Wybierz kategorię zabiegu

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to przypadłość, która występując u kobiet, znana jest pod nazwą hirsutyzmu. Charakteryzuje się ona występowaniem grubych i ciemnych włosków w miejscach, które są typowe dla owłosienia męskiego. Zazwyczaj nadmierne owłosienie u kobiet pojawia się w miejscach takich jak: broda, szyja, klatka piersiowa, plecy, brzuch oraz nogi i okolice bikini. Może ono wystąpić też nad ustami, a nawet na stopach. Warto zaznaczyć, że nadmiar owłosienia występuje nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. Zazwyczaj przyczyną nadmiernego owłosienia są silne zmiany hormonalne. U kobiet  wywołuje je nadmiar męskich hormonów (androgenów).

W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie leczenia i wizyta u specjalisty. Chcąc natomiast pozbyć się owłosienia, które jest najczęściej przyczyną sporych kompleksów najlepiej zastosować depilację laserową.

Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak depilacja maszynką, woskiem, depilatorem czy kremem nie przynoszą oczekiwanych efektów. Twarde i ciemne owłosienie bardzo szybko odrasta, a częste golenie może doprowadzić do podrażnień skóry, wrastających włosków, krostek.

Call Now Button
Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w najbliższej możliwej chwili.

Wpisz swój numer telefonu lub adres email, a skontaktujemy się Tobą.

Adres email lub telefon (wymagane)