Mikronakłuwanie
Likwidacja blizn oraz rozstępów na przestrzeni lat przestała być już kojarzona z bolesnymi i obarczonymi ryzykiem inwazyjnymi zabiegami. Dzisiaj, zarówno Panie, jak i Panowie, mogą zapomnieć o wiotkiej i przebarwionej skórze, nadmiernym wypadaniu włosów, czy też wcześniej wspomnianych bliznach.
Szybkie i skuteczne usuwanie blizn
Usuwanie blizn oraz rozstępów w Warszawie przynosi zadowalające efekty. Zabieg dostosowywany jest do potrzeb konkretnej osoby i polega na mikronakłuwaniu danego obszaru skóry. W ten sposób igły tworzą mikrouszkodzenia – to właśnie dzięki nim w głąb tkanki mogą przedostać się składniki aktywne, korzystnie wpływające na regenerację, krążenie krwi oraz limfy, a także na ogólne napięcie skóry.
Czy usuwanie blizn za pomocą nakłuwania boli?
Usuwanie blizn i rozstępów za pomocą mikronakłuwania z pewnością wiąże się z pewnym dyskomfortem. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pojawiać mogą się również delikatne kropki krwi, co jest jak najbardziej naturalne. Pacjentki nie określają jednak tego zabiegu jako bolesny, a skóra po nim bardzo szybko się regeneruje.
Prowadzona przez nas Klinika Kosmetologii w Warszawie oferuje pacjentom likwidację blizn oraz rozstępów przy pomocy mikronakłuwania.
Mikronakłuwanie — kluczowe aspekty zabiegu
Mikronakłuwanie okiem eksperta
Czas rekonwalescencji
Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry i dolegliwości takie jak ból czy swędzenie. Stan taki może się utrzymywać przez kilka dni po zabiegu, należy się wówczas stosować do zaleceń pozabiegowych.
Powtarzalność
Aby uzyskać dobre efekty mikronakłuwania skóry, konieczne jest wykonanie całej serii składającej się z kilku zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 powtórzeniach, jednak ilość zabiegów niezbędna dla pełnego efektu zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.
Galeria efektów
Zasada działania
Jak przebiega zabieg mikronakłuwania?
Obszary zabiegowe
Najczęściej zadawane pytania
Kiedy widoczne są efekty zabiegu?
Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po dwóch tygodniach po wykonanym zabiegu, jednak pełniejsze efekty są widoczne po upływie miesiąca.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Należy stosować preparaty łagodzące, a także zrezygnować z opalania oraz korzystania z solarium, przez 1-2 miesiące od zabiegu.
Czy zabieg jest bolesny?
Odczuwanie bólu i dyskomfortu zależy od indywidualnego progu bólu każdego pacjenta.
Przeciwwskazania
- infekcje skórne,
- trądzik,
- opryszczka,
- ciąża i okres laktacji,
- nowotwory.