Wybierz kategorię zabiegu

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, który występuje zarówno u wielu kobiet, jak i mężczyzn. Według specjalistów, odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej stanowi 15-20% masy ciała u mężczyzn i 20-25% masy ciała u kobiet.

Obszary, które są szczególnie podatne na występowanie niechcianej tkanki tłuszczowej to przede wszystkim: brzuch, pośladki, biodra oraz uda, ale także ramiona czy plecy. Problem ten może występować jednak na każdej partii ciała. Przyczyną gromadzenia się tłuszczu w tych obszarach mogą być zarówno czynniki genetyczne, jak i zmiany hormonalne.

Bardzo często nadmiar tkanki tłuszczowej pojawia się także w przypadku nieodpowiedniej diety czy niedoboru aktywności fizycznej spowodowanej siedzącym trybem życia. Likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej powinna opierać się przede wszystkim na regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Obecnie w celu redukcji tkanki tłuszczowej skorzystać można także z wielu zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Do zabiegów na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej zaliczane są między innymi: lipoliza iniekcyjna, termolifitng, karboksyterapia czy masaże próżniowo-drenujące. Zazwyczaj metody te nie tylko pozwalają na pozbycie się niechcianego tłuszczu, ale także na redukcję cellulitu oraz modelowanie sylwetki.

Call Now Button
Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w najbliższej możliwej chwili.

Wpisz swój numer telefonu lub adres email, a skontaktujemy się Tobą.

Adres email lub telefon (wymagane)