fala akustyczna na cellulit Beauty Address

Pozbądź się cellulitu raz na zawsze z falą akustyczną!

Cellulit to jedna z najbardziej powszechnych przypadłości estetycznych. Szacuje się, że występuje ona nawet u około 85% kobiet powyżej dwudziestego roku życia. Charakterystyczna “pomarańczowa skórka” występująca na skórze to efekt zmian w tkance podskórnej, które objawiają się na naszym ciele nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry oraz zgrubieniami. Cellulit dotyczy nie tylko kobiet z nadwagą, ale występuje także  u szczupłych pań. Czynniki jego powstawania są bardzo zróżnicowane, jednak za każdym razem walka z cellulitem nie jest łatwa. Mimo dostępności licznych kosmetyków, których zadaniem ma być walka z cellulitem, jego usunięcie często okazuje się trudne. Z pomocą przychodzą jednak profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej takie jak fala akustyczna. Dowiedz się, jak z jej pomocą zwalczysz pomarańczowa skórę raz na zawsze!

fala akustyczna na cellulit Beauty AddressCellulit – czym jest i dlaczego pojawia się na naszej skórze?

Lipodystrofia typu kobiecego  – bo tak brzmi nazwa cellulitu w języku specjalistów to efekt zmian zwyrodnieniowych tkanki podskórnej o charakterze obrzękowo‍‑włóknisto­‍‑stwardnieniowym. Cellulit objawia się zazwyczaj charakterystyczną pomarańczową skórką, przebarwieniami, zgrubieniami widocznymi na skórze. Często towarzyszą mu także rozstępy, czyli specyficzne sine, sino czerwone lub białe wrzecionowate pasma pojawiające się na powierzchni skóry. W przypadku bardzo zaawansowanych zmian cellulit może wiązać się nawet z uczuciem mrowienia, obrzękiem, uczuciem ciężkości oraz bólem. Głównymi czynnikami wpływającymi na powstawanie cellulitu są zaburzenia w gospodarce hormonalnej, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia oraz nieprawidłowa dieta, które wpływają na gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zaburzenia krążenia w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Duże znaczenie mają także uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia układu nerwowego. Powstawanie cellulitu rozpoczyna się od zmian w tkance podskórnej, gdzie dochodzi do zaburzeń mikrokrążenia i zastojów w obrębie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych.

Jak zapobiegać i walczyć z cellulitem?

Aby zapobiec powstawaniu cellulitu, powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednią dietę, bogatą w potrzebne składniki odżywcze. Niezwykle istotne jest także ograniczanie używek takich jak alkohol czy papierosy, które powodują, chociażby zaburzenia krążenia.  Duże znaczenie ma także aktywność fizyczna oraz pielęgnacja skóry ciała, która powinna polegać na regularnym nawilżaniu i odżywianiu skóry specjalnymi preparatami w postaci kremów czy olejków. W zapobieganiu i walce z cellulitem pomocne są masaże poprawiające krążenie i ujędrniające ciało.

Fala akustyczna na cellulit – profesjonalne i skuteczne usuwanie cellulitu

Najbardziej skutecznym sposobem w redukcji cellulitu są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z technologii wykorzystywanych przez naszych specjalistów do usuwania pomarańczowej skórki jest fala akustyczna na cellulit. Działanie tego zabiegu oparte jest na wykorzystaniu fali o wysokich częstotliwościach do stymulacji metabolizmu i procesów regeneracyjnych oraz produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry. Fala akustyczna pozwala kompleksowo wygładzić i ujędrnić skórę nawet w najbardziej problematycznych partiach ciała takich jak uda, brzuch, pośladki czy ramiona.  Zazwyczaj pełen efekt redukcji cellulitu widoczny jest po wykonaniu kilku zabiegów. Są one jednak całkowicie bezinwazyjne i nie wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji. Zabiegi falą akustyczną są bardzo bezpieczne dla organizmu, jednak nie mogą być wykonywane u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu mogą być, chociażby: nowotwory, zakrzepica żylna, żylaki, rozrusznik serca czy stany zapalne. Usuwania cellulitu metodą fali akustycznej nie powinno się wykonywać także u kobiet w trakcie ciąży oraz laktacji.

Dowiedz się więcej o usuwaniu cellulitu i ciesz się idealną sylwetką bez niedoskonałości!

Call Now Button