Klinika kosmetologii Warszawa » Po mezoterapii: efekty, środki ostrożności, powtarzanie zabiegu
walka ze zmarszczkami Beauty Address

Po mezoterapii: efekty, środki ostrożności, powtarzanie zabiegu

Czego możesz się spodziewać po mezoterapii? Z tego wpisu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć jeszcze przed zabiegiem… by uniknąć niespodzianek po nim. Przeczytaj, jakich efektów możesz spodziewać się tuż po zabiegu mezoterapii, a które pojawią się w kolejnych tygodniach.


laserowe usuwanie owłosienia na twarzy Beauty Address
Mezoterapia, czyli nakłuwanie twarzy mikroigiełkami w gabinecie kosmetycznym w celu poprawienia wyglądu skóry, to jeden z zabiegów, o które najczęściej pytają pacjentki. Czego po nim nie robić? Jak będzie wyglądała skóra po wyjściu z gabinetu? Odpowiadamy na popularne pytania.

Od razu po mezoterapii w gabinecie

Sama mezoterapia może trwać zaledwie pół godziny, jednak nie można jej uznać za zabieg do wykonania np. w przerwie w pracy. Czasem takie oczekiwania mają pacjentki na podstawie artykułów w internecie. Trzeba jednak zrozumieć, że w czasie mezoterapii mikroigłowej dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. To przekłada się na:

 • drobne siniaki,
 • zaczerwienienia,
 • ślady po wkłuciach,
 • lekka opuchlizna.

Wyjątkiem może być mezoterapia igłowa skóry głowy, choć i tu mogą być widoczne drobne ślady     wokół linii włosów czy na karku.

Wszystkie te objawy zaczynają znikać w ciągu następnego dnia po mezoterapii. Jest to więc idealne rozwiązanie na późne piątkowe popołudnie lub sobotni poranek – nowy tydzień można już zacząć bez widocznych śladów po zabiegu.

Czego unikać po mezoterapii?

W związku z objawami widocznymi po mezoterapii na twarzy czy skórze głowy, warto powstrzymać się w kolejnych dniach od niektórych aktywności. Wiele kobiet pyta personel kliniki Beauty Address w Warszawie, czy tuż po mezoterapii można nałożyć makijaż. Oczywiście hipoalergiczne kosmetyki czy mineralny puder są łagodniejsze, niż intensywnie kolorowe środki z np. brokatem, ale najlepiej w ogóle wystrzegać się nakładania makijażu w ciągu dwóch dni po mezoterapii.

W tym czasie skórę należy chronić przed słońcem, używając kremu z wysokim filtrem (SPF 30-SPF 50). Lepiej też nie narażać jej na przegrzanie, podrażnienie itp. Osoba wykonująca zabieg w Beauty Address w Warszawie może zaproponować nawilżająco-regenerujące kremy do stosowania po mezoterapii. Sprawdzą się też stosowane wcześniej w domu dobrej jakości nawilżające kosmetyki i dermokosmetyki.

W ciągu 2 tygodni po mezoterapii igłowej nie należy:

 • opalać się bez filtra;
 • wystawiać twarzy bez ochrony na silny mróz;

W ciągu 7 dni po zabiegu lepiej unikać:

 • sauny,
 • basenu,
 • intensywnych ćwiczeń na siłowni,
 • peelingów, złuszczania kwasami w     miejscu zabiegu,
 • depilacji miejsca zabiegu.

W ciągu doby po mezoterapii igłowej skóry głowy, twarzy itp. nie powinno się palić papierosów i pić alkoholu. Używki te zaburzają proces krzepnięcia krwi i gojenia się ran, wobec czego ranki mogą być dłużej widoczne, a zabieg mniej efektywny.

Po mezoterapii: jak długo trzeba czekać na efekty?

Efekty są najszybsze wtedy, gdy zmiany są powierzchowne. Przykładowo skóra zniszczona słońcem po wakacjach już po jednym zabiegu zyska odświeżony wygląd. Szybciej widać też efekty u młodych pań. Przy zmarszczkach czy innych poważniejszych problemach skórnych najlepsze efekty daje kilka zabiegów mezoterapii. Również po mezoterapii skóry głowy efekty będą widoczne po serii zabiegów. Osobom, które chcą zobaczyć szybki efekt, polecamy połączenie lasera i mezoterapii pod oczy dla spektakularnego efektu.

Co jeszcze warto wiedzieć po mezoterapii

Wiele pacjentek oczekuje, że zaczerwienienia będą najbardziej widoczne po pierwszym zabiegu. Tymczasem jest odwrotnie – po drugiej czy trzeciej serii mezoterapii można się spodziewać nieco bardziej podrażnionej cery. Dlaczego tak się dzieje?

Skóra twarzy „przyzwyczaja się” do zabiegu. Przy kolejnym jest już w stanie przyjąć większą moc nakłuć. Dlatego osoba nakłuwająca twarz może zwiększyć nacisk i głębokość wkłuwania igiełek. Wówczas to drugi zabieg będzie owocował większą ilością podrażnień.

Masz więcej pytań odnośnie mezoterapii igłowej głowy, twarzy lub innego obszaru ciała? A może interesuje Cię zabieg Dermapen – ceny, opinie i inne szczegóły? Odwiedź gabinet Beauty Address na: beautyaddress.pl lub zadzwoń do nas.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button