Klinika kosmetologii Warszawa » Profesjonalne zabiegi na oczyszczanie skóry twarzy – co warto wybrać?
oczyszczanie skóry twarzy Beauty Address

Profesjonalne zabiegi na oczyszczanie skóry twarzy – co warto wybrać?

Skóra twarzy szczególnie w okresie zimowym narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Aby zapewnić jej profesjonalne oczyszczenie, często nie wystarczą kosmetyki, które możemy zakupić w drogeriach. Dobrym sposobem jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów oczyszczających twarz. Wybór jest naprawdę duży – od peelingu kawitacyjnego, przez różnego rodzaju chemiczne i medyczne peelingi po mikrodermabrazję. Dowiedz się, który zabieg oczyszczający twarz warto wybrać, na czym polegają różne metody oczyszczania twarzy i jakie efekty osiągniesz, stosując wybrany sposób.

oczyszczanie skóry twarzy Beauty Address
Peeling kawitacyjny na oczyszczanie skóry twarzy

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów oczyszczania twarzy jest peeling kawitacyjny. Skuteczność tego peelingu oparta jest na działaniu zmiennym ciśnieniem oraz wykorzystaniu fal ultradźwiękowych. Oddziaływanie na skórę takim zmiennym ciśnieniem, a także osiągane przez ultradźwięki przechodzenie z fazy ciekłej w gazową pozwalają na oczyszczenie skóry poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka. Zabieg polega na oczyszczeniu oraz wprowadzeniu aktywnych substancji w głąb skóry. Efektem jest kompleksowa regeneracja, odżywienie oraz nawilżenie skóry. Dzięki takiemu zabiegowi skórze zostaje przywrócony jej młodzieńczy i promienny wygląd. Aby uzyskać pełen i długotrwały efekt zazwyczaj należy wykonać całą serię zabiegów peelingiem kawitacyjnym. Dzięki temu, że jest on bardzo delikatną i bezinwazyjną metodą, można go wykonywać nawet raz na dwa tygodnie. Peeling nie jest długi – trwa od 30 do 60 minut, dlatego mogą z niego skorzystać również osoby, które nie mają wiele czasu na zabiegi. Dzięki temu, że jest bezbolesny, oczyszczaniu twarzy tym sposobem można poddać się bez obaw.

Peelingi chemiczne na oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie twarzy można osiągnąć również za pomocą profesjonalnych peelingów chemicznych oraz medycznych. Wśród peelingów chemicznych oczyszczających twarz znajdziemy między innymi peeling Retix. C, który nie tylko pozwala złuszczać martwy naskórek, ale także pomaga pozbyć się uciążliwych przebarwień, a nawet zmarszczek. Innym peelingiem chemicznym na oczyszczanie skóry twarzy jest peeling Peel Mission. Dzięki wykorzystywanym do jego przeprowadzenia kwasom usunięty zostaje zrogowaciały naskórek. Tak samo, jak Retix C., Peel Mission pozwala na redukcję przebarwień oraz niwelowanie pierwszych oznak starzenia się. W przypadku peelingów chemicznych zazwyczaj wykonuje się serię od 4 do 6 zabiegów.

Mikrodermabrazja na oczyszczanie skóry twarzy

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykorzystywanych do redukcji złuszczonego naskórka oraz usuwania wszelkich niedoskonałości jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg polegający na kontrolowanym, stopniowym ścieraniu martwego naskórka. Po jego usunięciu, w głąb skóry, wprowadzane są specjalne substancje aktywne, które regulują poziom wydzielanego sebum, regenerują skórę, przywracają jej naturalną elastyczność oraz napięcie, a także rozjaśniają skórę i wyrównują jej koloryt. Mikrodermabrazja trwa około 30-60 minut. Takich zabiegów zazwyczaj należy wykonać od 3 do 5, są one bezbolesne i bezinwazyjne. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu na skórze pojawić się mogą podrażnienia i zaczerwieniania skóry, które znikają samoistnie nawet po jednym dniu. Mikrodermabrazja jest doskonałą alternatywą dla pacjentów, którzy nie są zwolennikami peelingów chemicznych, ponieważ złuszczanie naskórka w tym przypadku odbywa się bez potrzeby wykorzystania chemicznych kwasów.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów na oczyszczanie skóry twarzy w Beauty Address od naszych specjalistów!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button