Klinika kosmetologii Warszawa » Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa – złuszczanie naskórka i oczyszczanie cery

Cennik

Twarz350 zł
Twarz + szyja + dekolt580 zł
Mikrodermabrazja wyrównanie kolorytu Beauty Address

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów złuszczania naskórka. Jest to korzystna alternatywa dla wszystkich osób, które nie są zwolennikami peelingów chemicznych. Za pomocą kontrolowanego i stopniowego ścierania martwego naskórka, a także zastosowania składników odżywczych, skóra zostaje wygładzona, nawilżona i odmłodzona. Po wykonaniu zabiegu można zaobserwować spłycenie zmarszczek oraz redukcję przebarwień.

Stosowanie mikrodermabrazji jest niezwykle skuteczne w poprawie kondycji skóry, stymuluje proces odnowy komórek i regeneracji tkanki skórnej. Do głównych wskazań do stosowania mikrodermabrazji należą:

 • przebarwienia,
 • zmęczona, ziemista cera,
 • zanieczyszczona cera,
 • zaskórniki,
 • rozszerzone pory,
 • łojotok,
 • tłusta skóra

Mikrodermabrazja — kluczowe aspekty zabiegu

Cena/jakość

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji, które różnią się od siebie sposobem złuszczania martwego naskórka. Głowica urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej wyposażona jest w naturalny bądź syntetyczny diament, dzięki temu umożliwia stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka i zapewnia widoczne i długo utrzymujące się efekty. Skóra staje się gładka i napięta. Aby zobaczyć pełny rezultat mikrodermabrazji, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, składającej się z kilku powtórzeń.

Komfort

Zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny i nie powoduje większego dyskomfortu u pacjenta. Nie wymaga od pacjenta długiego czasu na rekonwalescencję, dzięki czemu jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że przez pierwszy dzień skóra może być zaczerwieniona i należy dać jej odpocząć od makijażu. Mikrodermabrazja nadaje się również do łączenia z innymi zabiegami.

Bezpieczeństwo

Zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny i obarczony bardzo niskim ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych. Dodatkowo zabieg jest przyjazny również dla kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Mikrodermabrazja okiem eksperta

80%

Czas rekonwalescencji

Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga od pacjenta czasu na rekonwalescencję. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może on powrócić do swoich codziennych zajęć, skóra może pozostawać lekko zaczerwieniona i podrażniona.

80%

Powtarzalność

Aby zauważyć pełne efekty, należy wykonać całą serię zabiegów (od 3 do 5 powtórzeń). Należy je powtarzać, zachowując odstęp minimum dwóch tygodni pomiędzy zabiegami.

Zasada działania

11

Złuszczanie naskórka

Stopniowe i kontrolowane złuszczanie martwego naskórka pozwala pozbyć się zrogowaciałej warstwy skóry, dzięki czemu składniki aktywne mogą przenikać do głębszych warstw skóry.

22

Aplikacja składników aktywnych

Podczas zabiegu w głąb skóry aplikowane są składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy czy przeciwutleniacze, które skutecznie redukują zmarszczki oraz pierwsze objawy starzenia się skóry.

33

Redukcja przebarwień

Złuszczanie naskórka odbywa się również przy pomocy substancji rozjaśniających, które razem z peelingiem pozwalają zredukować przebarwienia skóry.

44

Poprawa kondycji skóry

Zastosowanie całej serii zabiegów mikrodermabrazji stymuluje cerę do produkcji mniejszej ilości sebum, co skutecznie poprawia kondycję skóry trądzikowej.

Jak przebiega mikrodermabrazja?

1

Wstępna konsultacja

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest wstępna wizyta, podczas której specjalista dobiera odpowiednie połączenie mikrodermabrazji z innymi zabiegami a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

2

Przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu skóra pacjenta powinna zostać oczyszczona i wysuszona.

3

Zabieg mikrodermabrazji

W zależności od indywidualnych uwarunkowań każdego z pacjentów, czas zabiegu waha się pomiędzy 30 a 60 minutami.

4

Konsultacja końcowa

Ocena efektów zabiegu i ustalenie terminu ewentualnych powtórzeń.

Mikrodermabrazja obszary zabiegowe

Depilacja laserowa obszarów twarzy w Warszawie
Twarz
Kark
Depilacja laserem Vectus w Warszawie
Plecy

Najczęściej zadawane pytania

 • Kto wykonuje zabieg mikrodermabrazji?

  Zabieg wykonuje wyspecjalizowany kosmetolog.

 • Czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne zabiegu?

  W przypadku cery wrażliwej mogą wystąpić niewielkie podrażnienia i zaczerwieniania skóry.

 • Czy mikrodermabrazję można wykonywać przez cały rok?

  Zabiegu najlepiej unikać podczas upalnego lata oraz mroźnej zimy, kiedy występują skrajne temperatury.

Przeciwwskazania

 • nowotwory,
 • oparzenia słoneczne,
 • stany zapalne skóry,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • aktywny trądzik.