Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny? Zależy od okazji
Oba zabiegi poleca się w podobnych sytuacjach. Który będzie lepszy? Przyjrzyjmy się podobieństwom i różnicom, dzielącym mikrodermabrazję i peeling kawitacyjny.
Obie metody stosuje się w bardzo podobnych problemach z cerą. Najczęściej wtedy, gdy łączy się kilka problemów, takich jak:
- zaskórniki,
- cera tłusta, mieszana,
- zmarszczki,
- cera zmęczona, pozbawiona blasku.
Są to więc zabiegi idealne po lecie, a także dla dość niedrogiego odświeżenia cery już po 20. roku życia. Przyjrzyjmy się różnicom, a także największym podobieństwom tych metod kosmetycznych.
Podobieństwa: peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja
W Beauty Address obie metody są polecane na skórę:
- twarzy,
- szyi,
- dekoltu.
Rzadziej wykonuje się je np. na ramionach, karku czy plecach – szczególnie po leczeniu trądziku, gdy skóra w tych miejscach wciąż jest nierówna i pełna przebarwień.
W obu przypadkach w dniu zabiegu lepiej powstrzymać się od nakładania makijażu i dać skórze odpocząć. Skóra nie powinna być zbyt mocno podrażniona – maksymalnie można spodziewać się lekkiego zaczerwienienia. Zabiegów nie należy wykonywać u osób z nowotworami, rozrusznikami serca czy stanami zapalnymi skóry.
Są polecane szczególnie jesienią, wiosną i w pochmurne dni. Skóra po sesjach mikrodermabrazji czy peelingu może zostać łatwo podrażniona przez słońce lub mróz. Osoba wykonująca zabieg powinna o tym poinformować, zanim rozpocznie sesję.
Czym się różni peeling od mikrodermabrazji diamentowej?
Przyjrzyjmy się więc różnicom, jakie dzielą mikrodermabrazję i peeling kawitacyjny:
- mikrodermabrazję wykonuje się w serii od 3 do 5 powtórzeń – peeling kawitacyjny: od 5 do 10 powtórzeń.
- Peeling na twarz w Beauty Address kosztuje już od 100 zł za zabieg na twarz. Mikrodermabrazja też należy do najtańszych zabiegów z ceną 200 zł za jedną sesję.
- Peeling kawitacyjny poleca się też przy pękających naczynkach.
- Mikrodermabrazję można wykonywać w ciąży, choć po niej trzeba ochraniać twarz wysokim filtrem, bo będzie bardziej podatna na przebarwienia. Peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe, więc lepiej nie stosować go w ciąży.
Dla kogo peeling kawitacyjny, a kiedy mikrodermabrazja?
Pozostaje więc zadać pytanie: mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny? Jak widać, metody te można stosować wymiennie. Warto wypróbować obie. W końcu zabiegi kosmetyczne powinny też być relaksem. Można więc decydować się na serię tego, który jest po prostu przyjemniejszy.
Cena jest tak naprawdę bardzo podobna, więc nie będzie stanowić ważnego czynnika podczas wyboru metody. Chcesz wiedzieć więcej o mikrodermabrazji diamentowej czy peelingu kawitacyjnym? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości pod naszym numerem telefonu i na stronie beautyaddress.pl.