Jest idealną terapią dla skóry z przebarwieniami, rozszerzonymi porami oraz zaskórnikami, zabieg pomoże także odzyskać blask cerze zmęczonej, ziemistej oraz zanieczyszczonej. Natomiast cera łojotokowa i tłusta zostanie dogłębnie oczyszczona i dotleniona.

Wprawdzie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bardzo delikatnym, jednak nie jest zalecana dla osób o cerze naczynkowej. Ciśnienie, z jakim zasysany jest złuszczony naskórek, może niekorzystnie wpłynąć na stan skóry. Dlatego ważne jest, aby w trakcie konsultacji przedzabiegowych poinformować specjalistę o poziomie wrażliwości skóry i jej problemach.

Oczywiście jak w przypadku każdego zabiegu także przy mikrodermabrazji istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenie. Zabieg wykluczają:

  • nowotwory;
  • oparzenia słoneczne;
  • stany zapalne skóry;
  • przerwana ciągłość naskórka;
  • aktywny trądzik;
  • choroby wirusowe i bakteryjne skóry.

Poza wymienionymi przypadkami zabieg mikrodermabrazji można wykonać u każdej osoby, nawet u kobiet w ciąży i karmiących.

Jako że podczas ścierania naskórka poprawia się wchłanialność składników aktywnych, mikrodermabrazja zalecana jest przed zabiegami z użyciem lasera, fal radiowych oraz terapii kwasami.

Kiedy najlepiej wykonać mikrodermabrazję?

Zabiegi mikrodermabrazji wykonuje się przez cały rok. Należy jednak pamiętać, że po nich skóra jest wrażliwa i delikatna. Dlatego zaleca się wykonywanie ich jesienią i wiosną, kiedy skóra nie będzie narażona na działanie skrajnych temperatur ani ostrego słońca.

Mikrodermabrazja – jak przebiega?

W Klinice Beauty Address w Warszawie każde spotkanie rozpoczyna się od konsultacji przedzabiegowej, na której specjalista dobiera odpowiednie połączenie mikrodermabrazji z innymi zabiegami, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Po kwalifikacji do zabiegu umawiany jest jego termin. Nie ma również szczególnych zaleceń jak się do niego przygotować.

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i osuszenie skóry. Następnie za pomocą urządzenia wyposażonego w głowicę diamentową delikatnie oczyszcza się skórę. Podczas zabiegu w głąb skóry aplikowane są składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy czy przeciwutleniacze, które skutecznie redukują zmarszczki oraz pierwsze objawy starzenia się skóry. Można również użyć substancji rozjaśniających, które w połączeniu z peelingiem redukują przebarwienia.

W zależności od partii ciała i uwarunkowań indywidualnych pacjenta zabieg terapia od 30 do 60 minut.

Zalecenia po zabiegu

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo delikatnym i bezpiecznym, jednak i po nim mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia i podrażnienia. Po terapii zaleca się używanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz powstrzymanie się na kilka dni od nakładania makijażu. Kolorowe kosmetyki mogłyby podrażnić i zanieczyścić skórę. Odradza się również przez 24 godziny od wyjścia z gabinetu korzystania z sauny, basenu i siłowni.

Jeśli chcesz poprawić kondycję swojej skóry, nadać jej blasku czy rozjaśnić przebarwienia, zadzwoń do nas i umów się na konsultacje. W Klinice Beauty Address w Warszawie nasi specjaliści dobiorą odpowiednią kurację dostosowaną do Twoich potrzeb.

Call Now Button