Klinika kosmetologii Warszawa » Mikrodermabrazja diamentowa – do jakiej cery zalecany jest zabieg złuszczający naskórek?
mikrodermabrazja diamentowa Beauty Address

Mikrodermabrazja diamentowa – do jakiej cery zalecany jest zabieg złuszczający naskórek?

Mikrodermabrazja, czyli mechaniczny peeling wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia generującego podciśnienie, sprawdza się w przypadku wielu niedoskonałości cery. Skóra po złuszczeniu martwego naskórka zostaje pobudzona do regeneracji, jest gładka i dokładnie oczyszczona. Czy jednak intensywne złuszczanie mikrocząsteczkami diamentu może być zastosowane do każdego typu cery? Zobacz, do jakiej cery zaleca się wykonanie mikrodermabrazji, a kiedy lepiej zrezygnować z tego zabiegu!

mikrodermabrazja diamentowa Beauty AddressMikrodermabrazja diamentowa – jak wygląda zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa polega na intensywnym złuszczaniu martwego naskórka z twarzy, szyi, dekoltu lub pleców. Podczas zabiegu naskórek jest ścierany za pomocą głowicy z zakończeniem diamentowym. Ta sama głowica posiada otwór, przez który w wyniku podciśnienia zasysana jest złuszczona warstwa naskórka wraz z zaskórnikami i zanieczyszczeniami obecnymi na wierzchniej warstwie skóry.

Cały zabieg złuszczający trwa ok. 30-60 minut, co zależy od partii ciała. Nie ma potrzeby, by do mikrodermabrazji przygotowywać się w szczególny sposób. Natomiast po zabiegu należy nieco bardziej zadbać o cerę. Po złuszczeniu naskórka odsłania się zdrowa, świeża skóra, dlatego konieczne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz unikanie zanieczyszczeń. Z tego powodu warto wykonywać mikrodermabrazję wiosną, jesienią lub zimą (poza okresem silnych mrozów). Przynajmniej przez pierwszą dobę po mikrodermabrazji warto również zrezygnować z nakładania makijażu.

Efekty po mikrodermabrazji diamentowej

Złuszczanie naskórka podczas mikrodermabrazji diamentowej nie tylko wygładza skórę, ale także inicjuje produkcję włókien kolagenowych. Mechaniczne odsłonięcie zdrowej warstwy skóry jednocześnie wzmaga produkcję nowych włókien kolagenowych, które stanowią podskórne rusztowanie zapewniające jędrność i napięcie.

Intensywne, ale naturalne efekty po mikrodermabrazji diamentowej to m.in.:

  • dogłębne oczyszczenie skóry,
  • usunięcie zaskórników,
  • redukcja przebarwień,
  • obkurczenie rozszerzonych porów,
  • redukcja nadmiernego wydzielania łoju,
  • spłycenie zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcja zmian trądzikowych,
  • poprawa kolorytu cery.

Mikrodermabrazja – do jakiej cery sprawdza się zabieg?

W trakcie mikrodermabrazji naskórek usuwany jest przez mechaniczne złuszczanie za pomocą głowicy urządzenia. Jest to więc peeling, który eliminuje zrogowacenia poprzez stosunkowo intensywne tarcie. Z tego powodu mikrodermabrazja nie jest zalecana do cery bardzo wrażliwej, a także do cery naczynkowej, skłonnej do powstawania podrażnień.

Warto jednak zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji. Cera delikatna wymaga nieco łagodniejszego postępowania, jednak nie oznacza to, że nie może być oczyszczana mechanicznie. Podobnie jak peelingi grubo- i drobnoziarniste, tak i mikrodermabrazja różni się w zależności od zastosowanej metody. Kobiety z cerą wrażliwą, które chcą skorzystać z zabiegu złuszczającego, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową, która jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów tego typu. Co więcej, nie ma przeciwwskazań do wykonania mikrodermabrazji także u kobiet w ciąży.

Mikrodermabrazja nie jest jednak zalecana do cery naczynkowej. W tym przypadku działanie podciśnienia mogłoby wpłynąć niekorzystnie na stan skóry. Ponadto, w przypadku wrażliwej cery naczynkowej bardzo łatwo dochodzi do pojawiania się sińców, rumienia i podrażnień, dlatego kobiety z takim typem cery powinny przed zabiegiem poinformować o tym specjalistę lub skonsultować się z dermatologiem. Poza cerą naczynkową mikrodermabrazja sprawdza się doskonale przy niemal każdym typie skóry. Zabieg jest szczególnie polecany kobietom, które mają problemy z cerą łojotokową i przetłuszczającą się, a także z rozszerzonymi porami, czy przebarwieniami posłonecznymi. Mikrodermabrazja dzięki intensywnemu działaniu oczyszczającemu doskonale sprawdza się również na trądzik, a także na zmiany skórne pozostające po trądziku.

Jeśli interesuje Cię dokładne oczyszczenie skóry, redukcja niedoskonałości i poprawa kolorytu cery – umów się na konsultację w naszej Klinice! Pomożemy Ci wybrać zabieg skierowany do typu Twojej cery!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button